סיורים לשנת המצווה ושנת השורשים

סיורים משמעותיים לבני ובנות מצווה

שנת המצווה מבשרת את תחילתו של גיל ההתבגרות, וזוהי הזדמנות להיכרות מעמיקה עם מקורות משפחתיים ותרבותיים. סיורי "שנת המצווה" של בינ"ה מעמיקים את העיסוק בשאלות אלו באמצעות שימוש במתודות של משחק, יצירה, לימוד ושיח.  בסיורים נפגש עם סיפורים שונים על יצירה השואבת השראה ממקורות ישראליים ויהודיים.

*ניתן לקיים את הסיור לתלמידות/י כיתות ו'-ח' בלבד או לקבוצות בין-דוריות המורכבות מתלמידות/ים והורים.

סיור בחיפה | קהילות במורד ההר

נעמיק בהכרת הזהויות היהודיות המתקיימות בחיפה, בריבוי הקהילות והזרמים אשר חלקם מצויים בה עשרות שנים וחלקם מהווים חידוש של השנים האחרונות. את מוקדי הסיור נבחן דרך עדשה של אדם וקהילה, ונשאל: מהו מקומה של הקהילה בחיי הפרט בעידן שמקדש את הפרט? אילו ערכים כל קהילה מייצגת? ואיך כל זה משפיע על הזהות היהודית והישראלית של בנות ובני המצווה? הסיור יתקיים בעיר התחתית ובמעלה הכרמל.

סיור בבאר שבע | מתחדשים בעתיקה

נסייר בעיר העתיקה של באר שבע ונראה כיצד נשזרים בה סיפורים מתקופת המקרא ועד לתרבות עכשווית, מקורית ובועטת היוצרת מפגש ייחודי בין מסורת וחידוש. בסיור התלמידים יכירו את העבר, יבררו את השפעותיו על ההווה ומתוך כך יבחנו כיצד ניתן לקחת את הרכיבים הללו לכדי מעשה של לקיחת אחריות  אישית וחברתית. הסיור יתקיים ברחובותיה של העיר העתיקה בב"ש.

סיור בתל אביב | יצירה מקומית

נבחן  את ההשפעות ההדדיות של המקומי והאוניברסאלי על היצירה התל-אביבית, בדומה לבנות ובני המצווה המגבשים את זהותם מכיוונים שונים והשפעות מגוונות. נראה את העיר תל אביב כמקרה בוחן למקום בו נפגשים מסורת וחידוש, המתמזגים יחדיו ויוצרים מציאות מתחדשת. הסיור יתקיים באזור תיאטרון הבימה ועד לכרם התימנים.

סיור בירושלים | מחוץ לחומות

נעסוק בשינויים ובמעברים במרחב ובזמן של ירושלים. את ההיכרות עם המרחב ההיסטורי המשתנה של ירושלים העתיקה נחבר לשאלות ולסוגיות הנוגעות לתלמידות/ים סביב נושא ההתבגרות. מתוך נקודת מבט אישית כמתבגרים אשר חווים גם הם תקופת חיים מלאה בתמורות ושינויים, מעבר מילדות לבגרות נבחן את ה"התבגרות" של ירושלים, על התרבות והחברה הגדלות ומשתנות בה. הסיור יעבור בגן הפעמון, שכונת משכנות שאננים, חומות העיר העתיקה בואכה שער יפו.

להזמנת פעילות או לתיאום מפגש חשיפה, צרו קשר:

052-2031719

schools@bina.org.il

   

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.