בתי ספר יסודיים

פעילות "תרבות יהודית ישראלית" לבתי הספר היסודיים


מופעים

// מתקנים ביחד || מופע מוזיקלי לשבועות //

מספר תכנית 174 

מופע מוזיקלי המתחבר למסורת של תיקון ליל שבועות ובוחן מהו התיקון שהיינו רוצים להביא בימינו - בחיינו האישיים, בבית הספר ובחברה כולה.  

// מקבלים את התורה בשירה | טקס קבלת תורה לכיתות ב’ //

מספר תכנית 186

סוף סוף אפשר לקיים טקס קבלת ספר תורה לשכבת ב’ באופן חווייתי, חילוני ופתוח שמתאים לכלל קהילת בית הספר! הורים וילדים מוזמנים לאירוע משמח, מרגש ומשמעותי! נספר למה בני ישראל התקשו כל כך לקבל את התורה ואילו כוחות אפשרו להם להצליח, ונבדוק – מהי בדיוק אותה תורה שאנו בוחרים לקבל על עצמנו היום? המופע מורכב משירה בציבור לצד קטעי הנחיה, סיפור, ומופעים של התלמידים.

// קבלת שבת ישראלית | קבלת שבת מוסיקלית-אינטראקטיבית לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 183

מופע המעניק משמעות רעננה ורלוונטית, המפגישה בין מסורות שונות, מנהגים, עבר והווה באירוע שחוגג את בית הספר כקהילה. נשיר שירים מהמסורת ומהתרבות הישראלית העכשווית. נספר את סיפורו של הילל שטיפס על גג בית המדרש כדי ללמוד פרשת השבוע וניצל ברגע האחרון מקיפאון, נשלח שלל איחולים וברכות לעצמנו, למשפחותינו ולכל תושבי ארצנו ועוד. הפעילות מותאמת למועדים השונים בלוח השנה היהודי-ישראלי שבסמוך אליהם היא מתקיימת כדוגמת: קבלת שבת משפחתית לרגל יום המשפחה ו"קבלת שבת בכחול לבן" לרגל יום העצמאות, בשילוב הרקדה משותפת.  

// ליל סדר מוזיקלי | אירוע בית-ספרי // 

מספר תכנית 185

מופע מרגש, משמח ומעשיר המשלב שירה בציבור, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נפגיש את התלמידים עם תכני החג  מזווית חדשה ומרעננת. נספר את הסיפור שעומד מאחורי ארבע הכוסות, נגלה מהו הסוד שעזר לבני ישראל לחצות את ים סוף, ועוד.

// סדר ט"ו בשבט מוזיקלי | אירוע בית-ספרי //

מספר תכנית 182

נפגוש את החג מזוית חדשה, במופע שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נצפה בהצגה מרתקת על האיש שישן 70 שנה, נגלה מה קרה כשהתעורר וכיצד כל זה קשור למפגש היומיומי בינינו ובין הטבע.   

// מופע מוזיקלי לחגי תשרי | אירוע בית-ספרי //

מספר תכנית 184

במופע משמח וקהילתי שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל, ניפרד מהשנה החולפת ונפנה מקום לשנה חדשה, נדבר על משמעות הסליחה, התחדשות והתחלות חדשות ונסיים בשמחה גדולה והרבה מוזיקה.

סדנאות

// סדנת ניגונים | סדנה מוזיקלית לכיתות א'-ד' //

מספר תכנית 187

נשלב בין סיפורים מהמסורת היהודית לניגונים ופיוטים. נלמד מהו ה"ניגון" ומהו "פיוט" ונחווה את כוחם דרך שירה ונגינה. דרך ניגונים על היחסים בין אדם לחברו ושיתוף בסיפורים אישיים על חברות, נחפש את הדרך להוריד מחיצות, לפתוח את הלב ולהתחבר האחד לשני. תכנים עיקריים: "בין אדם לחברו", אגדות חז"ל, שירה ופיוט עבריים, "ואהבת לרעך כמוך", "מתחילים ללמוד" מנהגים ומורשת קהילות, חברות, ערבות הדדית.

// בין חושך לאור | סדנה לקראת חנוכה לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 188

דרך לימוד חווייתי, משחק והמחזה נזמין את התלמידים לבדוק יחד מה אפשר לראות דווקא בחושך? מה האור שמאיר לי כשחשוך? והאם יכול להיות אור ללא חושך? נחבר את החושך והאור לחיינו ונגלה את חנוכה מזוית חדשה. תכנים עיקריים: חנוכה, חברות ומנהיגות, זמן יהודי-ישראלי, ערבות הדדית, "תפילת האדם"- תפילה מודרנית, אחריות ומעורבות, תיקון עולם, אגדות וספרות חז"ל סביב היחס לזולת, מנהגים ומורשת קהילות, בין אדם לחברו, אגדות חז"ל.  

// מנהיגות תנ"כית - ODT | פעילות בתחנות לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 180

כיצד מנהיגים בתנ"ך התמודדו מול דילמות שונות? כיצד אתם הייתם פועלים לו הייתם במקומם? כיצד האתגרים שלהם נמצאים בחיינו כיום, ומה השתנה? נתמודד ככיתה עם אתגרים פיזיים שונים, נגלה יוזמה ומנהיגות ונקבל השראה לסוגי מנהיגות שונים דרך חוויה מהנה ומגבשת. תכנים עיקריים: חברות ומנהיגות, ערבות הדדית, זיקה לעם ולארץ, עצמאות אישית ולאומית, "ואהבת לרעך כמוך", שייכות לקהילה.

// עץ חרוב משפחתי: כשם שנטעו אבותי לי, כך אטע אני לבניי | פעילות לט"ו בשבט לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 173

דרך סיפורו של חוני המעגל ועץ החרוב נצא למסע מרתק בזמן. מה קרה כשחוני נרדם ל-70 שנה? ומה הוא מצא כשהתעורר? באמצעות משחק, תאטרון ויצירה מחומרים טבעיים נלמד על החלק שלנו בעיצוב הסביבה הטבעית והאנושית בה אנו חיים. תכנים עיקריים: "ואהבת לרעך כמוך", שייכות למשפחה וקהילה, חברות ומנהיגות, אגדות חז"ל. ט"ו בשבט.

// משפחה - מהתנ"ך ועד היום | סדנת ODT ליום המשפחה לכיתות ב'-ו' //

מספר תכנית 172

סדנה חווייתית להורים וילדים העוסקת ביחסים בתוך המשפחה בהשראת סיפורי אחים בתנ"ך. בפעילות שטח המשלבת המחזה, יצירה, דיון ומשחק, נעסוק באתגרים, בהזדמנויות ובערכים החשובים לנו כמשפחה.
 

// לקבל את השונה – סיפורם של ארבעת האחים | סדנא לקראת חג הפסח לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 171

נפגוש מחדש את סיפורם של ארבעת האחים. נבדוק: למי מהם אני מתחבר באופן אישי? מה הקשר בין שמות האחים לסטיגמות ודעות קדומות? כיצד הם היו נראים כיום ומה היה מאפיין אותם? מה מה ניתן ללמוד מהם על סובלנות וקבלת האחר? נחבר את ההגדה לחיינו באמצעות משחק ויצירה.  

// מתקנים ביחד | סדנה לחג שבועות לכיתות א'-ו' //

מספר תכנית 174

מהו אותו "תיקון" שאנחנו נקראים לעשות בליל החג? כיצד התיקון יכול להיות רלוונטי לכולם? דרך לימוד בית מדרשי, משחק ויצירה נברר איזה תיקון היינו רוצים לעשות השנה ומהם עשרת הדיברות שהיינו רוצים ליצור לעצמנו. תכנים עיקריים: מסורת וחידוש, ערבות הדדית, זיקה לעם ולארץ, אגדות חז"ל, בין אדם לחברו, זמן יהודי-ישראלי, ערך הלימוד, שייכות למשפחה ולקהילה, "ואהבת לרעך כמוך".  

// התבגרות | בית מדרש מוזיקלי לכיתות ו’-ח’ //

מספר תכנית 170

ערב שיא משותף להורים ותלמידים המסכם את שנת המצווה. במסגרת מופע אינטראקטיבי ושמח המורכב משירים אהובים, קטעי לימוד והפעלת הקהל, נעסוק בהיבטים של התבגרות ובקשר המשתנה של ילדים והורים.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים לחצו כאן

     

צרו קשר עוד היום ונספר לכם עוד על התוכניות:

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

כתבו לנו:

“הפעילות היום בנושא מנהיגות מקראית היתה מדהימה! צוות המדריכים היה מקסים!! המורות והתלמידים נהנו כאחד! תודה רבה!” [תל”י צפרירים חדרה]