חטיבות הביניים

פעילות "תרבות יהודית ישראלית" לחטיבות הביניים


מופעים

// מופע מוזיקלי לחגי תשרי | אירוע בית-ספרי //

מספר תכנית 184

במופע משמח וקהילתי שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל, ניפרד מהשנה החולפת ונפנה מקום לשנה חדשה, נדבר על משמעות הסליחה, התחדשות והתחלות חדשות ונסיים בשמחה גדולה והרבה מוזיקה.  

// סדר ט”ו בשבט מוזיקלי | אירוע בית-ספרי //

מספר תכנית 182

נפגוש את החג מזוית חדשה, במופע שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נצפה בהצגה מרתקת על האיש שישן 70 שנה, נגלה מה קרה כשהתעורר וכיצד כל זה קשור למפגש היומיומי בינינו ובין הטבע.

// ליל סדר מוזיקלי | אירוע בית-ספרי // 

מספר תכנית 185

מופע מרגש, משמח ומעשיר המשלב שירה בציבור, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נפגיש את התלמידים עם תכני החג  מזווית חדשה ומרעננת. נספר את הסיפור שעומד מאחורי ארבע הכוסות, נגלה מהו הסוד שעזר לבני ישראל לחצות את ים סוף, ועוד.  

// מתקנים ביחד || מופע מוזיקלי //

מספר תכנית 174 

מופע מוזיקלי המתחבר למסורת של תיקון ליל שבועות ובוחן מהו התיקון שהיינו רוצים להביא בימינו - בחיינו האישיים, בבית הספר ובחברה כולה.

סדנאות וסיורים

// מתחברות - מתחברים: אירוע שיא בנושא התבגרות לתלמידים.ות והורים | לכיתות ז'-ח' //

מספר תכנית 178

ערב שיא לבני ובנות מצווה והוריהם. נצא מחוץ למקום המוכר ונפגיש בין הורים וילדים דרך משחק, לימוד חווייתי והזמנה לשיח אינטימי בנושא של התבגרות בערב שיעניק חוויה מיוחדת שכל המשתתפים ייקחו איתם הלאה.

// אנו מכריזים בזאת | סדנה בנושא החגים הלאומיים  לכיתות ז'-ט' //

מספר תכנית 179

אילו דילמות חברתיות עלו בזמן הקמת המדינה? כיצד כותבי מגילת העצמאות התמודדו עם חוסר הסכמה בין הזרמים השונים? אילו בעיות חברתיות עדיין קיימות בימינו, וכיצד אנחנו מתמודדים עם חוסר הסכמה בחיינו? דך לימוד יצירתי על הדרמה של מגילת העצמאות, נזמין את התלמידים לשיח ערכי ומעורר. תכנים עיקריים: אחריות ומעורבות, תיקון עולם, חברת מופת, "להיות אדם": ערכי חיים על פרשת דרכים במחשבה היהודית.

// מנהיגות תנ”כית – ODT | פעילות בתחנות לכיתות ז’-ט’ //

מספר תכנית 180

כיצד מנהיגים בתנ”ך התמודדו מול דילמות שונות? כיצד אתם הייתם פועלים לו הייתם במקומם? כיצד האתגרים שלהם נמצאים בחיינו כיום, ומה השתנה? נתמודד ככיתה עם אתגרים פיזיים שונים, נגלה יוזמה ומנהיגות ונקבל השראה לסוגי מנהיגות שונים דרך חוויה מהנה ומגבשת. תכנים עיקריים: חברות ומנהיגות, ערבות הדדית, זיקה לעם ולארץ, עצמאות אישית ולאומית, “ואהבת לרעך כמוך”, שייכות לקהילה.    

// התבגרות | בית מדרש מוזיקלי לכיתות ו'-ח' //

תכנית מספר 170

ערב שיא משותף להורים ותלמידים המסכם את שנת המצווה. במסגרת מופע אינטראקטיבי ושמח המורכב משירים אהובים, קטעי לימוד והפעלת הקהל, נעסוק בהיבטים של התבגרות ובקשר המשתנה של ילדים והורים.
*ניתן לקיים את המופע בפני תלמידים בלבד, ללא הורים.
 

צרו קשר עוד היום ונספר לכם עוד על התכניות

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.