בית בינ״ה בהודו

בית בינ"ה בהודו הוא יוזמה ייחודית שמטרתה ליצור בית בטוח למטיילים הישראלים ומאפשר מפגש עם היהדות החברתית של בינ״ה – תרבות יהודית מתחדשת ההולכת יד ביד עם שאיפה לצדק חברתי ועשייה קהילתית.

מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים שלנו בפייסבוק.

*אנחנו ממוקמים בכניסה לדהרמקוט, ליד המסעדה הישראלית*


צפו בפרק 'הטיול הגדול' ב'כאן' - גל תורן ופבלו רוזנברג מגיעים לליל הסדר אצלנו בבית! >>

צפו בכתבה שעשו עלינו ב'כאן': כאב של לוחמים | עיבוד חוויות לחימה בבית בינ"ה בהודו >> 

קראו את הכתבה של רועי צ'יקי ארד 'מתחברים ליהדות בהודו, ולא בבית חב"ד' >>

לצפייה בסרטון סיכום העונה שלנו >>

 

יהדות פתוחה וחילונית

india poctogram-01לראשונה מטיילים ישראלים זוכים בהזדמנות לפגוש, ללמוד ולחוות יהדות חברתית פתוחה וחילונית. המפגשים בבית בינה בהודו כוללים מפגשי לימוד, סדנאות, קבלות שבת וארוחות שישי שבועיות, ימי עשייה חברתית, חגים, הופעות ואירועים מיוחדים נוספים הנעשים ברוח היהדות המתחדשת - יהדות הדוגלת בצדק חברתי, בשיח סובלני ובאהבת האדם באשר הוא אדם. הפעילות בבית פתוחה לכולם ופונה גם לקהילה המקומית ולקהל דובר אנגלית ללא הבדלי דת, מוצא ומין.

 

צדק חברתי

india poctogram-02בבית בינה מתקיימת פעילות חברתית-קהילתית המותאמת לצרכי המקום ומעניקה למטיילים הזדמנות לקחת חלק בעשייה משמעותית תוך כדי הטיול שלהם וליצור יחד קהילת מטיילים מודעת, אכפתית, תורמת ומשפיעה לטובה מתוך עקרונות הצדק החברתי היהודיים. קהילה שתמשיך ללכת איתם גם אחרי החזרה לארץ.

 

בית ישראלי חם

india poctogram-03בבית בינה ניתנת למטיילים לראשונה אווירה פתוחה ומקבלת, אווירה של בית רחוק מהבית, שבו ניתן לשבת יחד לארוחת שישי כיהודים וכישראלים בארץ רחוקה ואהובה המתארחים ומארחים בפתיחות כל אדם החפץ לבוא ולקחת חלק. לראשונה, מטיילים לא נאלצים להשאיר את עקרונותיהם בכניסה והם מוזמנים לקחת חלק מלא ביצירת בית יהודי-ישראלי פתוח שבו אפשר להרגיש בנוח עם כל אמונה אישית ודרך חיים.

 

"פעילותה המבורכת של בינ"ה במכינות הקדם צבאיות, בישיבות החילוניות, בהעצמה הקהילתית ועוד מקבלת עתה מימד חדש הן בהיבט הגיאוגרפי והן בתחום ההשפעה - עם פתיחת בית בינ"ה בהודו. מדובר בתחום שהפקרנו עד עתה לגורמים אחרים, ואנחנו נכנסים אליו לאחרונה והתגובות נהדרות. הצלחת אירוע ליל הסדר השנה, מצטרפת לתמונה המרשימה שראינו בתקופת חגי תשרי, אז במהלך תקופה קצרה קנה לעצמו בית בינ"ה את המקום הראשון כמקום המועדף לבילוי חגי ישראל עבור המטיילים הישראלים".

  • גיל לין, משנה למזכ״ל התנועה הקיבוצית, אפריל 2017

תמונות מהבית

לוח הפעילות


כל זאת לא היה מתאפשר אילולא התמיכה והיוזמה האדירה של מר יגאל טמיר היקר שהרים את הכפפה על הפרויקט הענק הזה, שבכל יום ממשיך לקבל חיזוקים מהשטח ומהקהל הישראלי שמוצא פה בית רעיוני וערכי, המאפשר לנהל שיח ולקיים וחוויה יהודית חברתית אמיתית שתחזור עם המטיילים לארץ ובתקווה תרחיב את המעגל הקהילתי-ערכי של קהילת בינ”ה המתעצמת ושל הקהילה היהודית הציונית והפלורליסטית בארץ.