צוות הישיבה

תמיר ניר

ראש הישיבה החילונית בתל אביב

בבינ"ה מצאתי בית, משפחה וקהילה. מקום בו אוכל לעצב את התרבות היהודית שלי, להכיר את ה'אגדה' ולגזור מתוכה הלכות חיים והביא לשינוי בחברה בישראל. לבחור מן התרבות והדת היהודית את הרלוונטי והחשוב, ולפעול יחד לשינוי ותיקון עולם.

תמיר ניר, נשוי ואב ל-3. תושב בית הכרם, ירושלים. ראש הישיבה החילונית בינ"ה, רב קהילת 'אחו"ה בכרם' בירושלים, יו"ר מרכז השל, חבר מועצת העיר וסגן רה"ע ירושלים לשעבר. בעל תואר שני בחינוך יהודי פלורליסטי, אדריכל ומתכנן אורבני, מורה ואיש חינוך. בתפקידו כסגן ראש העיר כיהן כמחזיק תיק התחבורה ויו"ר ועדת השימור. מייסד ומוביל של קהילת 'אחו"ה בכרם', קהילה הפועלת לאחריות סביבתית, התחדשות יהודית ועשייה חברתית. בעשור האחרון הוביל עם חברי הקהילה מספר מיזמים לשינוי חברתי וסביבתי בירושלים ומחוצה לה. מנחה קבוצות ומלמד בנושאי יהדות וסביבה בבתי מדרש פלורליסטיים, ומלווה מנהיגים וקהילות בתחום הסביבה והקיימות. ייסד וניהל, משך חצי יובל, את חברת 'ילד טבע' – לחינוך להכרת הטבע ואחריות סביבתית.

Tamir@bina.org.il 054-4807400

מור שמעוני

ראשת הישיבה החילונית בתל אביב

"כִּי-קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר, מְאֹד: בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ, לַעֲשֹׂתוֹ. " (דברים ל יד) הגעתי לבינה ממש בטעות, ובמזל. הייתה בי סקרנות גדולה לגביי עצמי - על החיים שלי, במדינה שלי, בזהות היהודית-חילונית שלי. זכיתי לגלות מקום שהוא בית גידול פורה לאנשים חושבים, אנשים שמוכנים לדרוש ולהעמיק בעצמם ובחברה שסביבם. זכיתי לגלות טקסטים, מדרשים, אגדות, שפה, רוח, היסטוריה ותרבות. שהיא גם שלי ולא בשמיים היא.

ילידת כרמיאל, עיר של פסטיבל אחד. בוגרת תנועת הצופים על כל המשתמע מכך. שירתה כמפקדת-טירונים בבסיס חוות השומר וגם היום ניתן לזהות אצלה עקבות מימייה כרס"פ. מור היא בוגרת תכנית הבוגרים של הישיבה החילונית בתל אביב, חובבת גמרא מושבעת וחברה במועדון המעריצים של ארי ויונה. כיום מור עובדת בישיבה החילונית כרכזת בוגרי הישיבה.

mor@bina.org.il

ארי אלון

מורה, ממייסדי בינ"ה

טובה בירנבאום

מורה. שליחת ההסתדרות הציונית לארה"ב

סיון פרידמן

מנהלת משרד הישיבה החילונית בתל אביב

"גם לאשליה יש תפקיד חשוב, וכי תמיד מוטב לירות הגבה מעל לטווח כדי לפגוע הקרב למטרה, מפני שהמכוון בדיוק אליה מחטיא ופוגע לפניה." ס. יזהר.

ילידת כפר חגלה, מושב בעמק חפר. סיימה תואר ראשון במנהל חינוך ואמנות ותואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב. שרתה בצבא ובשנת שירות כחלק מגרעין נח"ל והמשיכה כפעילה חברתית בארגונים שונים, בהם פר"ח ומסיל"ה.
סיון עבדה כמעט בכל מחלקה בבינה, החל ממחלקת הסמינרים דרך מחלקת תיקון עולם ואגף השכונות. כיום מנהלת את משרד הישיבה החילונית בתל אביב.

Yeshiva-tlv@bina.org.il 03-6399127

אבו קאשי

אב הבית בישיבה החילונית בתל אביב

גדל ברמת גן, למד בישיבות שיח והר עציון, סיים תואר ראשון בפילוסופיה כללית באוניברסיטה העברית, מלמד ומנחה כחמש עשרה שנים בבתי המדרש הפלורליסטיים- בהתחלה באלול ובהמשך בבינ"ה, בשנים האחרונות במקביל להנחייה עוסק בתיאטרון– היה כותב ובימאי של קבוצת התיאטרון האתיופי "וונטין נו" (ברצינות), עוזר בימאי בתיאטרון החאן וכעת לומד לתואר שני בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, גר בירושלים.

amos.yinon@mail.huji.ac.il

מוקי צור

מורה ומחנך

בינה בשבילי היא חבורה של שותפים בלימוד ומחויבים במעשה. מקום להתחדשות ציונית בהמשך למסורת החלוצית שבאה לפרש, למסור ולממש אחריות. בינה מחויבת להעברת התרבות היהודית תוך קידום החירות ושוויון ערך האדם הצומחים בתוך התרבות היהודית לדורותיה. מקום המסוגל להעמיק את האחריות ליהודי באשר הוא יהודי וליהדות בגלגוליה וברבגוניותה. פעולתה מכוונת על ידי פדגוגיה המבוססת על הצמחת היחיד והעמקת החברות והשיח הפתוח לעולם. אני רואה בבינה המשך לחיפושי הדרך שלי כחבר קיבוץ.

יליד ירושלים. נדד עם הוריו לדרום אמריקה ושב לירושלים ממנה גלש לעמק הירדן. חבר קיבוץ עין גב חוקר ומחנך. מפעם לפעם עסקן ציבור.

יותם יזרעאלי

מנחה ומורה בישיבות החילוניות

בינ"ה זה בית-מדרש ללמוד, ליצור ולגדול בו

יליד תל-אביב, שגדל במקומות רבים (ומשונים) בעולם, ליותם יש תואר ראשון בפילוסופיה יהודית וספרות עברית, והוא משלים את התואר השני שלו בתכנית לחקר דתות באוניברסיטת תל-אביב. עבודת התזה שלו עוסקת בקשרים התיאולוגיים והפוליטיים שבין מאגיה ונבואה במקרא, אבל הוא נהנה גם לחקור תופעות דתיות רחוקות, כמו שבטים שמאנים בסיביר, וקרובות, כמו זרמים ותופעות דתויות בישראל. הוא כותב על נושאים אלה ואחרים בכתבי עת ובעיתונות, וגר בפרדס חנה עם אשתו שיקמה ושלושת ילדיהם, שייה, אוריי ויגל. רגיש ללקטוז.

yotamyz@gmail.com 052-8695069

ליאון וינר דאו

מורה לתלמוד ופילוסופיה יהודית

בינה נמצאת בחזיתה של הציונות החדשה, הדורשת מחויבות חברתית כוללת, יחד עם חידוש והעמקה של זהות יהודית. ליטול חלק בחלוציות זו היא עבורי זכות גדולה״.

ליאון וינר דאו הוא עמית מחקר ובצוות ההוראה במכון שלום הרטמן, וכן הוא מלמד בהיברו יוניון קולג' ובבינה. את התואר הראשון למד באוניברסיטת פרינסטון, תואר שני במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, דוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת בר-אילן, וקיבל הסמכה פרטית מאת הרב פרופ' דוד הרטמן ז"ל. ספרו ובלכתך בדרך, שיראה אור בקרוב, פורש תיאוריה של ההלכה על-פי משנתו של פראנץ רוזנצוויג. כעת הוא עמל על כתב-יד בו הוא מציג תיאוריה של ההלכה משלו. הוא מתגורר בירושלים עם אשתו וחמשת ילדיהם.

leonwd1@gmail.com