בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

איך לבחור מכינה קדם צבאית?

אין חולק שהשנים המעצבות ביותר של דעותיו והשקפותיו של האדם הם השנים בהם הוא בחור צעיר שהראש שלו עדיין פתוח לשמוע דעות והשקפות שונות מאשר השקפת העולם שלו. הרבה פעמים נערים צעירים מתקרבים אל שנות השירות בצה”ל, אך הגוף והנפש שלהם לא באמת מוכנים לשנות שירות ארוכות ומפרכות. למעשה, השרות בצה”ל שונה לגמרי מכל מה שהורגל הנער עד כה, והורים רבים רוצים לעשות הכול בכדי לגרום לילדים שלהם להגיע מוכנים אל השירות בצה”ל. אחת האפשרויות שעומדות בפניהם היא בחירה במכינה קדם צבאית, שבה הנער נמצא במסגרת שמדמה מעט את אורח החיים בצה”ל, ומאפשרת כניסה הדרגתית מחיי הנעורים אל הצבא.

כיצד בוחרים מכינה קדם צבאית?

ישנם מוסדות שונים המציעים שנת מכינה לנערים לפני צבא, ולא תמיד קל להורים להגיע אל ההחלטה אודות המקום שיתאים בצורה הטובה ביותר עבור הילד שלהם, בכדי להכין אותו מצד אחד לשירות בצה”ל, ומצד שני לאפשר לו גם להנות ולצבור חוויות. ארגון בינ”ה – “הבית של היהדות הישראלית”, הוא ארגון שהוקם בשנת 1995 לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, במטרה להכיר לבני הנוער ולציבור הרחב את היהדות הישראלית המתקדמת והמקבלת. הארגון פועל במישורים ובדרכים רבות להחדרת ערכי היהדות הישראלית בקרב כל שכבות העם, ובין היתר מפעיל מכינה שנתית ובה ניתן דגש על נושאים כמו זהות ישראלית, זהות יהודית, והמשמעות שלהם עבור חיי הצעירים. זאת, יחד עם הכנה לשירות בצה”ל מאפשרים לנערים חוויה יוצאת דופן של לימוד ותרומה לקהילה המאפשרת להם להגיע לשירות בצה”ל כשהם גדושים בחוויות ואחרי שנה מלאת משמעות.

פעילות חברתית ותרומה לקהילה במהלך המכינה

כחלק מקידום הערכים של ארגון בינ”ה בקרב בני הנוער ובמטרה לעודד את הצעירים לתרום לקהילה, חלק ניכר מהפעילות במכינה מוקדש עבור תרומה לקהילה ופעילות סיוע עבור הנזקקים לכך. בין היתר החניכים מתנדבים אצל אוכלוסיות נזקקות כמו: קשישים, אנשים בעלי מוגבלויות ועוד, וכן בבתי ספר שם הם מסייעים לקדם נוער המתקשה בלימודים ומנסים לסייע לו לחזור למוטב. לאחר שנים רבות של פעילות, ניתן לומר באופן וודאי כי התרומה לקהילה עוזרת ומעשירה את החניך לא פחות מאשר שאר הפעילויות, ומאפשרת לו ללמוד לחשוב על השני ולתת מעצמו עבור אחרים.

עבור מי מיועדת המכינה של ארגון בינ”ה?

המכינה הקדם צבאית מבית ארגון בינ”ה מיועדת עבור בני נוער מכל גווני האוכלוסייה אשר רוצים לחוות שנת מכינה מיוחדת וחווייתית המשלבת בין תרומה לקהילה והתפתחות אישית, לבין לימוד והכרה של ארון הספרים היהודי והמקורות הקדומים של העם היהודי. כל נער או נערה שנמצאים לפני גיוסם לצה”ל ועברו את שנת המכינה של ארגון בינ”ה מספרים על שנה מחזקת ומיוחדת שסייעה להם רבות לא רק במהלך שנות השירות אלא לאורך כל החיים.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »