בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

האם כל אחד יכול לעשות שנת שירות לפני הצבא?

הרבה מאוד הורים אשר שולחים את ילדיהם לצבא, מתחרטים שלא שלחו אותם למכינה קדם צבאית. האפשרות להעניק להם כלים שיוכלו לסייע להם במהלך השירות הצבאי, היא הזדמנות חד פעמית שלא תחזור. הרבה מאוד חניכים שהיו במכינה קדם צבאית מספרים עד כמה מדובר על משהו שליווה אותם לאורך כל השירות וגם לאחר מכן. לא תמיד קל להחליט לאן לשלוח את הילדים שנמצאים בשנים היפות ביותר של חייהם, אך המכינה של ארגון בינ”ה היא ללא ספק משהו מיוחד.

שנת שירות אצל ארגון בינ”ה – הבית ליהדות חברתית

ארגון בינ”ה הוקם לפני קרוב ל – 30 שנה על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית, למען חיזוק של זהות ישראלית יהודית בקרב הציבור בישראל. מדובר על הימים שלאחר הרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל, אשר הוביל לזעזוע עמוק בציבור הישראלי ולקרע גדול בעם. מקימי הארגון רצו להכיר לציבור הישראלי בכלל ולבני הנוער בפרט את היהדות הישראלית החברתית, ואת הפנים היפות של הישראליות. שנת שירות לפני הצבא אצל ארגון בינ”ה מעניקה לחניכים ערך מוסף מלבד ההכנה לשירות בצה”ל. מדובר על התנסות בחיי קבוצה, אקטיביזם ועשייה חברתית, לימודי חברה ישראלית והכרות עם ארון הספרים היהודי. אין תחליף לחוויה של החניכים במהלך שנת המכינה אשר מגבשת את הזהות האישית של כל אחד, מחזקת ערכים של מנהיגות, אקטיביזם, אמפתיה וחוסן אישי וחברתי, ומחזקת את החיבור ליהדות חילונית ישראלית. ערכים וכלים אלה מסייעים לחניכים בשירות הצבאי ובכלל בחיים הבוגרים.

אילו פעילויות נוספות מקיים ארגון בינ”ה?

ארגון בינ”ה מקיים במהלך השנה מגוון רחב של פעילויות אשר מיועדות לבני נוער, לצוותי הוראה, לכוחות הביטחון ולציבור הרחב כולו. בין היתר אנשי הארגון מקיימים ימי עיון, סדנאות, מופעים, תוכניות לבתי ספר ועוד. הדגש ניתן על בני הנוער אשר הם דור העתיד של מדינת ישראל, אך הפעילות פונה גם לציבור הרחב. שנת המכינה מטעם ארגון בינ”ה היא אחד הפרויקטים הגדולים של הארגון, אשר מטרתו  להכין את בני הנוער לקראת השירות הצבאי ולחבר אותם אל הזהות היהודית הישראלית שלהם. הרבה הורים אשר מתלבטים מהו המקום שאליו כדאי לשלוח את הילד לפני הצבא, מגיעים אל המסקנה שמקום כמו שנת השירות של ארגון בינ”ה הוא המקום שבו יוכלו לתת לילדיהם ערך מוסף של ערכים ותרומה לקהילה. 

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »