בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

האתגרים שעומדים לפני הגיוס לצבא

מכינה קדם צבאית היא המקום המתאים ביותר עבור בני נוער שנמצאים לפני גיוסם לצה”ל, ומבקשים לקבל סט של ערכים וכלים לפני שהם מתגייסים לצבא ומשרתים את המדינה. זאת, על ידי הרחבת אופקים והסתגלות אל חיים קבוצתיים, תוך תרומה לקהילה. הרבה מאוד הורים נמצאים בחשש גדול לפני שהילד שלהם מתגייס, הם לא יודעים כיצד הילד הקטן שזה עתה נולד, הופך פתאום להיות אחראי לעצמו וצריך להיכנס אל חיים עם כללים ומשמעת במיוחד בצה”ל. הדרך הטובה ביותר להסיר את החשש ולתת לנער הכנה טובה לפני החיים הבוגרים דרך שנת שירות או מכינה קדם צבאית.

כיצד בוחרים מכינה קדם צבאית לילד שלנו?

כאשר אנחנו שולחים את הילד אל מקום כמו מכינה קדם צבאית או כל מוסד חינוכי אחר, אנחנו רוצים להיות רגועים שעשינו את ההחלטה הטובה ביותר עבורו. ולכן, כאשר מחפשים מקום שבו יעשה הנער שנת מכינה, כדאי מאוד לחפש מכינה שנתית שבה שמים דגש על ערכים חשובים ועל עשייה חברתית. חשוב מאוד לשים לב מה מציעה המכינה, על מה היא שמה דגש, מה מייחד ומאפיין אותה, וכמובן – איזה כלים מקבלים הנערים והנערות במהלך השנה. אחת המכינות המובילות היא המכינה שאנחנו מציעים בארגון בינ”ה עבור בני נוער שרוצים להגיע מוכנים לצבא, אך לא לבזבז את השנה הזאת רק על זה. אצלנו בבינ”ה שמים דגש על גיבוש של זהות יהודית ישראלית, ועל הסתגלות לחיים משותפים תוך תרומה לקהילה וגיבוש של זהות עצמית פנימית. הייחודיות שלנו היא החיבור לזהות היהודית ישראלית של הילד/ה.

למה כדאי לבחור דווקא במכינה של ארגון בינ”ה?

בשביל להבין למה כדאי לבחור במכינה של ארגון בינ”ה, ובעצם מה זה הארגון הזה ומהן מטרותיו, נצטרך לחזור בשנים. ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 לאחר הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל. כמה חברים מהתנועה הקיבוצית אשר ראו את הפילוג בעם ואת ההתרחקות של חלקים גדולים ממנו מהזהות היהודית ישראלית שלהם, החליטו לעשות מעשה ולהקים ארגון שיהיה הבית ליהדות ישראלית חברתית ומאחדת. מאז הקמתו של הארגון ועד היום קיימו אנשי הארגון הרבה מאוד פעילויות שונות לבני נוער, לצוותי הוראה, לאנשי כוחות הביטחון ועוד. בין היתר מפעיל הארגון גם שנת שירות ומכינה חצי שנתית לפני הצבא שבה החניכים מגבשים זהות יהודית וכן זהות ישראלית חזקה, וכך הם מגיעים מוכנים לא רק לצבא אלא גם לחיים שלאחר מכן.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם