בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

הכירו את בינ”ה

כל מי שביקר בשנים האחרונות במדינת ישראל לא יכול לפספס את העובדה שישנו פילוג הולך וגדל בקרב הציבורים השונים במדינת ישראל. למעשה, בשנים האחרונות ישנה עליית מדרגה בקרבות בין המחנות השונים, אך שורש המחלוקת נעוץ אי-שם בעבר והוא לגמרי לא משהו חדש. דווקא בימים כאלה חשוב מאוד להעלות על נס את הארגונים השונים הפועלים על מנת לאחות את הקרע בקרב הציבור, ופועלים להעמקת הזהות היהודית והזהות הישראלית בקרב הציבור הישראלי. אחד הארגונים הוותיקים העוסקים בתחום הוא ארגון בינ”ה אשר מפעיל מגוון רחב של פעילויות שונות במשך כל השנה למען קידום המטרות הללו.

מהו ארגון בינ”ה ומתי הוא הוקם?

ארגון בינ”ה (ראשי התיבות של: “בית יוצר נשמת האומה”) או בשמו המלא: “בינה – הבית של היהדות הישראלית” הוקם בשנת 1995 על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית לאחר הרצחו של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין על ידי מתנקש. הזעזוע העמוק והפילוג ההולך ומעמיק בין הציבורים השונים במדינת ישראל, הוביל להקמתו של ארגון שמטרתו היא גיבוש תפישות של יהדות הומניסטית, ויצירה של שפה משותפת בין הציבורים השונים בחברה הישראלית. הארגון פועל מאז ועד היום בדרכים שונות עבור קידום זהות יהודית יחד עם זהות ישראלית בקרב הציבור הרחב ובני הנוער בפרט.

אילו פעילויות מקיים הארגון לבני נוער?

ארגון בינ”ה פועל כבר שנים רבות בקרב בני הנוער בישראל, אשר רוצים להעמיק את ההכרות שלהם עם הזהות היהודית שלהם, ומפעיל עבורם מכינה שנתית לפני הגיוס לצה”ל. שנת מכינה מבית ארגון בינ”ה היא שנה בלתי נשכחת בה הם עוברים מסע מיוחד שלוקח אותם להכרות עם הזהות שלהם, והכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי. המסע מעניק להם חוויות מיוחדות שאותן הם לא ישכחו במהרה, ואשר ילוו אותם לאורך כל החיים. בין היתר החניכים לומדים כיצד לחיות בשלום עם אנשים שונים מהם, כיצד לתרום מעצמם לזולת, וכיצד להיות מוכנים אל היום שבו יתייצבו בלשכת הגיוס לקראת שנים של שירות משמעותית בצבא ההגנה לישראל. כמו כן, מקיים הארגון תוכניות בבתי הספר, סדנאות, ימי עיון, מופעים ועוד פעילויות שונות ומגוונות. באתר שלנו תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש לכם אודות הפעילויות השונות בארגון, אודות המכינה הקדם הצבאית ועוד. כמו כן תוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם תמיכה וייעוץ בכל צורך.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »