בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

השירות הצבאי מתחיל בשנת הכנה לצבא

צעירים רבים אינם מבינים שבכדי להצליח בצבא, הם חייבים להגיע אליו כמה שיותר מוכנים. לשם כך, המקום הטוב ביותר להתכונן אל השירות הצבאי הוא מקום כמו מכינה קדם צבאית, אשר כל תכליתה היא הכנה לצה”ל. למעשה, ההכנה המתבצעת במכינה קדם צבאית היא לא רק הכנה פיזית, אלא גם הכנה מנטלית ורעיונית תוך הבנת החשיבות של שירות המדינה, חיזוק הציונות והשליחות החברתית. ארגון בינ”ה מפעיל שנת מכינה הכוללת בתוכה חיזוק של זהות יהודית ישראלית בקרב בני הנוער. בארגון בינ”ה מאמינים שאלו השנים המשפיעות ביותר על החיים, וזהו הזמן המשמעותי ביותר לגבש זהות עצמית.

מהו ארגון בינ”ה ועבור מה הוא פועל?

ארגון בינ”ה (ראשי התיבות של המילים “בית היוצר לנשמת האומה”, חיים נחמן ביאליק) הוקם בשנת 1995 לאחר הירצחו של ראש הממשלה דאז יצחק רבין ז”ל, על ידי כמה חברים בתנועה הקיבוצית שראו את הפילוג המעמיק בין חלקי העם ואת הריחוק של אנשיםמהזהות היהודית-ישראלית שלהם.מקימי הארגון החליטו לעשות מעשה – להקים ארגון שיקדם זהות ישראלית יהודית פתוחה ומקבלת. מאז ועד היום מקיים הארגון לא מעט פעילויות שונות לבני נוער ולציבור הרחב, כאשר בין היתר הוא מפעיל מכינה שנתית עבור בני נוער שנמצאים לפני גיוס ורוצים להתכונן אל השירות הצבאי. 

למה כדאי לבחור במכינה/שנת שירות של ארגון בינ”ה?

דווקא בגלל שמדובר על השנים היפות של בני הנוער, לא כדאי לבזבז אותם רק על שירות צבאי, אלא להקדיש שנה קדם צבאית ולתת ערך מוסף של ערכים והעמקת הזהות במהלך שנת זו. שנת שירות או מכינה מבית ארגון בינ”ה נותנת דגש לצורך להעניק לחניכים שנה חווייתית ומיוחדת אשר תלמד אותם דברים שילוו אותם לא רק בזמן השירות הצבאי, אלא גם הרבה לאחר מכן. במהלכה של המכינה עוברים החניכים מסע מיוחד הכולל תרומה לקהילה במגוון דרכים, לימוד מעמיק של ארון הספרים היהודי, והכרות אישית עם היכולת של כל אחד ואחד לתרום מעצמו למען הקהילה והנזקקים שבה. במהלך המכינה מתרגלים החניכים חיים משותפים ורוכשים מיומנויות חשובות על יחסים בינאישיים והיכולת להתמודד ולהתגבר על קשיים. אז אם החלטתם להעניק לילד שלכם את ההכנה הטובה ביותר לפני הצבא – אין ספק שאחת המכינות או שנת השירות מבית ארגון בינ”ה הוא המקום הטוב ביותר שאתם יכולים לשלוח אותם אליו.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם