בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

התרומה של מכינה קדם צבאית לחברה ולמדינה

הורים רבים מתחילים לחשוש כאשר הילד או הילדה שלהם מתקרבים לגיל גיוס. אז נכון, השירות הצבאי הוא חלק מתוך מסלול חיים שכמעט כל ילד בישראל עובר, אך למעשה אי אפשר להגיד שהחשש של ההורים אינו מוצדק. הדרך הטובה ביותר עבור ההורים להכין את הילד שלהם למה שהוא הולך לעבור בשירות הצבאי, היא שליחתם אל שנת שירות לפני הצבא שבה יתרגלו חיים משותפים וישפיעו על הקהילה איתה הם עובדים.  לא כל שנת שירות היא מוצלחת שבה הילד מרגיש שהתפתח ונהנה, אך אם בוחרים שנת שירות כמו זו של ארגון בינ”ה, אין ספק שמדובר על משהו שמוסיף הרבה מאוד לנער/נערה, ונותן להם את האפשרות לא רק להגיע מוכנים לשירות הצבאי, אלא גם לגבש זהות אישית ישראלית יהודית ולתרום לחברה.

כיצד שנת שירות תורמת לחברה ולמדינה?

ברור ששנת שירות נועדה בראש ובראשונה עבור בני הנוער – כדי להכין אותם אל השירות הצבאי ולחיים הבוגרים בכלל. אך הפעילות המתבצעת בשנה זו היא שמהווה תרומה משמעותית למדינה ולחברה. במהלך שנת שירות מטעם ארגון בינ”ה, החניכים זוכים למסע מיוחד הכולל הדרכה והשפעה על הקהילה, פיתוח יכולות מנהיגותיות, בניית חוסן והתמודדות עם אתגרים וכמובן, חיזוק הקשר עם הזהות היהודית והישראלית.

מדוע מפעיל ארגון בינ”ה מכינה שנת שירות?

ארגון בינ”ה (הבית ליהדות חברתית) הוקם בראש ובראשונה בכדי להחדיר בקרב הציבור הרחב ערכים יהודיים ישראלים כפי שמקימי הארגון רואים אותם. הארגון הוקם על ידי כמה חברים מהתנועה הקיבוצית, בשנת 1995 לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל על ידי מתנקש. במהלך הימים הללו עלה הצורך לחבר מחדש את העם אל זהות יהודית ישראלית הרואה בערכים כמו אהבת האדם באשר הוא ותרומה לקהילה כערכים מובילים אשר צריכים להנחות כל יהודי ישראלי במדינת ישראל. הארגון פועל בעיקר בקרב בני הנוער אשר מהווים את דור העתיר של מדינת ישראל. בגיל זה, בו הילדים מגבשים את זהותם חשוב לחשוף ולחדד את החשיבות של יהדות ישראלית פתוחה ומקבלת. בין הדברים שמקיים הארגון: ימי עיון, מופעים, כנסים ועוד, כאשר עבור בני נוער שנמצאים לפני גיוס מפעיל הארגון שנת שירות ומכינות קדם צבאיות הפועלות באמצעות אנשי חינוך מהשורה הראשונה שיכינו את החניכים אל השירות הצבאי וגם לחיים שלאחר מכן.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם