בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

כיצד מכינה קדם צבאית יכולה לשפר את החברה?

הרבה הורים מגיעים בשלב כזה או אחר למסקנה שהמקום הטוב ביותר עבור הילד או הילדה שלהם שנמצאים לפני גיוסם לצבא הוא מכינה קדם צבאית. הרצון להעניק לילד את ההכנה הטובה ביותר לפני הגיוס לצבא, גורם להורים רבים לחפש מכינה שנתית שבה הנער יוכל לרכוש כלים להתמודדות עם התקופה האינטנסיבית של הצבא. חשוב לזכור שהמטרה של מכינה קדם צבאית היא לא רק להכין את בני הנוער לצבא, אלא גם כלים להתמודדות עם החיים הבוגרים. במהלך שנת המכינה החניכים נחשפים לתכנים חינוכיים- חברתיים ועוסקים בעשייה חברתית באופן קבוע. שנת מכינה שכוללת בתוכה משמעות, עשייה חברתית, חיים משותפים, למידה על החברה הישראלית ועוד, יכולה לסייע לבני הנוער לגבש זהות ישראלית ולהפוך אותם להיות טובים יותר גם בחיים שלאחר הצבא.

אילו ערכים ויכולות מקבלים בני הנוער במכינה קדם צבאית?

כאשר אתם בוחרים במכינה קדם צבאית איכותית כמו זו שאנו מציעים בארגון בינ”ה, אתם דואגים לילד שלכם להכנה הטובה ביותר לחיים. אצלנו שנת מכינה היא לא רק דרך להתכונן לשירות הצבאי, אלא הרבה מעבר לזה. במהלך השנה, מגבשים החניכים זהות יהודית ישראלית על ידי הכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי, תרומה לקהילה במגוון רחב של דרכים כמו התנדבות בבתי ספר, בתי חולים ובכל מקום שצריכים יד מסייעת, וכמובן – חיים משותפים ושיחות על משמעותה של זהות ישראלית יהודית ועל המשתמע מכך. בוגרי מכינה שנתית של ארגון בינ”ה מספרים על שנת מכינה מיוחדת ובלתי נשכחת שבה גיבשו לעצמם זהות ישראלית יהודית וקיבלו ערכים שליוו אותם לא רק בזמן השירות הצבאי אלא הרבה מעבר לכך. 

ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית

המכינה השנתית שמפעיל ארגון בינ”ה היא רק חלק קטן מתוך מגוון רחב של פעילויות ודברים שמארגנים אנשי בינ”ה במהלך השנה. הארגון אשר החל את דרכו בשנת 1995 לאחר רצח רבין, והפך עד מהרה להיות ארגון גדול ומשמעותי שמפעיל פעילויות רבות עבור חיזוק זהות יהודית ישראלית. הפעילות היא בעיקר בקרב בני נוער אשר מהווים את דור העתיד של מדינת ישראל, אך לא רק. הארגון מקיים כנסים וימי עיון גם עבור צוותי הוראה, אנשי כוחות הביטחון ועוד, במטרה לקדם את הערכים של יהדות חברתית. אין ספק כי ההחלטה לשלוח את הילד או הילדה שלכם אל המכינה של ארגון בינ”ה היא ההחלטה הטובה ביותר שאתם יכולים לקבל עבורם כדי להכין אותם לצבא ולחיים.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם