בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

כל המידע על מכינות אופק

בעוד שבני נוער רבים עושים את ההכנה המנטלית והפיזית שלהם באופן עצמאי לשירות הצבאי ולחיים הבוגרים שלהם, בני נוער רבים אחרים זקוקים למסגרת מסודרת שתסייע להם בהכנה. במיוחד כאשר מדובר על נוער של יוצאים ויוצאות בשאלה מהחברה החרדית הנחשפים כעת לעולם חדש, אנשים חדשים, תרבויות חדשות וזקוקים לנחיתה רכה וליווי חם ואוהב בדרך. הכירו את מכינות אופק.

מכינות אופק – חצי שנה של העשרה חיונית

מכינות אופק הינן מכינות חצי שנתיות המאפשרות לקבוצות שונות ומגוונות בחברה הישראלית להיפגש, לחוות, ללמוד, להתגבש, להכיר לעומק ואף לנהל חיים קהילתיים משותפים. זאת במטרה לבנות חברה ישראלית חדשה, מכילה, מתקדמת ומודרנית יותר תוך שמירה על זהות יהודית– ישראלית. במסגרת המכינה יזכו המשתתפים לקחת חלק בפעילויות שונות, לתרום לחברה, לפתח כישורי מנהיגות, להכיר לעומק את החברה הישראלית על כל גווניה, לחיות, לעבוד, להתאמן ולעשות הכנות מנטליות ופיזיות לשירות צבאי משמעותי. במסגרת המכינות אף יוכלו לזכות בליווי ועזרה בהשלמת לימודי ליבה ולקחת חלק בסיורים בבסיסי צה”ל, ניווטים ופעילויות שונות. כמו כן יזכו לחיי קהילה וניהול חיים עצמאיים, שימוש זהות ישראלית יהודית על ידי חגיגת חגים ומועדים ועוד.

קווי המסגרת המשקפים של התפיסה וההתנהלות:

את מכינות אופק השונות מלווים קווים מנחים ברורים של הענקת ידע והרחבת אופקים, צמצום פערים בחברה הישראלית, תהליך הנעה ואקטיביות של המשתתפים, תרומה לקהילה, גיבוש קבוצתי תוך התפתחות אישית, הכנה לצבא, הכנה לחיים הבוגרים ועוד. 

מכינות אופק פרוסות בכל רחבי הארץ ופונות לכל קבוצות האוכלוסייה

מכינות פרוסות בכל רחבי הארץ. בין המכינות תמצאו את מכינת גב”ע של בינ”ה המספקת למאות בני נוער להיפגש, לחוות, להכיר אחד את השני, להכיר תרבויות חדשות ומנהגים שונים מכל קצבי האוכלוסייה הישראלית וליהנות משישה חודשים בהם יזכו להעשרה וכלים שיסייעו להם הן כהכנה לשירות צבאי משמעותי והן בחייהם הבוגרים. כל משתתף יזכה לליווי אישי, מלא ומעמיק בכל צורך, לרבות השלמת לימודי ליבה, מיצוי זכויות, סיוע בתהליכי ויתור על פטור מגיוס, הכנה לחיים עצמאיים וקהילתיים ועוד. 

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם