בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

כל מה שצריך לדעת על הכנה לצה״ל

השנים חולפות במהירות והילד שזה עתה נולד מגיע כבר לגיל שבו הוא מתקרב לשלב הגיוס לצבא ההגנה לישראל. ההורים שכמובן לא שמים לב איך הזמן חולף, ניצבים לעיתים חסרי אונים ולא מבינים כיצד הילד הקטן שלהם שרק עכשיו הפך לנער, יוכל להיכנס אל מערכת גדולה כזאת של חוקים וכללים כמו המערכת הצבאית. למעשה, ההכנה לשירות בצה”ל היא משהו שצריך להתחיל אותו כמה שיותר מוקדם ולדעת שלא את כל הדברים ההורים יכולים לעשות. ארגון בינ”ה הוא ארגון אשר פועל למען החדרה של זהות ישראלית יהודית בקרב בני נוער, וחלק מן הפעילות שלו היא מכינה קדם צבאית מיוחדת אשר מכשירה את החניכים אל החיים בצבא תוך שילוב ערכים ופעילות חווייתית לחניכים.

כל מה שצריך לדעת על הכנה לצה״ל במכינה של בינ”ה:

כל מי ששירת בצה”ל מבין את הסיבה שצריך הכנה עבור בני נוער לפני שהם מגיעים לשירות הצבאי. הכנה מתאימה לשירות הצבאי יכולה פעמים רבות להיות ההבדל בין שירות קשה הכרוך בהרבה דמעות ואתגרים, לבין שירות מוצלח ומשמעותי שילווה את הנער או הנערה למשך כל חייהם וייזכר להם כחוויה מכוננת. המכינה של ארגון בינ”ה פועלת במטרה להכין את בני נוער לקראת השירות בצבא, תוך שהיא משלבת את הערכים של זהות יהודית באמצעות לימוד מעמיק של ארון הספרים היהודי ופעילות התנדבות במקומות כמו בתי חולים, בתי ספר ומקומות נוספים אשר זקוקים כמו אוויר לנשימה לידיים צעירות שיתנו עזרה.

מתי הוקם ארגון בינ”ה ומדוע נפתחה המכינה הקדם צבאית?

ארגון בינ”ה הוקם לפני כ-3 עשורים על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית לאחר הרצחו של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל על ידי מתנקש. בימים שאחרי הרצח הרוחות התלהטו והם הבינו שיש צורך להקים גוף שיפעל למען הכרת היהדות הישראלית היפה לציבור הישראלי הרחב בכלל, ולבני הנוער בפרט. שנת שירות לפני הצבא הוא מסלול אחד של הארגון אשר במסגרתו בני הנוער עוברים שנה בלתי נשכחת של הכנה מיוחדת לשירות בצבא ההגנה לישראל, שראשי ארגון בינ”ה רואים בה חשיבות רבה לצורך החדרת הערכים שבהם הם מאמינים בקרב בני נוער שנמצאים שלב המשמעותי לעיצוב דרכם בחיים. השילוב של עשייה ולמידה מעמיקה יחד עם הכנה לשירות בצבא, הופכת את המכינה של בינ”ה למשהו שכל הורה חייב להעניק לילד שלו לפני שהוא שולח אותו לשנות השירות הצבאי.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »