בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

כמה טיפים לפני הגיוס לצה״ל

השירות בצבא ההגנה לישראל הוא אחד השלבים העיקריים בחיים שעוזרים לבני הנוער להפוך מנערים לאנשים בוגרים. השנים ה”ארוכות והמאתגרות” של השירות הצבאי הופכות את הילד או הילדה שהתרגלו לעשות כמעט כל מה שבא להם, לאנשים עם משמעת עצמית, יכולת עמידה בלחץ וביצוע של משימות מורכבות. כיום, כל אחד מבין שהשירות הצבאי עם כל היתרונות שלו, הוא תהליך לא פשוט אשר יכול גם לאתגר במידה ולא מתכוננים אליו כראוי. על כן, כל הורה לנער בגיל גיוס צריך לדעת כיצד הוא מכין את הילד שלו לשנות השירות בצבא. 

ההכנה הטובה ביותר לצה”ל – שנת שירות לפני הצבא:

במהלך שנת שירות לפני הצבא נחשפים החניכים לחיים דומים למה שיהיו להם בצבא, וכך הם צוברים את הידע והניסיון כיצד להתמודד עם הדברים שהולכים להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם בשנים הקרובות. לכן, הטיפ החשוב ביותר הוא לשלוח את הילד למסגרת חינוכית שתהווה עבורו הכנה מיטבית לפני הגיוס לצה”ל. ארגון בינ”ה אשר פועל לקידום זהות יהודית ישראלית בקרב בני הנוער מפעיל מכינה לנערים לפני גיוס ובה החניכים עוברים מסע מיוחד של שנה שבו הם מכירים מקרוב את ארון הספרים היהודי, מתנדבים בבתי ספר ובמקומות רבים אחרים, וזוכים להכנה מיוחדת עם משמעות לשירות בצה”ל. ארגון בינ”ה רואה לנגד עיניו את חשיבות הקניית הערכים האנושיים יחד עם זהות ישראלית יהודית שורשית, ופועל במרץ לקידום הערכים הללו בקרב בני הנוער.

ארגון בינ”ה – מי עומד מאחוריו?

ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 לאחר רצח רבין אשר הסעיר את המדינה. כמה חברים מהתנועה הקיבוצית אשר ראו את הפילוג ההולך וגדל בעם חוסר הרצון להכיר ביהדות ומה שהיא מסמלת, והחליטו לעשות מעשה. הארגון פועל מאז ועד היום עבור קידום היהדות הישראלית בקרב בני הנוער בדרכים שונות. אחת מן הפעילויות של הארגון היא המכינה הקדם צבאית ושנת השירות שמפעיל הארגון, בה החניכים עוברים מסע בלתי נשכח שבמהלכו הם מתרגלים חיים משותפים ועצמאיים, בכדי להתכונן אל השנים הארוכות של השירות בצבא ההגנה לישראל. בוגרים רבים של התוכניות הקדם צבאיות של בינ”ה מעידים עד כמה השנה במכינה ובשנת השירות הפכה אותם להיות חזקים ומוכנים הרבה יותר, ועד כמה החווית של השנה נחקקו בהם ומלווות אותם לכל מקום גם לאחר השירות הצבאי. אז אם יש לכם ילד לפני גיוס – התוכניות הקדם צבאיות של ארגון בינ”ה הוא המקום הטוב ביותר לשלוח אותו אליו. 

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »