בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

למה כדאי לעשות מכינה קדם צבאית?

אין ספק שהשירות בצבא ההגנה לישראל הוא חלק מאוד משמעותי מהחיים של כל נער ונערה בישראל. הורים רבים מלווים את הילדים שלהם בחשש אמיתי מפני מה שעומדים לחוות במהלך השירות הצבאי והם שוכחים שישנם דברים שיוכלו לעשות בכדי להכין אותם לשירות משמעותי כשילדיהם “בשלים” יותר נפשית ופיזית. למשל – שליחתם לשנת מכינה במכינה קדם צבאית, אשר מאפשרת להם להתכונן אל השירות הצבאי, ולהגיע מוכנים הרבה יותר. במכינה מפתחים את הזהות האישית ואת החוסן של כל נער ונערה, לומדים על מדינת ישראל והתרבות היהודית, מתאמנים לקראת השירות הצבאי, חיים בקבוצה ועוד.

איך בוחרים מכינה קדם צבאית?

בסופו של דבר, מדובר על שנים חשובות מאוד אצל בני הנוער, וההורים רוצים שמלבד ההכנה לשירות הצבאי הילד גם יקבל ערך מוסף ויספוג ערכים חשובים וכלים שילוו אותו לאורך כל החיים. כאשר אתם שולחים את הילד שלכם אל מכינה שנתית מבית ארגון בינ”ה, אתם מעניקים לו הרבה מאוד דברים נוספים מלבד ההכנה לשירות הצבאי. המכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה משלבת תכני לימוד מארון הספרים היהודי, עשייה חברתית למען הכלל והפרט, מסעות וסדרות לימוד באזורים שונים בארץ ועוד. זו שנה מיוחדת וחווייתית שבה חניכים רבים מעידים על כך שגיבשו את זהותם ותפיסת עולמם ונחשפו לתכנים שמעולם לא הכירו לפני כן.

מהו ארגון בינ”ה ומהן המטרות שלו?

ארגון בינ”ה הוקם לאחר הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל בשנת 1995 על ידי מתנקש. מקימי הארגון – חברים בתנועה הקיבוצית, ראו אל מול עיניהם את הפילוג ההולך וגדל בין חלקי העם, ואת העובדה שהנוער הישראלי כבר לא מכיר את היהדות הישראלית וכבר לא מביע הזדהות עם זהות יהודית וישראלית, והחליטו לעשות מעשה. הם הקימו את הארגון המכונה “ארגון בינ”ה”, אשר פועל מאז ועד היום לחיזוק זהות ישראלית ויהודית בקרב כל שכבות העם, ובעיקר בקרב בני הנוער ברחבי ישראל. המכינה הקדם צבאית של הארגון היא רק פעילות אחת מתוך מגוון רחב של פעילויות אשר מקיים בכל חלקי הארץ, כולל ימי עיון, כנסים, מופעים שונים ועוד לא מעט פעילויות אשר נועדו לסייע בחיזוק הזהות היהודית והישראלית בקרב הציבור הישראלי. אז אם אתם מחפשים מכינה קדם צבאית עם משמעות עבור הילדים שלכם – אין ספק שהמכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה היא המקום הטוב ביותר עבורכם.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »