בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

למה לעשות מכינה קדם צבאית דווקא בימים אלו?

השירות הצבאי בצבא ההגנה לישראל הוא לא רק חובה שצריך למלא, אלא חלק מהזהות של הציבור הישראלי בארץ ישראל. הרבה מאוד אנשים עושים את הכול בכדי להעניק לילדים שלהם את כל מה שהם יכולים, אך הם חושבים שעל השנים שלהם בצבא אין להם יכולת להשפיע. המציאות היא, שהשירות הצבאי בכלל ובמיוחד בימים אלו הוא משהו שגם להורים יש הרבה מאוד מה לעשות בכדי להפוך אותו לחוויה טובה ומשמעותית עבור הילד שלהם שנמצאים לפני גיוס. שנת מכינה למשל היא פתרון מעולה בכדי לאפשר לילד שלכם להכיר קצת את התנאים בצבא, ולהעניק לו חוויה בלתי נשכחת אשר תעניק לו זהות יהודית ישראלית ותלמד אותו את הסיבה שבגללה הוא הולך לצבא ומשרת את המדינה שלו.

כיצד בוחרים מכינה שנתית איכותית?

חלק גדול מן ההורים חוששים שהמקום שאליו ישלחו את הילד שלהם לא יהיה מקום שיתרום לו יותר מדי והוא סתם יבזבז שם את הזמן היקר שלו. ואכן, חשוב מאוד לוודא שאתם שולחים את הילד שלכם למקום שבו הוא לא רק יתכונן אל השירות הצבאי בצה”ל אלא גם ירכוש ידיעות בארון הספרים היהודי, יגבש לעצמו זהות ישראלית יהודית, יתרום לקהילה, וירגיש שהוא מגבש את הדעות שלו ואת עמוד השדרה שלו לעתיד. מכינה שנתית יכולה להיות הזדמנות עצומה עבור הילד, ויכולה להיות גם בזבוז זמן אם הוא לא נמצא במקום טוב. ארגון בינ”ה הוא בין הארגונים אשר מקיימים מכינה שנתית לבני נוער שנמצאים לפני גיוסם לצה”ל, אשר במהלכה ניתן דגש משמעותי לתת לבני הנוער חוויה מיוחדת מעבר להכנה לצבא, ולהעניק להם את הכלים להתמודדויות השונות שבהם הם יתקלו במהלך החיים עצמם ולא רק בצבא. 

מיהו ארגון בינ”ה ומהם המטרות שלו?

ארגון בינ”ה – הבית ליהדות חברתית הוקם בשנת 1995 על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית. זה היה לאחר האירוע שהסעיר את כל המדינה – רצח ראש הממשלה מר יצחק רבין ז”ל על ידי מתנקש. הם ראו את הפילוג והשסע העמוק שנוצר בין החלקים השונים בחברה הישראלית, והחליטו שהם יעשו הכול בכדי להכיר לציבור את המכנה המשותף של כולנו, ויעניקו לבני נוער בפרט ולציבור הרחב בכלל את האפשרות להכיר את היהדות הישראלית חברתית שבבסיסה הדאגה לאחר והאהבה לכל אדם באשר הוא. מאז ועד היום מקיים הארגון פעילויות שונות לתלמידים, מורים, אנשי כוחות הביטחון ולציבור הרחב מגוון מופעים, כנסים וימי עיון, וכמובן – מכינה שנתית המיועדת לבני נוער לפני צבא.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם