בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מה זה שנת מכינה ולמי זה מתאים?

השירות הצבאי בצבא ההגנה לישראל הוא ללא ספק אתגר משמעותי עבור כל נער או נערה שעוברים משלב בחיים שבו יכלו לעשות כל מה שהם רוצים, למסגרת אשר מחייבת אותם לעמוד בכללים וללמוד לחיות עם סדר ומשמעת. הרבה פעמים בני נוער אשר מגיעים אל השירות הצבאי מרגישים שלא עברו את ההכנה המתאימה לשינוי המשמעותי בחייהם, והם מתקשים לעמוד בדרישות הבסיסיות של הצבא. אחד הדברים שהורים לילדים שנמצאים לפני גיל גיוס יכולים לעשות בכדי להקל עליהם את המעבר, הוא לרשום אותם אל שנת מכינה אשר תכין אותם לשירות הצבאי בצורה הטובה ביותר.

שנת המכינה של ארגון בינ”ה

ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 לאחר הרצח המזעזע של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל, על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית שרצו להעביר את המסר שישנה גם יהדות מקבלת ומכילה אשר רואה באהבת אדם ערך עליון. מאז ועד היום מקיים הארגון מגוון רחב של פעילויות בתחומים שונים, ובין היתר מקיים מכינה שנתית עבור בני נוער הנמצאים לפני גיוסם לצבא ההגנה לישראל. שנת המכינה של ארגון בינ”ה מאפשרת לתלמידים להתכונן אל השירות הצבאי באמצעות שנה חווייתית ובלתי נשכחת אשר כוללת פעילויות מגוונות ולימוד מעמיק של ספרי יסוד בארון הספרים היהודי. במהלך השנה יפגשו החניכים סוגיות חברתיות אקטואליות, וישלבו לימוד עם עשייה חברתית והתנדבות במקומות כמו בתי אבות, בתי חולים וכדומה.

כיצד שנת המכינה של בינ”ה מסייעת לבני הנוער בשירות הצבאי?

בוגרים רבים של שנת המכינה מבית ארגון בינ”ה יכולים להעיד עד כמה השנה הזאת סייע להם בעתיד, הן בשנות השירות הצבאי והן בחיים עצמם. מלבד החוויות הרבות שצברו במהלך השנה, הם מספרים על ידע רב שרכשו אודות הזהות יהודית ישראלית ועל אין ספור דברים שמלווים אותם מאז לכל החיים. העובדה שבמהלך השנה מתרגלים החניכים חיים משותפים ועמידה בכללים, מאפשרת לבני הנוער להגיע אל השירות הצבאי מוכנים ומתורגלים, ולעבור את שנות השירות הצבאי בצורה טובה וקלה הרבה יותר.

מדוע ארגון בינ”ה מתמקד בבני הנוער?

ראשי ארגון בינ”ה מבינים שדור העתיד של מדינת ישראל הוא בני הנוער, ועל כן רואים חשיבות רבה בטיפוח ישראלית ויהודית. שנת המכינה של ארגון בינ”ה היא רק חלק אחד מעוד מגוון רחב של פעילויות שמקיים הארגון בקרב בני נוער בשכבות גיל שונות, אשר נועדו לקדם את הערכים שבהם מאמינים אנשי הארגון.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »