בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מידע על התהליך במכינה קדם צבאית

אין ספק על כך שמרבית הנערים אשר מתגייסים אל צבא ההגנה לישראל, לא באמת מגיעים מוכנים לאתגרים הרבים שהולכים לעמוד בפניהם. למעשה, אם עד עכשיו הם היו נערים ללא אחריות, אשר רגילים להיות סמוכים על שולחן ההורים, לפתע הם עוזבים את כל הידוע והמוכר ועוברים לעולם חדש לחלוטין שבו כללים שונים והרבה מאוד דברים חדשים ולא מוכרים. ועל כן, הורים רבים שרוצים לרכך את המעבר עבור הילד שלהם, בוחרים לשלוח אותו אל מכינה קדם צבאית אשר בה מתכוננים לקראת שנות השירות בצבא ההגנה לישראל. גם ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית מפעיל מכינה קדם צבאית ומאפשר לכל מי שרוצה לקיים שנה לפני הצבא עם ערכים ומשמעות, להנות משנה מיוחדת וחווייתית אשר תכין אותו בצורה הטובה ביותר אל השירות בצה”ל.

מה כוללת המכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה? 

המכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה היא מכינה שנתית בה מתקבצים חניכים מאזורים שונים בארץ, ולומדים כיצד לחיות יחד ולהתרגל לחיים משותפים. במהלך השנה עוברים החניכים מסע מיוחד הכולל חווית מיוחדת ובלתי נשכחות אשר ילוו אותם לאורך כל החיים – גם אחרי השחרור מצה”ל. במהלך המכינה נערכת הכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי בלימוד משותף ומפרה, ומתקיימת התנדבות במקומות הזקוקים ליד צעירה מסייעת כמו בתי אבות ובתי חולים, והכול יחד עם הנחלת ערכים של אהבת אחים וחיזוקה של זהות יהודית יחד עם זהות ישראלית בקרב בני הנוער – שהם העתיד של החברה הישראלית.

ארגון בינ”ה – מיהו ומהן מטרותיו?

ארגון בינ”ה הוקם על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית, בשנת 1995 לאחר האירוע שזעזע את המדינה – רצח ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל. הקרע והקיטוב בעם שרק הלכו והתגברו בעקבות הרצח העלו את הצורך להקים ארגון שיילחם בפירוד, וינגיש לציבור הרחב ולבני הנוער בפרט, את היהדות הישראלית המכילה והומניסטית אשר נדמה ונשכחה מהציבור. מאז ועד היום מקיים הארגון שפע של פעילויות, ימי עיון, מופעים וסדנאות אשר מטרתם לחזק את הזהות היהודית והישראלית, ולהכיר את ארון הספרים היהודי לכל מי שחפץ בכך. 

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לייעץ לכם אודות פעילויותיה השונות של החברה, לספק לכם פרטים מלאים ולענות לכל שאלה בנושא. כמו כן אנו מזמינים אתכם לבקר אותנו ולהתרשם מהפעילויות בשטח בזמן אמת.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »