בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מידע על שנת השירות של בינ״ה

אחת המטרות של שנת השירות של בינ”ה נועדה להכין את בני הנוער לשירות משמעותי בצבא ההגנה לישראל, במטרה להתכונן אליו בצורה הטובה ביותר. הרבה פעמים בני נוער אשר מגיעים היישר מחיי הנערות אל השירות הצבאי, עוברים תקופת הסתגלות קשה ביותר אשר נובעת מחוסר בהכנה מתאימה אל תנאי החיים ואופיו של השירות הצבאי. הדרך הטובה ביותר בכדי להכין אותם אל מה שצפוי להם בצבא היא לרשום אותם אל שנת שירות לפני הצבא כמו זו שמקיים ארגון בינ”ה, אשר מצד אחד נותנת להם את היכולת להתרגל למה שצפוי להם בצבא ומצד שני מאפשרת להם לעבור שנה מיוחדת ומלאת משמעות שתכין אותם גם אל החיים עצמם.

ארגון בינ”ה – הסיפור מאחורי הקמתו

ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית הוקם בשנת 1995 על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית, לאחר הרצח של ראש הממשלה מר יצחק רבין על ידי מתנקש. הייתה תחושה של התרחקות מן היהדות בחברה החילונית היהדות הישראלית והחליטו להקים ארגון אשר מטרתו תהיה קידום של הערכים שבהם הם מאמינים. הארגון פועל מאז ועד היום עבור קידום היהדות הישראלית הן בקרב בני הנוער והן בקרב הציבור הרחב בדרכים שונות. בין היתר מקיים הארגון ימי עיון לסגלי חינוך, פעילויות וסדנאות לתלמידים ובני נוער, ומקיים עוד מגוון רחב של פעילויות בקרב הציבור. שנת המכינה של ארגון בינ”ה היא נדבך חשוב בפעילותו של הארגון אשר רואה בבני הנוער שנמצאים בגיל גיוס את שדרת העתיד מדינת ישראל ואת החשיבות הרבה של היכרות עם זהות יהודית בקרב נערים ונערות בגיל הזה. 

למה כדאי לבחור דווקא בשנת המכינה של ארגון בינ”ה?

הרבה מאוד בני נוער שעברו את שנת המכינה של ארגון בינ”ה מעידים עד כמה השנה הזאת הייתה שנת מפתח בעיצוב העתיד שלהם, בעיצוב זהות ישראלית איתנה ועד כמה הערכים שלמדו במהלך השנה מלווים אותם עד היום. זאת, יחד עם העובדה שמדובר על הכנה מיטבית לשנות השירות בצבא ההגנה לישראל, הופכים את שנת המכינה של ארגון בינ”ה להיות המקום האולטימטיבי עבור בני נוער מכל שכבות הציבור. במהלך השנה מקיימים התלמידים לימוד מקיף ומעמיק של ארון הספרים היהודי, תוך דיונים מעמיקים ולימוד משותף עם תלמידים אחרים ואנשי חינוך. עם זאת, החניכים לומדים שלא הלימוד עיקר אלא המעשה, והם יוצאים לפעילות חברתית ענפה המתפרסת על פני מוסדות רבים ושכבות אוכלוסייה רבות, כמו מסגרות ילדים ונוער, מרכזים קהילתיים ועוד.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »