בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מיזם החיבור לזהות היהודית

אחד הדברים החשובים ביותר להמשך קיומו של העם היהודי בארץ ישראל הוא הוא החיבור לזהות היהודית תוך שמירה על אחדות פנימית. ארגון בינ”ה פועל במשך קרוב לעשרים שנה במטרה לחבר מחדש את חלקי העם, ולהעמיק זהות יהודית וכן זהות ישראלית בקרב הציבור הרחב ובני הנוער בפרט. אנשי הארגון רואים בבני הנוער את דור העתיד של מדינת ישראל, ומשכך ערך עליון בחיבורם אל השורשים והזהות הישראלית יהודית שלהם. בכתבה זו נלמד מעט יותר על ארגון בינ”ה וכיצד הערכים והחזון של הערכים באים לידי ביטוי בעשייה שלו ובטיפוח הנוער בישראל והקהילה הישראלית בכלל.

ארגון בינ”ה – מי הוא ומה הוא עושה?

ארגון בינ”ה הוקם על ידי כמה חברים מן התנועה הקיבוצית בשנת 1995, לאחר הרצח של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל על ידי מתנקש. הרצח גרם לזעזוע עמוק במדינה, ולהגדלת הפירוד והמחלוקות בין הציבורים השונים. אותם חברים ראו לפניהם את המצב המדרדר והחליטו לעשות ככל אשר בידם בכדי לפעול להכרת היהדות המכילה והאוהבת כל אדם באשר הוא בקרב הציבור הרחב, ולהוכיח כי הזהות היהודית שלנו היא משהו שאנחנו יכולים להתגאות בו ולא להתבייש בו. מאז הקמת הארגון ועד היום מקיים הארגון ימי עיון, סדנאות שונות לנערים ולמבוגרים, מופעים, וכן שנת שירות לפני הצבא עבור נערים שנמצאים לפני גיוסם לצבא ההגנה לישראל.

מה הרעיון מאחורי שנת המכינה של ארגון בינ”ה?

פעמים רבות אנחנו שומעים על סיפורים של בני נוער שלא מצאו את עצמם בצבא, או שלא הצליחו להגיע אל שירות משמעותי כפי שחלמו מאז ומעולם. לרוב הסיבה לכך היא שלא התבצעה הכנה מתאימה אשר מסייעת לנער לעבור מתקופת הילדות והנערות אל החיים האמיתיים. המכינה של ארגון בינ”ה מאפשרת לבני הנוער להתרגל אל החיים בצבא, אך יחד עם זאת לא לבזבז את השנה רק על זה – אלא על דברים חשובים נוספים כמו הכרות עם ארון הספרים היהודי, תרומה לקהילה וחיזוק הזהות היהודית והזהות הישראלית שלהם לפני שהם יוצאים אל החיים האמיתיים. אנו מזמינים אתכם להתרשם ממידע נוסף ומלא באתר שלכם ואף ליצור עמנו קשר בכל צורך לפרטים נוספים והתייעצות.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »