בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מכינה קדם צבאית תל אביב

הרבה מאוד פעמים נערים שנזרקים בבת אחת מחיי הנערות חסרי העול היישר אל שנות השירות בצבא ההגנה לישראל, מתקשים לעמוד במעבר חד ומשמעותי כל כך. שום דבר בחיי הנערות שבהם הם נמצאים תחת הסינר של ההורים לא מכין אותם לשנים של עצמאות ועשייה למען המדינה. למעשה, הדרך הטובה ביותר בכדי לחסוך מהם את המעבר החד ולאפשר להם מעבר הדרגתי יותר, היא שליחתם אל מכינה קדם צבאית. כאשר מדובר על נער שעבר מכינה קדם צבאית תל אביב או בכל מקום אחר בארץ, הוא מגיע אל הצבא כאשר מאחוריו כבר כברת דרך ארוכה המאפשרת לו להגיע מוכן הרבה יותר ולהצליח לעבור את שנות השירות בצורה הטובה ביותר.

כיצד מוצאים מכינות קדם צבאיות מומלצות?

מכינות קדם צבאיות מומלצות תוכלו למצוא למכביר, אך הורים רבים מבינים שמדובר על שנה חשובה מאוד בחייו של הנער, אשר לא כדאי לבזבז אותה ללא משמעות אמיתית. למעשה, המקום הטוב ביותר עבור בני הנוער בגיל הזה הוא מקום שמלבד העובדה שהוא מכין אותם לחיי הצבא בפן הגשמי, הוא ידע לתת להם גם את הכלים הרוחניים בכדי להיות אדם טוב יותר ולדעת לתת מעצמו לאחרים. מקום כזה הוא למשל המכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה, ארגון הפועל למען העמקת הזהות היהודית והזהות הישראלית בקרב בני הנוער והציבור הישראלי כולו, תוך העצמה אישית ותרומה לקהילה.

מכינה קדם צבאית מבית ארגון בינ”ה

ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 בתל אביב לאחר הרצחו של ראש הממשלה המנוח מר יצחק רבין ז”ל, על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית שראו כיצד השסע בציבור הישראלי הולך וגדל, וחלקים גדולים של הנוער והעם מתרחקים מן הזהות היהודית הישראלית שלהם. הקמת הארגון הייתה במטרה להוביל דרך של ערכים יהודיים ישראלים ברוח העולם המודרני, ולהביא לבני הנוער שהם דור העתיד שלנו את הערכים היהודיים והחיבור לעם ישראל. אחת הפעילויות של ארגון בינ”ה הינה מכינה קדם צבאית הכוללת שנת מכינה מלאה בערכים ופעילויות למען החברה, אשר מצד אחד מכינה את הנער לשנות הצבא, ומצד שני ממלאת אותו בחוויות מיוחדות ובסיפוק רב.

מה עושים החניכים בשנת המכינה של ארגון בינ”ה?

שנת המכינה משלבת בין לימוד מעמיק ומשותף, חיים משותפים כהכנה לשנות השירות בצה”ל, ותרומה לקהילה בקרוב אוכלוסיות נזקקות. בין היתר החניכים מתנדבים אצל אוכלוסיות כמו: קשישים, בני נוער הזקוקים לעזרה ובעוד מקומות רבים בהם היד שהם מושיטים מתקבלת בשמחה רבה. כל בוגר של שנת המכינה יכול להעיד על שנה מיוחדת ובלתי נשכחת שהייתה עבורו הכנה מעולה לשירות בצה”ל, ומילאה אותו בערכים לקראת האתגרים המשמעותיים של החיים. המכינה מיועדת עבור כלל האוכלוסייה והיא מתקיימת על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון בחינוך ואנשי ארגון בינ”ה.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »