בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מכינות אופק

אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר יוצאים בשאלה מהקהילה החרדית, מדובר בשגרת חיים לא פשוטה. אותם בני נוער גדלו על פי ערכים מסוימים, אוהבים את היהדות אך רוצים ליצור לעצמם זהות יהודית מודרנית יותר, פתוחה ומקבלת, מכילה ומאפשרת, כזו שתאפשר להם לנהל אורח חיים המתאים ונעים להם, מבלי לאבד את הזהות היהודית או האמונה שלהם. מכינות אופק תורמות במידה רבה לבני נוער רבים לעצב את הזהות היהודית, הישראלית והאישית שלהם.

קווי המסגרת הכלליים של מכינות אופק:

  • הקניית ידע והרחבת אופקים- לימודים במעמיקים על החבררה הישראלית, גיבוש זהות יהודית ישראלית, פיתוח מנהיגות.
  • תהליך אישי וקבוצתי – במסגרת המכינה תזכו לייצר שיפור אישי וקבוצתי בחייכם, תוך התנסות בניהול אורח חיים עצמאים, מגורים משותפים, לחיות חיי קהילה חברתיים ועוד. כמו כן תזכו לשפר ולפתח מיומנויות אישיות, מנטליות ופיזיות.
  • הכנה לשירות הצבאי – במסגרת המכינה תזכו להכנה מלאה לקראת שירות צבאי משמעותי. תוכלו לקחת חלק בסיורים בבסיסים צבאיים שונים, לקחת חלק במסעות וניווטים וכן באימונים מנטליים ופיזיים שיסייעו בהכנה לשירות האמיתי.
  • אקטיביות – המכינה תעודד קידום של יזמות, אקטיביות ומנהיגות חברתית וקהילתית, תוך יצירת זהות ישראלית חזקה, הדוגלת באהבת הארץ, חיי קהילה משותפים ופתוחים, ערכי היהדות ועוד.

החשיבות של מכינות אופק בחברה הישראלית

מכינות אופק כבר במשך שנים מסייעות בקידום הקהילה הישראלית ויוצרת השפעה רבה ועוצמתית על הקהילה, בעזרת חינוך של אלפי חניכים לאהבת הארץ, התרבות היהודית והישראלית וקבלה חברתית קהילתית ממגוון מגזרים שונים באוכלוסייה. לבני הנוער יש הזדמנות להיחשף לראשונה לאנשים שונים, להכיר חברים חדשים, להכיר תרבויות חדשות, מנהגים חדשים, להיחשף, לקבל, להכיל וללמוד לחיות בצורה משותפת, מקבלת ומאפשרת. המכינות מעודדות על ידי הממשלה, משרדי חינוך, משרד הבטחון, משרד האוצר, צה”ל וגופים רבים אחרים המשתפים פעולה עם המכינה ומכירים בחשיבות שלה ושל הערכים שהיא מקנה לאלפי חניכים.

הכירו את בינ”ה:

בינ”ה, המשתפת פעולה עם מכינות אופק ומפעילה את מכינת גב”ע יחד עם ארגון מרכז מעשה. בינ”ה הינה הבית של היהדות הישראלית. העמותה מקדמת יהדות קהילתית פתוחה ושוויונית, הדוגלת בשמחת חיים, גיבוש וחיבור קהילתי, התנדבותי ולימודי. היהדות של בינ”ה היא עכשווית, פתוחה ומגוונת. כזו המחויבת לערכי הדמוקרטיה, למדינת ישראל ולעם היהודי. במסגרת הפעילויות של בינ”ה נמצא מכינה חצי שנתית התורמת במגוון דרכים לגיבוש הזהות היהודית המודרנית של בני הנוער השונים, נעודד לימוד וקידום ערכים אישיים וחברתיים ועוד. לפרטים נוספים אודות המכינה או מפעיליה נשמח לעמוד לשירותכם באתר או בטלפון.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם