בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מיני מסבח״ה

.

.

שמיניסטים ושמיניסטיות, רגע לפני הגיוס בואו לחוות מפגש מזוית אחרת של החברה הישראלית.

בואו להכיר את מיני מסבח”ה (מסע בחברה הישראלית): מסע קיץ בן שישה שבועות בין ישובים וקהילות שונות מכל הארץ וממגזרים שונים, מסע המספר את הסיפור של החברה הישראלית. הסיפור של כולנו.

במסגרת התוכנית תחוו ותלמדו על נושאים הקשורים לקהילות בפרט ולחברה הישראלית בכלל,  תתנסו בחיי קהילה ייחודיים ותפגשו את האחר ואת עצמכם במקומות שונים ומגוונים. המסע יעבור בצפת – שם נכיר את הקהילה החרדית והפריפריה, נמשיך אל קיבוץ משמר השרון – שם נכיר את הקהילה הקיבוצית ונעסוק בסיפור העליה יהדות התפוצות והמסורת היהודית. נסיים בשלושה שבועות בתל אביב שם נכיר את הקהילה החילונית ונעסוק בקשר שבין יהדות ותרבות, נבקר באיו”ש ונכיר את הסכסוך היהודי פלסטיני, ונפגוש גם את בני המיעוטים בחברה הישראלית. 

כל זאת לצד חיי קבוצה, שיתוף וניהול עצמאי, תכנים ופעילויות כהכנה לקראת שירות משמעותי בצה”ל, שתי שבתות משותפות, סדרות טיולים ועוד.

.

לימוד

המסע משלב מפגשים מגוונים עם החברה הישראלית, לימודי יהדות והיכרות עם ארון הספרים היהודי, הכנה לשירות משמעותי בצה”ל ונושאים נוספים הקשורים לקהילות בהם המסע עובר ושוהה. בתוך השעורים והמפגשים יש מקום רב לביטוי עצמי, שיח משותף, שאילת שאלות ועוד. חלק מהשעורים מועברים גם על ידי אנשי הקהילה המארחת והמדריכים.

מסע לחברה הישראלית

אנו מאמינים בשיח והיכרות שצומחים מתוך מפגש אמיתי, לכן המסע נודד בין שלוש קהילות שונות, בכל פעם מתארחת ודרה אצל קהילה אחרת ולומדת מקרוב על המסורת, המנהגים וחיי היום יום. ההיכרות מאפשרת למשתתפים לנפתח לעולמות שונים, ולהביא את עולמם לתוך הקהילות השונות ולקבוצה בה הם חיים.

חיי קבוצה

המסע הוא מסע מעורב בה לוקחים חלק דתיים וחילונים, חרדים וערבים, מרכז ופריפריה,  כל זאת מתוך חתירה להיכרות מעמיקה עם האחר לא רק במעברים בין קהילות אלא גם בחיי הקבוצה השוטפים. כל חניך וחניכה מביאים את העולם שלהם לתוך הקבוצה. הקבוצה מנהלת חיי קבוצה משותפים, לינה בישול וארגון פעילויות וימי שיא בקהילות השונות. התוכנית מותאמת לשמירת שבת וכשרות.

מעורבות חברתית

כחלק מהמסע, אנו יוצאים לסדרות היכרות בקהילות השונות, ומעמיקים את הלמידה וההיכרות. הסמינרים והשהות בקהילות כוללים יזמות של החיניכים לעשייה קהילתית מקומית, יוזמה של אירועים ומפגשים שונים.

5/5 - (10 votes)