בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

שנת השירות בארות

.

שנת שירות 'בארות'
ע"ש אריה (בודה) בודנהיימר

.

“אגדת האיכפת, של צעירים עם ראש גדול, ראש חושב וראש טוב, שלוקחים ללב, מושיטים יד, שמים כתף ומטים אוזן. צעירים שמדברים בגובה העיניים ומבקשים להעלות את מפלס הדיבור”  אריה (בודה) בודנהיימר

 

לצאת למסע חלוצי לפני הצבא

בוגרי ובוגרות תיכון מוזמנים להצטרף לשנת שירות ייחודית באווירה שכונתית-קהילתית בחיפה, באר שבע או בתל אביב. המסלול מציע שילוב של למידה משמעותית, חיי קבוצה עצמאיים, ועשייה חברתית וחינוכית משמעותית. קחו לעצמכם שנה של חוויה מדהימה בעיר הגדולה!

שנת השירות של בארות מביאה לכם קהילה, תרבות יהודית, חיים בקבוצה פועלת ולומדת באופן משמעותי ומעמיק לכל אורך השנה.

.

לימוד

אנו מאמינים שהלימוד הוא המצע לגיבוש הזהות האישית והערכים, והוא ההשראה לעשייה החברתית. בשנת השירות של בינ”ה אנו לומדים במסגרת הקומונות כיום וחצי בשבוע, לצד העבודה החינוכית. בלימוד אנו פוגשים את ארון הספרים היהודי על כל גווניו, היסטוריה, ספרות עברית, ציונות, מגדר ועוד נושאים רבים אחרים, במטרה שילוו את שנת השירות על כל היבטיה וםעילויותיה. 
הלימוד מעודד לאקטיביזם חברתי ומאפשר לחניכים להיות מעורבים וליזום אירועים חינוכיים וקהילתיים במהלך השנה.

עשייה החברתית

העשייה החברתית היא לב ליבה של שנת השירות ואנו משקיעים בה זמן רב בכל ימות השבוע. החניכים מתנדבים ופועלים במוקדי משימה הפרושים בעיר ועובדים עם מגוון אוכלוסיות לפי הצורך ולפי בחירה ונטייה אישית ככל האפשר. חניכי שנת השירות עובדים בבתי ספר יסודיים ותיכונים בעיר, מרכזי נוער, מרכזי קשישים, מרכזי יום לפגועי נפש, מסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים, עבודה חקלאית ועוד. לצד מוקדי המשימה הקומונות פעילות ושותפות בהפקת וארגון אירועים קהילתיים בישיבות החילוניות כמו קבלות שבת, אירועי חגים לקהילה ועוד. 

חיי קומונה

במרכזה של שנת השירות עומדת הקומונה – מגורים משותפים עם שאר חברי הקומונה בדירה בעיר, ניהול הדירה ותקציב משותף. זו הפעם הראשונה שהחניכים יוצאים מהבית ומקיימים חיים עצמאיים לחלוטין, ומתנסים בשותפות, בלקיחת אחריות ובחיי קבוצה שנמשכים הרבה מעבר למסגרת הרשמית של לימוד ומעשה. קומונת שנת שירות היא המתכון הבטוח לחברויות אמת לכל החיים, ומאפשרים שנה של חוויות עוצמתיות והתנסויות עצמאיות, כל זאת בליווי מדריכי הקומונה וצוות הישיבה החילונית. 

דרום תל אביב

שנת השירות בתל אביב היא חלק בלתי נפרד מהישיבה החילונית של בינ”ה ואף לוקחת חלק פעיל באירועים, בתוכניות ובפעילויות לאורך השנה. חניכי שנת השירות מעורבים בפעילויות בגן הבוטני, בעבודה חקלאית בגינה הקהילתית, ובעשייה חברתית וחינוכית בשכונות דרום העיר עם ילדים ונוער.

 

בוגרי שנת השירות מספרים:

יכול לעניין אותך גם...

ימי עיון למכינות ותיכונים

סדנאות, הרצאות וסיורים
סביב חברה ישראלית וזהות יהודית

חגים ואירועים

ברשת הישיבות החילוניות

מי אחראי? על לקיחת אחריות בעקבות אסון צפית

מאמר מאת יובל לינדן,
ראש המכינות ושנת השירות בבינ"ה
5/5 - (9 votes)