בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

שנת השירות בארות

.

שנת שירות 'בארות'
ע"ש אריה (בודה) בודנהיימר

.

“אגדת האיכפת, של צעירים עם ראש גדול, ראש חושב וראש טוב, שלוקחים ללב, מושיטים יד, שמים כתף ומטים אוזן. צעירים שמדברים בגובה העיניים ומבקשים להעלות את מפלס הדיבור”  אריה (בודה) בודנהיימר

 

לצאת למסע חלוצי לפני הצבא

בוגרי ובוגרות תיכון מוזמנים להצטרף לשנת שירות ייחודית באווירה שכונתית-קהילתית בדרום ובצפון תל אביב. המסלול מציע שילוב של למידה משמעותית, חיי קבוצה עצמאיים, ועשייה חברתית וחינוכית משמעותית. קחו לעצמכם שנה של חוויה מדהימה בעיר הגדולה!

שנת השירות של בארות מביאה לכם קהילה, תרבות יהודית, חיים בקבוצה פועלת ולומדת באופן משמעותי ומעמיק לכל אורך השנה.

.

לימוד

אנו מאמינים שהלימוד הוא המצע לגיבוש הזהות האישית והערכית, והוא השראה לעשייה החברתית. בשנת השירות של בינ”ה אנו לומדים במסגרת הקומונות כיום וחצי בשבוע, לצד העבודה החינוכית. בלימוד אנו פוגשים את ארון הספרים היהודי על כל גווניו, היסטוריה, ספרות עברית, ציונות, מגדר אקטיביזם ועוד נושאים רבים אחרים, במטרה שילוו את שנת השירות על כל היבטיה ופעילויותיה. 
הלימוד מעודד ומאפשר לחניכים להיות מעורבים וליזום אירועים חינוכיים וקהילתיים לאורך השנה.

עשייה חברתית ואקטיביזם

העשייה החברתית היא לב ליבה של שנת השירות ואנו משקיעים בה זמן ומחשבה רבה. החניכים מתנדבים ופועלים במוקדי משימה הפרושים בעיר ועובדים עם מגוון אוכלוסיות לפי הצורך שעולה מתוך הקהילה. חניכי שנת השירות עובדים בבתי ספר יסודיים ותיכוניים בעיר, ומרכזי נוער שכונתיים, לצד מוקדי המשימה הקומונות פעילות ושותפות בהפקות וארגון אירועים קהילתיים בישיבות החילוניות כמו קבלות שבת, אירועי חגים לקהילה ועוד. 

חיי קומונה

במרכזה של שנת השירות עומדת הקומונה – מגורים משותפים עם שאר חברי הקבוצה בדירה בעיר, ניהול הדירה והתקציב במשותף. לרוב, זו הפעם הראשונה שהחניכים יוצאים מהבית ומקיימים חיים עצמאיים לחלוטין, ומתנסים בשותפות, בלקיחת אחריות ובחיי קבוצה שנמשכים הרבה מעבר למסגרת הרשמית של לימוד ומעשה. קומונת שנת שירות היא המתכון הבטוח לחברויות אמת לכל החיים, ומאפשרים שנה של חוויות עוצמתיות והתנסויות עצמאיות, כל זאת בליווי מדריכי הקומונה וצוות הישיבה החילונית. 

ניהול עצמי

במהלך השנה לומדים כיצד 

הכנה לצה"ל

העשייה החברתית היא לב ליבה של שנת השירות ואנו משקיעים בה זמן רב בכל ימות השבוע. החניכים מתנדבים ופועלים במוקדי משימה הפרושים בעיר ועובדים עם מגוון אוכלוסיות לפי הצורך ולפי בחירה ונטייה אישית ככל האפשר. חניכי שנת השירות עובדים בבתי ספר יסודיים ותיכונים בעיר, מרכזי נוער, מרכזי קשישים, מרכזי יום לפגועי נפש, מסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים, עבודה חקלאית ועוד. לצד מוקדי המשימה הקומונות פעילות ושותפות בהפקת וארגון אירועים קהילתיים בישיבות החילוניות כמו קבלות שבת, אירועי חגים לקהילה ועוד. 

ליווי משימתי ורגשי

במרכזה של שנת השירות עומדת הקומונה – מגורים משותפים עם שאר חברי הקומונה בדירה בעיר, ניהול הדירה ותקציב משותף. זו הפעם הראשונה שהחניכים יוצאים מהבית ומקיימים חיים עצמאיים לחלוטין, ומתנסים בשותפות, בלקיחת אחריות ובחיי קבוצה שנמשכים הרבה מעבר למסגרת הרשמית של לימוד ומעשה. קומונת שנת שירות היא המתכון הבטוח לחברויות אמת לכל החיים, ומאפשרים שנה של חוויות עוצמתיות והתנסויות עצמאיות, כל זאת בליווי מדריכי הקומונה וצוות הישיבה החילונית. 

בוגרי שנת השירות מספרים:

5/5 - (9 votes)