בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מכינות קדם צבאיות פותחות דרך לקריירה אזרחית

אין חולק על כך שהדור הצעיר של ימינו חי חיים נוחים וקלים הרבה יותר מאשר הדורות שעברו. החיים הנוחים הם ללא ספק יתרון גדול ומהווים חלק חשוב ביכולת של בני הנוער ללמוד ולהחכים בצורה רגועה ובלי בעיות, אך יכולים להיות גם מכשולים לקראת ואתגרים משמעותיים שעתידים להגיע עליהם. הדוגמא הבולטת ביותר היא השירות הצבאי, שם הדברים מתנהלים אחרת לחלוטין מאשר מה שבני הנוער רגילים אליו. למעשה, השירות הצבאי הופך את בני הנוער להיות סתגלנים, בעלי ערכים וממוקדי מטרה, אך תקופת ההסתגלות יכולה להיות קשה מאוד עבור מי שלא הורגל בחיים מן הסוג הזה. ולכן, הורים רבים בוחרים לשלוח את הילד אל שנת שירות לפני הצבא, בה הוא יחווה חוויות מעצימות ומאתגרות ויהווה הכנה טובה לחיים הבוגרים ולשירות הצבאי.  

כיצד מכינה קדם צבאית מסייעת לבני הנוער?

לא צריך להביא מחקרים או אנשי מקצוע בשביל להוכיח את התרומה האדירה של שנת מכינה במקום כמו מכינה קדם צבאית עבור הנער או הנערה הצעירים. שנת שירות לפני הצבא מסייעת להם להגיע מוכנים אל השירות הצבאי, לגבש לעצמם תפיסת עולם וערכים. מכינה קדם צבאית כמו זו שאנו מציעים בארגון בינ”ה, היא לא עוד מקום להתכונן בו לצבא, אלא מקום שבו בני הנוער מגבשים זהות ישראלית יהודית, עורכים הכרות עם ארון הספרים היהודי, וכמובן – פותחים לעצמם דרך אל קריירה אזרחית. הרבה מאוד חניכים שעברו שנת שירות אצל ארגון בינ”ה, מעידים בפה מלא על התרומה האדירה של השנה הבלתי נשכחת הזאת, לא רק בשירות הצבאי אלא גם הרבה מעבר לכך. הם מספרים כי בשנה הזאת ערכו לראשונה הכרות עם זהות יהודית ישראלית, פיתחו את יכולות המנהיגות שלהם וקיבלו כלים אשר ליוו אותם להמשך החיים, וסייעו להם במהלך הקריירה האזרחית שלהם.

מהו סוד ההצלחה של ארגון בינ”ה?

בכדי לעמוד על סוד ההצלחה של ארגון בינ”ה, נצטרך לחזור כמעט 30 שנה אחורה אל רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל בשנת 1995. כמה חברים מן התנועה הקיבוצית שראו את ההשלכות של האירוע על הציבור הישראלי, החליטו לעשות מעשה ולהקים ארגון שיקדם את הערכים שבהם הם מאמינים – יהדות ישראלית חברתית ומתקדמת. מאז ועד היום הארגון עוסק בקידום של זהות יהודית וכן זהות ישראלית בקרב הציבור הישראלי, תוך התמקדות בבני הנוער אשר מהווים את דור העתיד של מדינת ישראל. ראיית העתיד הזאת הובילה להצלחה אדירה של הארגון אשר מקיים כיום הרבה מאוד פעילויות שונות ומגוונות כולל שנת המכינה המצליחה של הארגון.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם