בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מרכזי הכנה לשירות משמעותי בצה״ל

אין ספק שהשירות הצבאי הוא אירוע משמעותי ביותר בחיים של כל אדם בישראל. למעשה, פעמים רבות המסלול שאותו עוברים הנער או הנערה בשירותם בצה”ל משפיעים לאחר מכן במידה מרובה על המשך חייהם. המעבר החד משנות הנערות אל השירות התובעני בצבא ההגנה לישראל גורם לקשיים רבים כמעט לכל נער ונערה, ודורש מהם הרבה מאוד כוחות ומאמצים. הדרך הטובה ביותר לגרום לילד או לילדה שלנו לחוות את השירות הצבאי בצורה טובה היא באמצעות שליחתם אל תוכנית קדם צבאית איכותית. במקום כזה ניתן דגש על הכנת בני הנוער אל שירות משמעותי בצבא, שהוא משהו שמעניק להם כלים רבים לחיים, ולעיתים גם אפשרויות תעסוקה לעתיד. 

תוכניות קדם צבאיות מבית ארגון בינ”ה

מצד אחד, כל אחד מאיתנו רוצה שהילד או הילדה שלו יצליחו בשירות הצבאי שלהם ויחוו אותו באופן חיובי, אך מצד שני ישנם כאלה שטוענים שלקחת את בני הנוער בשנים קריטיות כאלה למכינה זהו בזבוז זמן עבורם. הפתרון שעונה בצורה הטובה ביותר על הבעיה הזאת הוא שנת מכינה של ארגון בינ”ה, אשר מלבד הכנת בני הנוער לשירות הצבאי גם דואגים להפוך את השנת לשנה מיוחדת וחווייתית, תוך הקניית ידע רב וערכים לחניכים. במהלך התקופה החניכים עורכים הכרות עם ארון הספרים היהודי, משתתפים בפעילות התנדבותית בבתי חולים, בתי אבות וכד’, ונהנים מאירועים וחוויות בלתי נשכחים אשר ילוו אותם לאורך כל החיים. כמובן שניתן דגש על הכנת החניכים לשירות צבאי משמעותי תוך הדמית החיים בצבא והכנה של בני הנוער לקראת האתגרים אשר יעמדו בפניהם בשירות.

מי הוא ארגון בינ”ה ואיזה ערכים הוא מקדם? 

ארגון הבית של היהדות הישראלית הינו ארגון שמקדם הקשר של בני הנוער עם ערכים כמו זהות ישראלית יהודית. הארגון נוסד ב-1995 לאחר רצח ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל, ע”י חברים מהתנועה הקיבוצית שראו את הכיוון שאליו צועדים בני הנוער של אותה תקופה, ורצו לקדם את הערכים של היהדות הישראלית בקרב בני הנוער בפרט, והציבור הרחב בכלל. הארגון פועל מאז ועד היום עבור קידום זהות היהודית המתאימה לאורח החיים במאה ה – 21, יהדות רודפת שלום וצדק אשר אוהבת כל אדם באשר הוא. חלק מהפעילות בקרב בני הנוער הוא קיום של תוכניות קדם צבאיות לשירות משמעותי בצה”ל לטובת בני הנוער אשר נמצאים לפני גיוסם לצבא.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »