בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מרכיבים עיקריים של שנת מכינה

יותר ויותר הורים מבינים את היתרונות הגדולים של שנת שירות לפני הצבא עבור הילד שלהם. שנת שירות לפני צבא מאפשרת לבני הנוער לבצע את המעבר בין חיי הנערות לחיים הבוגרים בצורה מדורגת יותר, ולהגיע אל השירות הצבאי מוכנים ובשלים הרבה יותר. למעשה, שנת מכינה היא לא רק מקום להתכונן אל השירות הצבאי, אלא מקום שמעניק לנער או לנערה הרבה מאוד כלים שאיתם הוא הולך לחיות את החיים שלו. ולכן, אין ספק כי הדבר הטוב ביותר שהורה יכול להעניק לילד שלו לפני השירות הצבאי, הוא מקום טוב שבו יוכל לעשות שנת שירות חווייתית ומרתקת אשר תסייע לו במהלך השירות הצבאי וגם מעבר.

מהם המרכיבים העיקריים של שנת מכינה לפני צבא?

ישנם 3 מרכיבים עיקריים שהם הדברים החשובים ביותר במהלך שנת המכינה. הדבר הראשון הוא כמובן – לימודים. במהלך השנה החניכים עוברים מסע מיוחד שבמהלכו הם לומדים להיות מודעים יותר לסביבה, להכיר את ארון הספרים היהודי, ולקיים שיח קבוצתי מעשיר ומעמיק על נושאים כמו יהדות, ציונות, פילוסופיה ועוד. הם מבינים את המשמעות של הביטוי זהות יהודית ישראלית, ומפנימים את האחריות המוטלת על כתפיהם כאזרחי מדינת ישראל שעומדים לשרת בצבא ההגנה לישראל. המרכיב השני הוא התרומה לקהילה – פעילות שמשאירה חותם בלבבות של כלל החניכים ומלמדת אותם לדעת להעניק מעצמם לטובת הכלל. המרכיב השלישי הוא ניהול של חיים עצמאיים בקבוצה, בדומה למה שהם הולכים לחוות במהלך השנים של שירותם בצבא ההגנה לישראל.

שנת מכינה לפני צבא מבית ארגון בינ”ה

ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית חרט על דגלו לתת לציבור הרחב את הכלים לגבש זהות ישראלית יהודית מוצקה, ובמיוחד בקרב בני הנוער שהם דור העתיד של מדינת ישראל. מאז הוקם הארגון לאחר הרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל בשנת 1995, מנסים אנשי הארגון להכיר לציבור את היהדות הישראלית היפה, הפתוחה והמקבלת, כזאת שאוהבת כל אחד באשר הוא. את הערכים האלה וערכים נוספים משלב הארגון גם במכינה השנתית שהוא מקיים לבני נוער, אשר רוצים מצד אחד להתכונן אל שנות השירות הצבאי בצבא ההגנה לישראל, ומצד שני לעבור חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת אשר תסייע להם לעצב את ההשקפה שלהם ואת ההסתכלות שלהם על מה שקורה בחיים. מלבד זאת, מקיים הארגון גם כנסים, ימי עיון, מופעים ועוד עבור תלמידים מבתי ספר ברחבי הארץ, מורים, אנשי כוחות הביטחון וחלקים נוספים בחברה.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם