בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

סדנאות לסגל חינוך

אין חולק שלסגל החינוך במדינת ישראל ישנה השפעה רבה על העתיד של כולנו. הם מגדלים בפועל את דור העתיד שלנו ואחראיים במידה רבה לדעותיהם והתנהגותם של הילדים שאותם אנחנו שולחים לבתי הספר. גם מורה וותיק אשר מאחוריו שנים רבות של ניסיון יכול תמיד להעשיר את הידע שלו, ולצאת לימי עיון אשר יחכימו אותו ויוסיפו לו ידע רב. ארגון בינ”ה – הבית ליהדות חברתית פועל במגוון תחומים להגברת הזהות היהודית והזהות הישראלית, ובין היתר מקיים סדנאות לסגל חינוך אשר נוגעות בשאלת הזהות היהודית-ישראלית שלנו, ומאפשרות לאנשי החינוך להעשיר את הידע שלהם בתחום, תוך קידום יהדות ישראלית עבור דור העתיד שלנו.

אילו פעילויות נוספות מקיים ארגון בינ”ה?

למעשה, חלק ניכר מהפעילות של ארגון בינ”ה הינו פרויקטים אשר מיועדים עבור בני נוער. ארגון בינ”ה מקיים מדי שנה מכינה עבור בני נוער לפני צבא ובה החניכים לומדים על הזהות היהודית ישראלית שלהם, פוגשים אנשים חדשים ומרתקים, ותורמים לקהילה באמצעות התנדבות במקומות הזקוקים לכך. בנוסף, עורך הארגון ימי עיון, סיורים וסדנאות עבור מורים ומנהלים, וכן מקיים פעילויות לבתי ספר יסודי, פעילויות לתיכון, ועוד לא מעט פעילויות בבתי הספר ברחבי הארץ.

מתי הוקם ארגון בינ”ה?

ארגון בינ”ה הוקם על ידי חברי התנועה הקיבוצית בשנת 1995 לאחר הרצחו של ראש ממשלת ישראל דאז מר יצחק רבין ז”ל. המייסדים קבעו לעצמם מטרה להביא למודעות הציבור הרחב והנוער הישראלי את העובדה שישנה גם יהדות מכילה ומקבלית המתאימה את עצמה לרוח התקופה ויודעת לחבק ולאהוב, ולעשות טוב לכולם. מאז הקמתו פועל הארגון במגוון רחב של תחומים, ומקיים פעילויות רבות עבור בני נוער ומבוגרים במטרה לקדם את הרעיון שעומד מאחורי הקמתו של הארגון, ולהפיץ את היהדות המכילה בקרב כל שכבות העם. הפעילות של ארגון בינ”ה מתמקדת בערים הגדולות בישראל: תל אביב, באר שבע, חיפה וירושלים, אך פעילויות רבות מתפרשות על פני כל הארץ כמו למשל המכינה הנודדת שבה חניכים מכלל המגזרים בארץ מתאספים למכינה אשר סובבת בין קהילות בישראל, פוגשים אנשים מיוחדים ולומדים על החיים של הקהילות השונות ברחבי ישראל במטרה להוריד את החומות המבדילות בין האנשים השונים, ולאחד את כולם תחת הזהות היהודית הישראלית שלהם.

בתי בינ”ה לתיירים מסביב לעולם

ארגון בינ”ה מפעיל גם בתים מיוחדים מסביב לעולם ובייחוד במקומות בהם ישנם תיירים ישראלים רבים אשר מכונים “בתי בינ”ה”. בתי בינ”ה פונים אל ציבור התיירים הישראלי, ומעניקים לו מקום מיוחד שבו יוכל להרגיש בבית, להכיר יהדות ישראלית חדשה ומקבלת, ולפגוש ישראלים תיירים כמוהו. מטרתם העיקרית של בתי בינ”ה הפזורים בעולם היא להיות בית פתוח עבור כל ישראלי ולאפשר לו להשתתף בפעילויות ועשייה חברתית בעיקר בזמן חגי ישראל, באווירה יהודית-ישראלית מיוחדת שלעיתים רק כאשר נמצאים זמן רב בחו”ל מתחילים להתגעגע אליה.

4.9/5 - (7 votes)
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם