בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

פיתוח מנהיגות בעזרת מכינה קדם צבאית

אין ספק שהשרות בצבא ההגנה לישראל הוא תקופה משמעותית מאוד בחיים של כל נער ונערה במדינת ישראל. השנים הללו במידה רבה מעצבים את דמותו כאדם בוגר, וגורמים לו להפוך מנער מתבגר לאדם מבוגר. הרבה אנשים שעשו שירות צבאי משמעותי והצליחו בצבא, לקחו איתם את ההצלחה הזאת גם לחיים האזרחיים. ולכן, ישנה חשיבות רבה עבור כל הורה והורה שהבן או הבת שלו מתגייסים לצה”ל, לתת לו את המוטיבציה ואת היכולת להגיע כמה שיותר רחוק בשירות הצבאי. הדבר המשמעותי העיקרי שהורה יכול לעשות הוא לדחוף אותו ללכת אל מכינה קדם צבאית, שבה יכינו אותו אל שירות צבאי משמעותי בצה”ל וילמדו אותו לפתח מנהיגות ולדעת להוביל.

האם כדאי לעשות שנת שירות לפני הצבא?

הרבה הורים מתלבטים האם לשלוח את הילד שלהם אל שנת שירות לפני הצבא, או שמדובר על בזבוז זמן. למעשה, אם שואלים את בוגרי המסלולים הללו אפשר בקלות להבין את התשובה – זה כדאי, ואפילו מאוד. החניכים שעברו את השנה מספרים על שנה חווייתית אשר תרמה להם רבות לשנות השירות בצה”ל, וגם לאזרחות אחרי הצבא. החווית והדברים שלמדו ועשו מלווים אותם במשך כל החיים, והם לא מתחרטים לרגע על השנה שעברו. עם זאת, כדאי מאוד לוודא שאתם שולחים את הילד אל מכינה קדם צבאית ברמה גבוהה, אשר דואגת להם לשנה מיוחדת שבה הם לומדים, מתנדבים, מפתחים מנהיגות, ועוברים חווית אשר יעצבו את הזהות שלהם בתור זהות ישראלית ויהודית חזקה לכל החיים.

היכן כדאי לעשות שנת שירות לפני הצבא?

אחד הארגונים אשר מפעילים שנת שירות ייחודית לבני נוער שנמצאים לפני גיוסם לצה”ל הוא ארגון בינ”ה – הבית של היהדות החברתית. הארגון הוקם בשנת 1995 לאחר הרצחו של ראש ממשלת ישראל דאז מר יצחק רבין ז”ל על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית שראו את הפילוג המעמיק ואת ההתרחקות של הציבורית מהזהות היהודית הישראלית שלו, והחליטו להקים ארגון אשר יפיץ את בשורת היהדות הישראלית הפתוחה והאוהבת לציבור הרחב בכלל ולבני הנוער בישראל בפרט. בין שלל הפעילויות הרבות של הארגון: ימי עיון מיוחדים, כנסים, מופעים, וכמובן – מכינה קדם צבאית מיוחדת אשר פועלת במטרה לחזק אצל החניכים את ההכרות עם ארון הספרים היהודי, להחדיר להם זהות יהודית ישראלית, לפתח מנהיגות, לתרום לקהילה בכל המקומות שזקוקים להם, וכמובן – להכין אותם בצורה הטובה ביותר אל השירות הצבאי בצה”ל ולחיים שלהם לאחר השחרור.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם