בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

פיתוח מסוגלות עצמית לבני נוער

אחד הדברים החשובים ביותר שיהיו בסל הכלים של כל אדם הוא היכולת להפוך את החלומות שלו למציאות. הרבה אנשים חולמים ורוצים לעשות כל מיני דברים, אך בסופו של דבר החלומות לא מגיעים לכלל מציאות. היכולת הזאת היא משהו שצריך לרכוש כבר בגיל הנעורים, משום שככל שחולפות השנים ואישיותו של האדם מתעצבת, כך היכולת להשתנות ולפתח מסוגלות עצמית גבוהה פוחתת. למעשה, פיתוח מסוגלות עצמית לבני נוער זה לא משהו שאפשר לעשות בתוך ימים או אפילו שבועות, אלא תהליך ארוך שדורש סבלנות ועבודה רבה. ארגון בינ”ה מפעיל מכינה קדם צבאית אשר במהלכה ניתן דגש על פיתוח מסוגלות עצמית יחד עם זהות יהודית, והכנתם של הנערים והנערות אל השירות הצבאי בצבא ההגנה לישראל.

פיתוח מסוגלות עצמית לבני נוער – למה זה חשוב?

פיתוח מסוגלות עצמית לבני נוער היא משהו שערכו לא יסולא בפז עבורם אשר ללא ספק יבואו לידי שימוש רב במהלך החיים שלהם. אנשים עם מסוגלות עצמית גבוהה:

 • מסתכלים על קשיים בתור אתגר שיכול להוביל אותם לצמיחה.
 • מאמינים בלב שלם ביכולת שלהם לעמוד בהצלחה במשימות מורכבות.
 • מתאוששים בצורה מהירה לאחר כישלון או אכזבה גדולה.

על כן, אין ספק שהורים שישלחו את הילדים שלהם למקום המתאים עבור פיתוח מסוגלות עצמית גבוהה, יספקו להם את המתנה הגדולה ביותר שהורה יכול לתת לילד שלו.

פיתוח מסוגלות עצמית אצל ארגון בינ”ה

ארגון בינ”ה הוא ארגון שהוקם על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית לאחר רצח רבין, במטרה להחדיר את היהדות הישראלית בקרב בני הנוער והציבור הרחב. אחת הפעילויות המרכזיות של הארגון היא שנת שירות לפני הצבא המיועדת לבני נוער הנמצאים לפני גיוסם לצבא ההגנה לישראל. במהלך השנה החניכים עוברים מסע בלתי נשכח על ידי אנשי מקצוע, אשר מנחילים להם את היכולת של פיתוח מסוגלות עצמית ומאפשרים להם לעשות את המעבר מחיים של נער מתבגר לחיי הצבא המאתגרים.   

מהן מטרותיו של ארגון בינ”ה בקיום המכינה?

ארגון בינ”ה פועל בראש ובראשונה עבור החדרת זהות ישראלית יהודית בבני הנוער בישראל, והמכינה הקדם צבאית שלו היא חלק בלתי נפרד מן הפעילות. על כן, השנה מלאה בדברים כמו למידה משותפת של ארון הספרים היהודי, עשייה חברתית והתנדבות במקומות כמו בתי חולים, בתי ספר ומקומות נוספים שבהם זקוקים ליד צעירה שתבוא ותיתן סיוע. כל הפעילויות במהלך השנה מכוונות עבור פיתוח מסוגלות עצמית לבני נוער המשתתפים במכינה, תוך הכנת הנערים לשרות הצבאי שאליו הם מתקרבים.

 

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »