בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

פעילויות לתיכון

כל הורה או איש חינוך יודע שהשנים בהם התלמידים נמצאים בתיכון הן שנים לא פשוטות עבור הנער והוריו. במיוחד בימינו אנו שהאתגרים שהטכנולוגיה מציבה גורמים להורים רבים לדאוג אודות היכולת שלהם לשלוט על התכנים שצורכים הילדים, ולדעת עם מי הם מסתובבים ומדברים. הרבה מאוד אנשי חינוך מגיעים אל המסקנה ששליטה על הילד בגיל הזה כבר כמעט בלתי אפשרית, והדרך הטובה ביותר לגרום לו להיות אדם טוב בעל ערכים היא פשוט להתמקד בחיובי וללמד אותו אודות החשיבות בתרומה לקהילה ועשייה עם ערכים. ארגון בינ”ה – הבית ליהדות ישראלית פועל עבור החדרת יהדות מכילה ומודרנית בקרב בני הנוער בישראל, ומקיים מגוון רחב של פעילויות לתיכון ומכינות לבני נוער בכדי לחזק אצלם את הזהות היהודית והזהות ישראלית בגילאים שהאדם מעצב את דמותו לעתיד.

מהו ארגון בינ”ה?

ארגון בינ”ה הינו ארגון הפועל מאז שנת 1995 עבור החדרת ערכים יהודיים וקידום הזהות היהודית בקרב הציבור הרחב ובני הנוער בפרט. הארגון מקיים מגוון רחב של פעילויות כמו סדנאות וימי פעילות בבתי ספר יסודי, ימי עיון עבור מורים ואנשי חינוך, סדנאות לסגל חינוך, פעילויות עבור כוחות הביטחון, מכינות לנוער לפני צבא ועוד לא מעט פעילויות אשר מטרתן לקדם את הערכים שבהם מאמינים אנשי הארגון והתורמים שלו.

החשיבות הרבה של פעילויות לתיכון 

הארגון מקיים גם פעילויות לבתי ספר יסודי כאשר התלמידים נוטלים חלק פעיל בפעילות ולומדים אודות הזהות היהודית שלהם, ועל היהדות הסובלנית והמכילה שפחות מוכרת לבני הנוער. אמנם, אין ספק שגולת הכותרת של פעילות הארגון היא דווקא בקרב תלמידי התיכונים, אשר נמצאים כבר בגיל בוגר דיו בכדי להבין דברים עמוקים ומורכבים יותר אשר ישמשו כבסיס לזהות היהודית הישראלית שלהם בעתיד. בגיל הזה בני הנוער עסוקים פעמים רבות דווקא בדברים כמו העלאת תכנים לרשתות החברתיות ויצירת קשרי חברות, ושוכחים שזה הזמן המתאים להעמיק אודות דברים אשר ילוו אותם לכל החיים. ולכן, ארגון בינ”ה מקיים מגוון רחב של פעילויות לתיכון אשר מאפשרות לנוער לצאת רגע ממרוץ החיים, ולחקור אודות נושאים כמו מדוע אנחנו חיים במדינה שלנו, מהי המשמעות של היהדות עבורנו, ועוד לא מעט שאלות שהתשובה שלהן היא חלק מהזהות שלנו כעם יהודי בארץ ישראל.

מהן הישיבות החילוניות?

כל החומר הלימודי של ארגון בינ”ה נכתב ונערך על ידי הישיבה החילונית, אשר מפעילה בין היתר גם חוגי לימוד וכן מפגשים עם בני נוער מכלל גווני האוכלוסייה באמצעות בתי בינ”ה במטרה להכיר להם את ארון הספרים היהודי. בנוסף הישיבה החילונית עורכת בשיתוף עם מחלקת החינוך של ארגון בינ”ה מפגשים וסדנאות לימוד במגוון רחב של נושאים והכשרות המיועדים עבור סגלי חינוך, תלמידים בבתי ספר, אנשי מערכת הביטחון ולארגונים נוספים שבוחרים לשלב את הפעילות בקרב אנשי הארגון.  

5/5 - (9 votes)
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם