בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

שנת שירות לפני הצבא – למה כמה ואיך?

בני נוער רבים אשר החליטו על שנת שירות לפני הצבא, מספרים כי הם לא מתחרטים לרגע על ההחלטה. הימים שבהם התנדבו למען הקהילה, חיו חיים משותפים וחיזקו את הזהות הישראלית היהודית שלהם, מפתחים אותם באופן מהותי ועמוק יותר ממה שציפו לו. שנת שירות לפני הצבא מאפשרת לבני הנוער לעזוב את חיי הילדות והתלות בבית ההורים ולהפוך להיות בוגרים בעלי זהות עצמית ועצמאית, להיות מנהיגים, אמפתיים כלפי החברה ובעלי אינטליגנציה רגשית מפותחת. מדובר על שנה אשר תורמת הרבה מאוד כהכנה לצה”ל וגם והכנה לחיים.

מהו המקום שבו כדאי לעשות שנת שירות לפני הצבא?

ישנם מקומות שונים אשר מציעים שנת שירות ומבטיחים להכין את בני הנוער בצורה הטובה ביותר עבור השירות הצבאי. לכל מקום יש את היתרונות ואת החסרונות שלו שאותם כדאי להכיר. אמנם, אם אתם מחפשים מקום שלא רק יאפשר הכנה לשירות הצבאי, אלא גם הקניית ערכים, חיי קבוצה ותרומה אמיתית ומשמעותית לקהילה – כדאי שתכירו את שנת השירות מבית ארגון בינ”ה – הבית ליהדות חברתית. ארגון בינ”ה פועל למען חיזוק זהות יהודית ישראלית בקרב בני הנוער, ומפעיל שנת שירות עבור בני נוער שרוצים מקום שיכין אותם לחיים הבוגרים, לשירות הצבאי אך גם ייתן להם ערך מוסף מעבר לזה במהלך הפעילויות בשנה.

סיפורו של ארגון בינ”ה – הבית ליהדות חברתית

ארגון בינ”ה הוא ארגון אשר הוקם על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית בשנת 1995. באותה שנה אירע אחד הדברים שטלטלו את תושבי מדינת ישראל – רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל. השסע והפילוג בעם יחד עם הזעזוע העמוק מן הרצח, גרמו להם להבין שחייבים לעשות מעשה ולפעול למען ערכים של זהות ישראלית יהודית בקרב הציבור הרחב ובני הנוער בפרט. מאז ועד היום קרוב לשלושים שנה פועל הארגון במגוון רחב של דרכים על מנת לקדם ערכים אלו. בינ”ה מקיימים מגוון רחב של פעילויות לבני נוער, ימי עיון וכנסים למורים, אנשי כוחות הביטחון וסטודנטים. ארגון בינ”ה מפעיל שנת שירות, מכינה חצי שנתית ומכינה שנתית למנהיגות. אם גם אתם החלטתם לשלוח את הילד או הילדה שלכם למסגרת המשך לפני השירות הצבאי, אין ספק שכדאי לרשום אותם לארגון בינ”ה. המיונים כבר החלו!

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם