בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

שנת שירות לפני הצבא – למי זה מתאים?

זה לא סוד שבני הנוער המתגייסים לשירות בצבא ההגנה לישראל לא מלקקים דבש. במיוחד בעידן הנוכחי, העובדה שהצבא דורש מהם לעמוד בכללים ולחיות על פי לוח זמנים מדויק, גורמת להם לעיתים לקושי במעבר מן הנערות אל השירות הצבאי. אחת הדרכים הטובות ביותר בכדי להכין את בני הנוער את המעבר משנות הנערות אל החיים התובעניים של חייל בצבא ההגנה לישראל, היא לרשום אותם אל שנת שירות לפני הצבא אשר תאפשר להם להסתגל לאט לאט אל החיים שמצפים להם במהלך השירות הצבאי. הורים רבים ששלחו את הילד או הילדה שלהם לשנת מכינה מעידים כי הדבר הקל מעליהם בצורה משמעותית את שנות השירות בצבא, ואפשר להם להגיע מוכנים אל השירות בצה”ל.

שנת השירות של ארגון בינ”ה

למרות החשיבות הרבה של הכנה לשירות הצבאי, ישנם הורים שחושבים שבזבוז של שנה בשלב שכזה בחיים הוא לא עניין של מה בכך, והם נמנעים מלשלוח אותו לשנת מכינה. ועל כן, ארגון בינ”ה מקיים שנת מכינה בפורמט מיוחד, אשר מאפשרת לחניכים לחוות שנה מיוחדת ובעלת משמעות, אשר תעניק להם ידע וחוויות אשר ילוו אותם לכל החיים. הארגון שהוקם לאחר רצח רבין במטרה להעמיק את אותה זהות יהודית ישראלית בקרב בני הנוער בפרט והציבור הרחב בכלל, נותן דגש במהלך שנת המכינה על לימוד מעמיק של ארון הספרים היהודי ועשיית חברתית ענפה תוך הכנה מיטבית של התלמידים לשירות הצבאי בצבא ההגנה לישראל.

מהו ארגון בינ”ה ומהם מטרותיו?

ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית התורם להעמקתה של אותה זהות ישראלית, הוקם כאמור לאחר הרצחו של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין ז”ל על ידי חברים מן התנועה הקיבוצית שראו את ההסתה והפילוג בעם מתגברים, והחליטו להקים ארגון שיביא בפני הציבור הרחב ובני הנוער את התרבות היהודית החילונית, שאותה הם פחות מכירים. הארגון מקיים מגוון רחב של פעילויות ובהם ימי עיון, סדנאות, ופעילויות שונות בקרב בני נוער ומבוגרים, במטרה לקדם את ערכי היהדות הישראלית. בין היתר מקיים הארגון שנת מכינה הפונה לבני נוער אשר נמצאים לפני גיוסם לצבא ההגנה לישראל, מתוך הבנה כי הם דור העתיד של מדינת ישראל וזהו הגיל המתאים ביותר לפנות אליהם ולגרום להם להכיר את השורשים היהודיים שלהם ואת מה שיש לארון הספרים היהודי להציע, זאת תוך הכנה מיטבית אל שנות השירות בצבא ההגנה לישראל.

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »