שני יוחננים יפים חכמים ונחשקים | קורס שנתי עם ארי אלון

ארי אלון

שני יוחננים יפים חכמים ונחשקים

סיפורם המופלא של יוחנן מהברית החדשה ושל רבי יוחנן התלמודי

קורס שנתי, 30 מפגשים, ימי ו’, 9:00-12:00

**

הרבה נכתב בספרות התלמודית על יופיו הנערי והטראגי של רבי יוחנן. במקביל, פרשנים, חוקרים ואומנים רבים כתבו וציירו את יוחנן הנערי תלמידו האהוב של ישוע. שני יוחננים נחשקים אלו, שפעלו באזור הכנרת, נמנים על חשובי מעצבי שתי הבריתות החדשות: הברית החדשה הרבנית (התלמוד) והברית החדשה המשיחית (הנוצרית). 

ב-30 מפגשי הלימוד נמריא ממשטחי ההשראה המיתולוגיים של שתי הבריתות החדשות, וננחת במחוזות העבר העתידי המתהווה כאן ועכשיו. מירושלים הנחרבת נמריא אל ירושלים השמיימית שב”חזון יוחנן” ובתלמוד, ומשם נרד לכנרת לשחות לצידו של רבי יוחנן היפה, ולדוג מאמינים בהשראת יוחנן אהוב ישוע.

בין המקורות שנלמד: כ-50 סיפורים וסוגיות מן התלמוד והמדרש אודות רבי יוחנן ותלמידיו, הבשורה על פי יוחנן, חזון יוחנן (האפוקליפסה), ואגרות יוחנן.

**

מחיר הקורס: 2,320 ₪

7% הנחה בהרשמה מוקדמת! עד 1.9


ניתן לשלם באינטרנט בצורה קלה ומאובטחת:

2,320.00הוסף לסל


לפרטים צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם:


מדיניות הנחות וביטולים:

7% הנחה בהרשמה מוקדמת, או לתלמידים ותיקים ובני משפחתם
10% הנחה לנרשמים לשלושה קורסים ומעלה!
ההרשמה המוקדמת עד 1.9

בשבועיים לפני פתיחת הקורס – דמי ביטול בסך 50 ש”ח 

בחודש הראשון לקורס – ערכם היחסי של השיעורים שהתקיימו + דמי ביטול של 50 ש”ח 

לאחר החודש הראשון לקורס אין החזר כספי, לא ניתן לבטל הרשמה.


ארי אלון – סופר, מחנך ומרצה לפילוסופיה. ממקימי ארגון בינ”ה והמדרשה ב”אורנים”. למד במדרשיית נעם בפרדס חנה, ולאחר שירותו בצה”ל יצא בשאלה וחדל לקיים אורח חיים דתי. 

במהלך עבודתו כמורה ומחנך, פירסם מספר חוברות לימוד המציגות פרשנות למקורות חז”ל לצד טקסטים מודרניים שהיו חלוציים לזמנם. בספרו “עלמא די” תיאר את התהליך שעבר מאז החל “לאבד את אלוהי ילדותו” בנעוריו עד לחיפוש אחר מה שהוא מכנה ” היהדות הריבונית” שאינה מחויבת לסמכות הרבנית.

בין ספריו הנוספים: דין רודף שלום, יה בשבט ועוד.