בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

קיום אישי וחברתי במבטים של קהלת, התלמוד ולוינס | ליאור טל שדה

ליאור טל שדה_בינ"ה אונליין_2022

קורס שנתי: קיום אישי וחברתי במבטים של קהלת, התלמוד ולוינס | ליאור טל שדה

סמסטר א’: פילוסופיית החיים של קהלת

סמסטר ב’: התלמוד ולוינס – מסע אל העצמי והאחר

הקורס נפתח ב – 26.10.2021
מפגשים שבועיים, מידי יום ג', 8:30-10:00
בינ"ה אונליין – שיעורים בזום ומפגש פרונטלי אחד בסמסטר (בבית המדרש בינ"ה בישיבה החילונית בתל אביב)

על מה נלמד?

+

סימסטר א' – פילוסופיית החיים של קהלת –

מסע אל נבכי הגותו של המשורר החכם הקדום שדמותו יוחסה בטעות במסורת לשלמה המלך. 

בכל מפגש נעמיק באחד מפרקי הספר, נבחן מדרשים ופרשנויות ונשווה את הרעיונות למחשבתם של הוגים אחרים כמו הרמב"ם, ניטשה, סארטר ואחד העם.

סימסטר ב' – התלמוד ולוינס – מסע אל עצמי והאחר – 

קריאתו של הפילוסוף עמנואל לוינס בתלמוד חושפת רבדי עומק במחשבת חכמי הגמרא, אך יותר מכך מבטאת את עומק הגותו של לוינס עצמו. 

במהלך הסמסטר נלמד 3 סוגיות תלמודיות, בכל אחת נעמיק באמצעות קריאותיו של לוינס ולבסוף נבחן את עיקרי הגותו של הפילוסוף החשוב הנשקפים מפרשנותו.

ליאור טל שדה עוסק בחיבור עולמות הרוח לאתגרי החיים, מלמד בבינ"ה שנים ארוכות, מגיש את הפודקאסט "קולות של רוח" בגלי צה"ל, מרצה ומנחה קבוצות במגוון ארגונים, פעיל חברתי ופובלציסט. 
מילה ממי שכבר למד עם ליאור:

ד"ר מירי גלעד:
"(…) אחת מהתכונות שכובשות את ליבי אצל ליאור זה שאני לא מכירה כמעט אנשים כמוהו שמכילים כל כך הרבה צדדים ודעות, אנחנו גם מבינים שהוא נפגש בחברה הישראלית עם הרבה מגזרים והוא שומע והוא לא מדבר רק בתיאוריות הוא נמצא בשטח.

הוא גם משפיע מאוד על תפיסת החיים שלי, כל פעם הוא מאזן אותי, וכמובן שופע ידע והשיעורים מרתקים, באמת אחד השיעורים היחידים שאני לא שמה לב אם הזמן עובר, ותמיד נשארת בתחושה של עוד. הדברים שאתה מביא מאוד חשובים לי ומאוד מרחיבים את הפרספקטיבה".

דליה כץ:
"אני לא מכירה הרבה מורים כמוך, זה משהו מיוחד במינו, יכולת ההסבר, היכולת להבהיר דברים, היכולת להיכנס לעומקם של דברים. באמת יוצא דופן… וחוץ מזה, אתה שופע טוב.

כל המרחב שאנחנו נמצאים בו בשיעורים שלך זה מרחב של טוב, וזה כיף להיות במרחב של טוב, במיוחד שכשאנחנו יוצאים החוצה אנחנו יוצאים למרחב אחר. זה כיף פעם בשבוע, לשעה וחצי, להיות במרחב שכולו טוב לב ואהבת אדם"

מיקי שקד:
"אני חושב שהאתגר הזה של ללמד בזום, שהוא באמ מאוד מורכב ומסובך לפחות מנקודת הראות שלי, אתה מאוד מצליח להעמיד אותו עדיין על התפיסה של בית מדרש. זה קל מאוד להתפתות להרצאות פרונטליות בזום, ואתה כל הזמן לוקח את הצעד-אחורה הזה במקומות הנכונים, כדי לייצר את הדיון, כמובן שזה הדדי במובן הזה שכולם מאוד שמחים להשתתף בדיון. אין תחושה שאנחנו מאוד רחוקים מהכיתה וזה הרבה מאוד בזכותך ובדרך שבה אתה מנהל את זה"

הלימודים מתקיימים במפגשי אונליין ב-ZOOM עם מפגש פרונטלי אחד בכל סמסטר

**

לרכישת קורס שנתי:

1,600.00

לרכישת קורס סמסטר א':

900.00

לפרטים והרשמה:

פעילויות נוספות:

בתי ספר

פעילויות לקבוצות בגן הבוטני

ילדי הגן ובית הספר היסודי מוזמנים למפגש בלתי אמצעי עם הטבע של הגן הבוטני בדרום תל אביב. הפעילות כוללת שלל חוויות: יצירה, שתילה, טאבון וסיור מונחה בין עצי הגן במהלכו נפגוש מיני צמחים שונים. תכנית מבית מחלקת חינוך בבינ"ה – התנועה ליהדות חברתית […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

קהל רחב

מופעי קבלת שבת ישראלית

איך תחגגו את השבת? עם שירים עבריים ושירה מהמקורות, לשמוע ולשוחח על פרשת השבוע ולהתכנס יחד לאוירה קהילתית פתוחה ושמחה. או שאולי עם לימוד, שירה ופסנתר? הזמינו מופעים קהילתיים מבית בינ"ה – התנועה ליהדות חברתית […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

סיורים חברתיים לקבוצות

הסיורים החברתיים-היסטוריים של בינ"ה – התנועה ליהדות חברתית בדרום תל אביב, בחיפה ובבאר שבע מאפשרים מפגש בלתי אמצעי עם המציאות ולמידה משמעותית של סוגיות חברתיות וחינוכיות. מתאים לקבוצות, ארגונים ומוסדות שונים. […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

ערבי תרבות עברית

מיטב המרצות והמרצים, המוזיקאים והמוזיקאיות של בינ"ה התנועה ליהדות חברתית בהרצאות והופעות מרתקות סביב זהות יהודית ותרבות עברית-ישראלית. לאונרד כהן, אריק איינשטיין, מאיר אריאל ועוד – ישירו וינגנו פיטר רוט, יהלי סובול, דנה ברגר, אלון עדר ועוד. […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>