חנוכה: הוראות הפעלה | מופעים, הרצאות וסיורים

לקראת חנוכה אספנו עבורכם שלל פעילויות חג מבית בינ"ה, כולן מאפשרות חוויה ותוכן משמעותי לקהילה לחג החנוכה. אנו בטוחים כי שילוב פעילות משמעותית של בינ"ה יתרמו רבות לחוויית החג, ויהפכו אותו למשמעותי.


חנוכה: הוראות הפעלה

הרצאה מוזיקלית והדלקת נרות לארגונים וקבוצות   הזמנה למסע לימוד חוויתי בעקבות המכבים וגלונים של שמן. במהלכו נלמד ונבחן מחדש את המקורות ההיסטוריים והמסורתיים של החג, נדון על מהותם של גבורה ומיתוסים ונשאל שאלות לגבי האמת שמאחורי נס פח השמן  (ואולי גם לגבי ניסים באופן כללי (את ההרצאה תלווה גיטרה ושירה). בהנחיית: יותם יזרעאלי | חוקר דתות ומרצה ליהדות, תרבות ופילוסופיה. נויה שגיב | מרצה למקרא,  ומנחה סדנאות תרבות עברית בבינ"ה.

סיור יפואי בעקבות חג החנוכה

נצא לסיור בין אור החנוכה לאורות נוספים המאירים את עונת החורף בדתות המונותיאיסטיות השונות. נעסוק בשוני ובדמיון בין מקורות החגים ובצורך האנושי הבסיסי להאיר את עולמנו. נעקוב אחר מקומם של "מעטים מול רבים" בהקשר של חג החנוכה ובהקשרים הרלוונטיים ליפו כיום.

אור וחושך ברחובות תל אביב

סיורים חברתיים בדרום תל-אביב, המציעים מבט נוקב על השכונות הסמויות מן העין, והקבוצות החיות בשולי החברה הישראלית. הסיורים מתאימים לסוגיות חברתיות וקהילתיות שונות, ומציעים היבטים אקטואליים לנושאים הבוערים בכותרות העיתונים. ** ניתן לשלב הדלקת נרות בסוף הסיור.

צרו קשר עוד היום וקבלו הצעת מחיר:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.