ט”ו בשבט בקהילה

אירועים והרצאות מבית בינ"ה לט"ו בשבט

סדר ט"ו בשבט משפחתי וקהילתי

מקורו של מנהג "סדר הט"ו בשבט" במאה ה- 16 ,סדר זה של ט"ו בשבט כלל שולחנות ערוכים, מקושטים בפרחים ובענפי הדס, ועליהם שפע פירות ויין.  במרוצת השנים, נוצרו מסורות רבות ונוספות שלכולן מכנה משותף עיקרי והוא הקהילה המתכנסת לחגוג יחד. הרכב בינ"ה מחדש ומקיים מסורת ט"ו בשבט כהזדמנות לחגיגה המחברת בין האדם לטבע, את הקהילה למקום בו היא חיה, ומקיים עבורכם ואיתכם סדר ט"ו בשבט מוזיקלי ומשפחתי. נצא למסע בהשראת המסורות השונות, נשיר שירי ארץ ישראל, שירים עכשוויים ושירי ילדות ונשתה 4 כוסות של עולמות התוכן של החג.  

הרצאות לט"ו בשבט

ט"ו בשבט כראי תרבותי מתקופת המשנה ועד היום/ יותם יזרעאלי

ט"ו בשבט הוא החג בלוח השנה העברי שעבר גלגולים רבים במשמעות ובסמליו לאורך הדורות יותר מכל חג אחר. דורות שונים פירשו את החג באופן אחר והשתמשו בו לצרכיהם הדתיים והתרבותיים, החל מתקופת המשנה ועד שיבת ציון המודרנית. על כן החג מהווה מעין תל ארכיאולוגי של התרבות העברית. בהרצאה זו נחשוף את השכבות השונות, ונשאל  מה פשר הדבר, חג שפושט ולובש צורות והאם עתידים להופיע גלגולים נוספים לחג בעתיד הרחוק והקרוב. משך ההרצאה שעה וחצי

הוי ארצי מולדתי – מבט פנורמי על היחס שבין אדם לאדמתו בקולנוע הישראלי/ גלית רויכמן

שורשיו של הקולנוע הישראלי אחוזים עמוק באדמת ארץ ישראל. עניין זה נרמז כבר בכותרת הסרט המכונן של הקולנוע ההירואי-לאומי "הוא הלך בשדות". מאז שנות לידתה של המדינה ועד ימינו אנו, חל שינוי עמוק בשדות השיח החברתי של ישראל. לכבוד חג ט"ו בשבט נצא יחד למסע במרחבי הקולנוע הישראלי –  נבקר במחוזות הסרט "לרדץ מהעץ", נטעם מהמבט האירוני והמריר של "מסעות ג'יימס בארץ הקודש" וגם נמצא נחמה ותקווה בסרט הילדים "גיבורים קטנים". משך ההרצאה שעה וחצי.

להזמנת פעילות:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.