ערבי תרבות

אנו מציעים מגוון ערבי תרבות מרתקים העוסקים בחיבורים של יהדות, תרבות וחברה עם דוברים ודוברות מכל קשת החברה הישראלית.


היהודים באים

ערב מרתק של צפייה בקטעים מתוך סדרת המערכונים עטורת השבחים וזוכת פרס האקדמיה- “היהודים באים”. הערב כולל גם שיח עם היוצרים נטלי מרכוס ואסף בייזר וראש הישיבה החילונית בבינ״ה ניר ברוידאהתכנית בוחנת את ההיסטוריה של העם היהודי מימי התנך ועד ימינומציגה את הסיפורים, המיתוסים והפרות הקדושות שכולנו מכירים בזווית חדשה, מצחיקה וביקורתית. בתכנית מככבים מוני מושונוב, יוסי מרשק, יעל שרוני, עידו מוסרי ויניב ביטון. יוצרי התכנית: נטלי מרכוס ואסף בייזר. במאי: קובי חביה.

יש סדק בכל דבר - בעקבות היוצר לאונרד כהן 

מפגש מוזיקלי סוחף ומרגש בעקבות המקורות שמאחורי יצירתו של היוצר המיתולוגי לאונרד כהן. בערב זה נצלול לעולמו של  הזמר היהודי - קנדי האהוב שהיה גם סופר, משורר, מלחין, מוזיקאי בחסד ונלמד על המקורות שהשפיעו על יצירתו.  נבדוק ונדרוש בטקסטים העשירים והיחודיים של כהן לצד ליווי מוזיקלי של שיריו המרגשים. יחד נגלה את מקורות ההשראה מארון הספרים היהודי שנכנסו לתוך שיריו הידועים והאהובים.


 שירת הקודש של החילוניות - בעקבות האמן אריק איינשטיין

מפגש נוגע ללב המשלב מוסיקה ולימוד מרתק על הטקסטים המוכרים והאהובים. במהלך הערב נשאל וננסה להבין מי היה אריק איינשטיין ששיריו הפכו לנכסי צאן ברזל עבור אנשים רבים? ששירתו הפכה לקדושה בחברה הישראלית? מהיכן קיבל השראה ליצירותיו ומהם המקורות מאחורי שיריו? נסקור את תחנות חייו השונות שנשזרו בחיי ארץ ישראל והחברה הישראלית כולה ונדרוש בשיריו.


 "חתול, מפלצת, או ילדה יפה?” מופע מוסיקלי, שיחה וחומר למחשבה- מתאים ליום האישה

מתי אישה נחשבת לאישה "טובה"? ומתי היא "רעה"? איך מצפים מאיתנו להתנהג? ומה אנחנו חושבות על זה? במופע נתבונן יחד על דימויים נשיים עתיקים ומודרניים מתוך התרבות הפופולרית, הקולנוע, האמנות, הספרות העכשווית וארון הספרים היהודי. 

נבדוק יחד איך מעוצבות דמויות הנשים ואילו קודים התנהגותיים טמונים בהן, נאזין לשירים ונשאל: אילו מסרים שולחות לנו הדמויות הללו? מה הן אומרות לנו? ומה אנחנו אומרות להן בחזרה?


מופע סביב יצירתו של מאיר אריאל 

שיריו החידתיים של מאיר אריאל צופנים שלל רעיונות ותפישות בעלות חשיבות וחידוש לחיינו כאן היום. ביחד נצא למסע בעקבות מורשתו. המופע משלב הנחייה וליווי מוזיקלי של שיריו של מאיר אריאל.

לבירורים והזמנה צרו קשר:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.