צוות המחלקה

דן הרמן

מנהל מחלקת תוכניות בינלאומיות

יליד מילווקי, עשה תואר ראשון בהיסטוריה כללית ולימודי עברית באוניברסיטת וויסקונסין. בוגר תכניות תיקון עולם ובג"צים של בינ"ה. בצבא שירת ביחידה לקשרי חוץ של החטיבה האסטרטגית. בעבר דן עבד במחלקת בית מדרש של בינ"ה, והיה מדריך בתכנית תיקון עולם. כיום, הוא משמש רכז שיווק וגיוס לתכנית תיקון עולם, ורכז פרויקט "יחד" מטעם בינ"ה בשיתוף עם מועצת המכינות הקדם-צבאיות. בנוסף דן לומד לתואר שני בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב.

http://www.facebook.com/dantikkunolam dan@bina.org.il

רקפת שולדר

סגנית מנהל תוכניות בינלאומיות, מנהלת תוכניות קצרות

רקפת נולדה וגדלה בהרצליה ושירתה כקצינה בחיל האוויר. אחרי הצבא, היא עברה לירושלים ללמוד באוניברסיטה העברית. יש לה תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי מזרח התיכון ותואר שני בגאוגרפיה וניהול סביבתי. בנוסף ללימודיה באוניברסיטה, רקפת למדה יהדות במסגרת בתי מדרש שונים. במהלך שנותיה באוניברסיטת הרקפת הייתה מדריכה בארגון CISV, התנדבה במקלט לנשים צעירות והתנדבה עם חיילים בודדים. לאחר שעבדה במשך 4 שנים בחברה לניהול סביבתית בירושלים, עזבה רקפת את עיר הקודש ועברה לתל-אביב כדי לעבוד בבינ"ה. כיום משמשת רקפת סגנית מנהל המחלקה הבינלאומית ורכזת תכניות קצרות בבינ"ה.

http://www.tikkunolamisrael.org Rakefet.bina@gmail.com 052-3074387

יובל לינדן

ראש המכינה הקדם צבאית בינ"ה ע"ש לובה אליאב

בבינה מצאתי שותפים למאמץ להעמיק את הזהות היהודית פלורליסטית בישראל

יליד ירושלים, יובל הוא איש חינוך בתחומים של היסטוריה כללית, לימודי יהדות ופוליטיקה וממשל. הוא בוגר אוניברסיטת בן גוריון, בה סיים לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית ופוליטיקה וממשל. יובל כעת לומד לתואר מתקדם (M.A.) בהיסטוריה כללית בעת החדשה באוניברסיטת ת"א.
בנוסף לחינוך במסגרות פרומליות וא-פורמליות, יובל הוא גם מדריך טיולים מוסמך (תו תקן של משרד החינוך) בישראל ובמזרח אירופה. הוא משמש גם כ"מדריך הבית" של קבוצות תיקון עולם ב"בינה".

yuvalinden@gmail.com 054-6240237

נגה ברנר סמיה

סמנכ"ל בינה

בינה זה "בית יוצר לנשמת האומה". עבורי זה פשוט בית.

נגה גדלה בין ניו יורק לנתניה, עם העדפה ברורה לערי חוף המתחילות באות נ'. בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מהטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס ותואר שני בחינוך יהודי ממכון מלטון באוניברסיטה העברית (בשיתוף ההיברו יוניון קולג', ירושלים). נגה עבדה כעשר שנים בניהול, שווק ומכירות בסקטור העסקי בארץ ובארה"ב לפני שהחליטה להסב את תשומת ליבה, מרצה וזמנה לקידום ערכים כמו פלורליזם יהודי, צדק חברתי, סולידריות חברתית ועמיות יהודית. ב2005 התמנתה למנכ"ל עמותת קולדור וב 2007 נגה הצטרפה לבינה כמנהלת קשרי חוץ ופיתוח פרויקטים, ומאז 2011 היא גם מלמדת בישיבה החילונית בתל אביב. נגה פעילה בפיתוח התרבות היהודית בישוב תל מונד, שם היא מתגוררת עם אלון ושלשת ילדיהם.

noga@bina.org.il 052-2751577

שאנה פלד

רכזת גיוס בתוכניות הבינלאומיות

בינ״ה מעודדת אותי להבין לעומק סוגיות חברתיות דרך עדשה יהודית״.

הילה שאולסקי

רכזת תוכניות בינלאומיות

להיות חלק מבינה מאפשר לי לחנך, ללמוד, ולעצב שיח פלורליסטי יהודי

גדלה ביישוב הצבאי רעות ושירתה כמדריכה ביחידת שר-אל, שם החל הרומן שלה עם יהדות התפוצות. לימדה עברית במחנה קיץ קונסרבטיבי ולאחר סיום התואר הראשון בלימודי מדינת ישראל, פוליטיקה וממשל מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, יצאה לשליחות בת שנתיים מטעם הסוכנות היהודית ל"הלל" בפילדלפיה. עם חזרתה ארצה, הילה החלה בלימודי תואר שני ביהדות ארצות הברית באוניברסיטת חיפה, לימדה באולפן פרטי והצטרפה לצוות "תיקון עולם". הילה גרה כיום בתל אביב ונהנית משלל המסעדות והאירועים התרבותיים שיש לעיר להציע.

hilas@bina.org.il

אליוט וייסרוב גלסנברג

רכז סמינרים ותקשורת בינ"ל, ומורה אולפן

באתי לבינה כי אכפת לי מתיקון עולם, פלורליזם יהודי, וצדק חברתי... ומאז אני פה.

יליד שיקאגו, אליוט קיבל תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת מקגיל (מונטריאול, קנדה) ותואר שני בחינוך יהודי ותואר שני בספרות ישראל מJTS - Jewish Theological Seminary - (ניו יורק). הוא לימד עברית 4 שנים בבית ספר יהודי יומי בניו יורק עד שהיה לו משבר-רבע-חיים, והחליט שהוא רוצה לתקן את העולם. לכן הוא הגיע לישראל לתוכנית "תיקון עולם" של בינה, ומאז הוא כאן. אליוט גם מעורב במרכז הגאה ובקהילה המסורתית נווה צדק. אליוט אוהב ספרות, שפות, תרבות יהודית, וגלידה.

http://www.facebook.com/eglassenberg elliot@bina.org.il

רובן רייס

רכז ומורה בתוכנית ׳תיקון עולם׳

באתי לבינה כי חשוב לי לפעול למען צדק חברתי, וכי סיקרן אותי ללמוד וללמד תורה עם קהילה חילונית״.

ראובן נולד בבוגוטה קולומביה. הוא קיבל תואר ראשון בפוליטיקה ותרבות מאוניברסיטת ג’ורג’טאון ותואר שני בחינוך ולימודי יהדות מאוניברסיטת ניו יורק.חוץ מהלימודים האקדמים, ראובן גם פגש את ארון הספרים היהודים בלימודו בבינ’’ה ובישיבת הדר אשר בניו יורק. בשנים האחרונות, בזכות תפקידיו באירגון כיוונים ובהסתרדות הציונית העולמית, ראובן לימד והדריך קבוצות רבות של יהודים צעירים בארץ ובחו’’ל. בימים האלו הוא מתעניין מאוד במקומו של הגוף והמחול ביהדות, ובמורשת הרוחנית והתרבותית של יהודי ארצות ערב . חוץ מיהדות, ראובן מת על סלסה, ומדי פעם תמצאו אותו מטקלת מוסיקה לטינית ביפו.

rubenr@bina.org.il 972-52-317-8167