צוות המכינה

יובל לינדן

ראש המכינה הקדם צבאית בינ"ה ע"ש לובה אליאב

בבינה מצאתי שותפים למאמץ להעמיק את הזהות היהודית פלורליסטית בישראל

יליד ירושלים, יובל הוא איש חינוך בתחומים של היסטוריה כללית, לימודי יהדות ופוליטיקה וממשל. הוא בוגר אוניברסיטת בן גוריון, בה סיים לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית ופוליטיקה וממשל. יובל כעת לומד לתואר מתקדם (M.A.) בהיסטוריה כללית בעת החדשה באוניברסיטת ת"א.
בנוסף לחינוך במסגרות פרומליות וא-פורמליות, יובל הוא גם מדריך טיולים מוסמך (תו תקן של משרד החינוך) בישראל ובמזרח אירופה. הוא משמש גם כ"מדריך הבית" של קבוצות תיקון עולם ב"בינה".

yuvalinden@gmail.com 054-6240237

גדל ברמת גן, למד בישיבות שיח והר עציון, סיים תואר ראשון בפילוסופיה כללית באוניברסיטה העברית, מלמד ומנחה כחמש עשרה שנים בבתי המדרש הפלורליסטיים- בהתחלה באלול ובהמשך בבינ"ה, בשנים האחרונות במקביל להנחייה עוסק בתיאטרון– היה כותב ובימאי של קבוצת התיאטרון האתיופי "וונטין נו" (ברצינות), עוזר בימאי בתיאטרון החאן וכעת לומד לתואר שני בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, גר בירושלים.

amos.yinon@mail.huji.ac.il

מוקי צור

מורה ומחנך

בינה בשבילי היא חבורה של שותפים בלימוד ומחויבים במעשה. מקום להתחדשות ציונית בהמשך למסורת החלוצית שבאה לפרש, למסור ולממש אחריות. בינה מחויבת להעברת התרבות היהודית תוך קידום החירות ושוויון ערך האדם הצומחים בתוך התרבות היהודית לדורותיה. מקום המסוגל להעמיק את האחריות ליהודי באשר הוא יהודי וליהדות בגלגוליה וברבגוניותה. פעולתה מכוונת על ידי פדגוגיה המבוססת על הצמחת היחיד והעמקת החברות והשיח הפתוח לעולם. אני רואה בבינה המשך לחיפושי הדרך שלי כחבר קיבוץ.

יליד ירושלים. נדד עם הוריו לדרום אמריקה ושב לירושלים ממנה גלש לעמק הירדן. חבר קיבוץ עין גב חוקר ומחנך. מפעם לפעם עסקן ציבור.

ליאון וינר דאו

מורה לתלמוד ופילוסופיה יהודית

בינה נמצאת בחזיתה של הציונות החדשה, הדורשת מחויבות חברתית כוללת, יחד עם חידוש והעמקה של זהות יהודית. ליטול חלק בחלוציות זו היא עבורי זכות גדולה״.

ליאון וינר דאו הוא עמית מחקר ובצוות ההוראה במכון שלום הרטמן, וכן הוא מלמד בהיברו יוניון קולג' ובבינה. את התואר הראשון למד באוניברסיטת פרינסטון, תואר שני במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, דוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת בר-אילן, וקיבל הסמכה פרטית מאת הרב פרופ' דוד הרטמן ז"ל. ספרו ובלכתך בדרך, שיראה אור בקרוב, פורש תיאוריה של ההלכה על-פי משנתו של פראנץ רוזנצוויג. כעת הוא עמל על כתב-יד בו הוא מציג תיאוריה של ההלכה משלו. הוא מתגורר בירושלים עם אשתו וחמשת ילדיהם.

leonwd1@gmail.com

רמי פורת

מורה

נולד בקבוץ משמר השרון, לאחר הנישואים למיכל (שני בנים בוגרים) עבר לגבעת חיים, וכיום מתגורר בכפר סבא
הפרק החקלאי (פרדס) הסתיים די מהר, ולאחר לימודים (היסטוריה ופסיכולוגיה בתל-אביב) שימש כמורה ביה"ס הקיבוצי האזורי "חוף הכרמל" בקבוץ מעגן מיכאל.
(משך שלש שנים גם ניהל את ביה"ס) ואח"כ שלש שנים בשליחות בארצות הברית.
ב-1989 התחילה משפחת פורת פרק חיים חדש בכפר-סבא, ומאז עיקר עיסוקיו של רמי היא הוראה בתחומי התרבות היהודית, בהתחלה ב"מליץ" ומשנת 1996 בתפקידים שונים בבינה.
נושאי הלימוד המועדפים הם מדרש ואגדה, חגים ומועדים וטקסי החיים.

rami@bina.org.il