בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

לפרטים השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם >>

מכינות ושנת שירות

בוגרי ובוגרות תיכון מוזמנים לשנה חד-פעמית של לימוד, עשייה והתפתחות לפני הגיוס לצבא.
בואו לחוות שנה חווייתית ומשמעותית הכוללת עשייה חברתית, חיי קהילה, לימוד משותף והיכרות מעמיקה עם החברה הישראלית על כל גווניה.

התוכניות הקדם צבאיות כוללות את המכינה השנתית עם שלוחות בתל אביב וברמת גן, מכינה נודדת חצי שנתית וקומונות שנת שירות ברחבי הארץ. מזמינים אותך לבחור את המסלול המתאים לך!

המכינה הנודדת 'מסבח"ה'

יוצאים יחד למסע של חצי שנה
להכרות עומק עם קבוצות וקהילות שונות
בחברה הישראלית

המכינה השנתית למנהיגות

לחיות, ללמוד ולהתנדב
ולעצב אורח חיים עצמאי ויצירתי. ועכשיו חדש - שתי שלוחות: רמת גן ודרום תל אביב!

שנת שירות 'בארות'

עשייה חינוכית משמעותית
באווירה שכונתית
בתל אביב, באר שבע וחיפה

"עַל שְׁלשָׁה דְבָרִים הָעוֹלָם עוֹמֵד, עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל גְּמִילוּת חֲסָדִים" (מסכת אבות , א' ב')

החיים בעידן המודרני מתנהלים בקצב מהיר – מבית הספר ומהבית אנחנו יוצאים למסלול המוכר והידוע של צבא-טיול-פסיכומטרי-לימודים-קריירה-משפחה. מעטים הם הרגעים בהם נרשה לעצמנו לקחת רגע לחשוב לאן היינו רוצים להוביל את עצמנו במסלול המטורף של החיים.

מסלולי המכינות ושנת השירות בבינ”ה נועדו לעודד צעירים מרחבי הארץ והעולם לנצל את השנה החשובה הזו כשנת מפנה בחייהם. להפוך לחלק מדור שלם של צעירות וצעירים הלומדים בישיבות החילוניות את עולם המקורות היהודיים והתרבות העברית, עוסקים בעשייה חברתית בקהילות ברחבי המדינה, עמלים על מידותיהם בדגש על לקיחת אחריות ופעילות מתוך אהבת הרֵעַ, יוצרים ופועלים בהשראת המפגש בין עולם המקורות היהודי, הציונות, ערכי כבוד האדם וההומניזם.

המכינה השנתית ושנת השירות של בינ”ה – שתי התוכניות יחודיות מסוגן המשלבות בין ישראלים.ות לצעירים וצעירות מרחבי העולם. התוכניות מעניקות את האפשרות להכיר צעירים וצעירות מכל רחבי העולם הבאים לישראל לשנה מלאה בלימוד ובעשיה חברתית. הקבוצות משולבות ככה שנוצרת היכרות עמוקה הודות למגורים משותפים בקומונה עם אנשים מתרבויות שונות ומגוונות.

מידי שנה, מאות צעירים מגשימים את החזון הזה במציאות בשטח: פותחים את הראש למציאות שסביבם, יוצרים חברויות וקשרים לכל החיים ומצטרפים למאות בוגרות ובוגרי התכניות שפועלים ומשפיעים בשורות צה”ל וכלל החברה הישראלית.

בוגרי המכינות ושנת השירות מספרים:

צוות מכינות ושנת שירות:

יובל לינדן
ראש מכינות ושנת שירות

“בקהילה העצומה שלנו פה בבינ”ה, לומדים ופועלים מאות של צעירים וצעירות שהחליטו לצאת מהאדישות ולפעול יחד לשנות ולשפר את מציאות חיינו. המדינה שלנו נוסדה על ידי אנשים כאלה והעתיד שלה טמון בידיים שלהם”

עדי שמואלי
מנהלת שנת שירות ארצית

“עשה טוב, בקש שלום ורודפהו”. שנת השירות זו שנה של עשיית טוב, שנה שלמה שהדבר המרכזי הוא האחר אם זה בקבוצה ואם זה במשימות. שנה שבה אנחנו לא רק מבקשים.ות שיהיה פה קצת יותר שלום, אלא גם רודפים.ות ומתקדמים.ות לעברו”

גיא גרוסמן
מנהל מכינת מסבח"ה

“בישראל של היום מאוד קל למצוא את השונה ואת המפלג, ולדעתי מכינת מסבח”ה היא פלטפורמה מצוינת להיכרות מעמיקה עם השונה ממני ופיתוח סובלנות לאחר, וליצירת שיח שונה במרחב הציבורי, שיח מאחד ולא מפלג אשר מסוגל להכיל שלל מורכבויות גם כאשר אין הסכמה”

יניב בלוק טמין
מנהל המכינה השנתית

“בעידן המודרני ובעולם של אתגרים חברתיים ההולכים ומתרבים, לקיחת אחריות על החברה על כל גווניה הם הכוח המניע אותנו במכינה. לימוד דרך פעימות הלב המבוסס על ארון הספרים התרבותי שלנו, על דיאלוג,שיתוף, מגוון ואחריות קהילתית הם האמצעים שלנו  להשגת המטרה לפיתוח הבוגרים שלנו”

מכינת בינ”ה למנהיגות

שנת שירות בארות

לפרטים השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם >>

יכול לעניין אותך גם...

ימי עיון למכינות ותיכונים

סדנאות, הרצאות וסיורים
סביב חברה ישראלית וזהות יהודית

חגים ואירועים

ברשת
הישיבות החילוניות

מי אחראי? על לקיחת אחריות בעקבות אסון צפית

מאמר מאת יובל לינדן,
ראש המכינות ושנת השירות בבינ"ה