צוות המחלקה

סיוון שחרי

מנהלת מחלקת שנת שירות ונח״ל

בינ"ה מסמלת עבורי את החילוניות היהודית שלי, ומאפשרת לי להשתמש במלים מן העבר כדי לעצב את ההווה והעתיד״.

ילידת חולון ותושבת הנגב מ-2008. בעלת תואר ראשון בספרות עברית וחינוך ותעודת הוראה בספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. סיוון פועלת במרחב הנגב מרגע הגעתה בתחומי החינוך והחברה, שותפה בקהילת בוגרים ומאמינה בלב שלם שקהילה היא כוח מניע לפיתוח שייכות וזהות. סיוון פעילה בקבוצות מנהיגות איזוריות, לומדת יהדות בבית המדרש נגבא ואוהבת מוזיקה חיה, ספרות טובה ואת הכלבה שלה, לולה.

sivans@bina.org.il 054-7193500

אורי כרמל

מנהל מחלקת שכונות

אני בבינ"ה על מנת לנסות ליישם הלכה למעשה עבודה קהילתית השואבת השראה מן הבסיסים הסולידריים וההומניסטיים העמוקים הטבועים ביהדות שלנו

יליד בואנוס איירס ארגנטינה. גדל באשדוד. עובד סוציאלי קהילתי בהכשרתו. תושב באר שבע וחבר בקהילת "קמה"- קהילה שיתופית עירונית בעיר. היה ממייסדי "בינה בשכונה בבאר שבע".היה שליח עלייה ושליח הבונים דרור בריו דה ז'ניירו ברזיל. מנהל את המחלקה משנת 2010.

uri@bina.org.il

אורית הדרי

מנהלת אדמינסטרטיבית באגף קהילה

עדי אלעני

מלוות קומונת שנת שירות, מלוות גרעין נח"ל

שנת השירות בבינה היא מיוחדת במינה באופן בו היא מאפשרת למתנדבים לתרום ולהיתרם וזו זכות גדולה להיות חלק מהתהליך הזה״.

ילידת קיבוץ לוטן בערבה, עדי קיבלה תואר ראשון בפסיכולוגיה ואמנות חזותית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב וכעת היא סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית במרכז האדמי פרס. עדי היא בוגרת שנת שירות של התנועה הקיבוצית ועבדה מספר שנים לצד מתנדבי שנת שירות עד שהחליטה שהיא מעוניית לקחת חלק משמעותי במפעל שנת השירות של בינה. עדי חייה בבאר שבע, אוהבת את המדבר, נהנית ליצור וללמוד.

adialany@gmail.com

גילי דבש

רכזת ׳בינה בשכונה׳ באר שבע

הגעתי לבינה כי הרגשתי שהארגון ואני מדברים באותה שפה, יהדות חילונית, חברתית, ששייכת לכולם״.

ילידת מצפה רמון, סטודנטית לתואר ראשון בעבודה סוציאלית. בוגרת השליחות התנועתית של הסוכנות היהודית באנגליה. כמי שנחשפה לתנועות נוער יהודיות, חילוניות ופלורליסטיות ביהדות התפוצות, החלה לבחון את סוגיית היהדות בחייה החילוניים האישיים והקימה את פרויקט "שיצה המלכה - קבלת שבת אחרת" לצד חברותיה במסגרת תכנית השליחים החוזרים של הסוכנות היהודית. כך הכירה את בינה וכעת היא עושה תהליך דומה עם קבוצות שונות בעיר באר שבע.

gilli@bina.org.il

איתמר עזר

מלווה הדרכה באגף קהילה

בבינ"ה יש תמיד את האתגר לצמוח, לשנות... לשנות את עצמך ואת החברה סביבך״.

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות מאוניברסיטת תל אביב ושוקד כעת על לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במיקוד ילדים במכללה האקדמית תל אביב-יפו. איתמר הגיע לבינ"ה כאשר הצטרף לגרעין הנח"ל "אסיף" אשר פעל בדרום תל אביב. לאחר שירותו הצבאי המשיך לעבוד בבינ"ה כמדריך גרעין ובתחום ליווי המשימות.

עידו אבידן

רכז מדריכי גרעינים

באתי לבינה כי חיפשתי מקום שיש בו משהו מהתמימות. התמימות שברצון להיפגש אחד עם השני באמת ולחלום יחד על עולם טוב יותר. לשמחתי-

עידו סיים תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר שירותו הצבאי בגרעין נח"ל הוא למד בתוכנית הבוגרים של הישיבה החילונית. הדריך את המכינה הקדם צבאית של הישיבה, וכרגע הוא מדריך גרעינים בבינה ומרכז את צוות המדריכים הנוכחי. כמו כן עידו מנחה סמינרי קצינים במחלקת צה"ל ומנגן בהרכב קבלת השבת המוזיקלית של בינה. מלבד זאת עידו היה שותף בהקמה של קואופרטיב מזון בירושלים.