סיורים חברתיים

למה האחרונים תמיד בסוף? | הסיורים החברתיים של בינ"ה

 הסיורים החברתיים של בינ"ה מזמינים למפגש בלתי-אמצעי עם צדדים שונים בחברה הישראלית, ויוצרים שיח מורכב ומעמיק סביב חברה וזהות יהודית-ישראלית

חדש! מבצע מיוחד לשכבות י"ב - בהזמנת סיור חברתי בדרום ת"א, קבלו הרצאה בחינם - "בין התיכון לצבא - מעצבים מציאות" על מנהיגות והכנה לצה"ל!

לתיאום סיורים ולפרטים נוספים:

 schools@bina.org.il

email-5-xxl

סיורים לחגים | סיורי סליחות לחגי תשרי מזוית חברתית

אלול הוא החודש השנים עשר המסיים את השנה בלוח העברי, ולכן במסורת היהודית הוא נחשב לחודש של חשבון נפש על השנה שעברה והכנה לקראת השנה החדשה והימים הנוראים הפותחים אותה. חודש אלול והימים שבין ראש השנה ליום כיפור הם ימי רצון, רחמים והסתכלות פנימית. בפתחם של ימים אלו עולות שאלות רבות: מהי אותה "תשובה"? כיצד  עלינו לבקש סליחה? על מה אנו רוצים שיסלחו לנו כיחידים וכחברה?

סיור סליחות בירושלים

סיור בנחלאות בעקבות בתי הכנסת, הניגונים והמסורות בתקופת הסליחות. יחד עם תושבי השכונה ננסה לשלב בין הניגון הציבורי לפרטי.

* הסיור מלווה בנגנים ומומלץ בשעות הבוקר.

סיור סליחות בתל אביב

נצא למסע בשכונות דרום ת”א בעקבות פערים חברתיים-כלכליים ומציאות מורכבת ומאגרת, המהווה מיקרוקוסמוס של אתגרי החברה הישראלית. הסיור מזמן מפגש עם סוגיות כלכליות, מבקשי מקלט ועוד ומהווה הזדמנות לחשיבה אחר הסליחה והאחריות שעלינו לדרוש מעצמנו.

*ניתן לשלב את סיורי הסליחות החברתיים ביום עיון הכולל גם סדנה מרתקת העוסקת במנהג התשליך, והיחס שלו אל לקיחת אחריות כיחידים וכחברה.
למה האחרונים תמיד בסוף? | סיורים חברתיים בדרום תל אביב

סיור בתחנה המרכזית החדשה | מראה לחברה הישראלית

בואו להכיר את זרמי העומק בחברה הישראלית דרך סיור מעמיק ברחבי המבנה הענק של התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, ולהעלות לדיון סוגיות חברתיות מורכבות בדבר מחירו את הפיתוח, אקטיביזם חברתי ומנהיגות תושבים, ועוד.

בליבה של  שכונת נווה שאנן, הוקם אחד הפרויקטים השאפתניים שידעה העיר תל אביב: התחנה המרכזית החדשה שמתפרסת על פני עשרות אלפי מטרים רבועים. עם השנים זוהרה פג ואת מקומם של חנויות המסחר והאוטובוסים תפסה עזובה והזנחה. כיום התחנה עוברת תהליך מרתק של התעוררות תרבותית הפותח פתח לקהילות השונות החיות בשכונה.

“לו הייתי רוטשילד” | פערים חברתיים ברחוב הבנקים של תל אביב 

נסייר בין שני חלקי עיר הקרובים זה לזה מבחינה גיאוגרפית אך רחוקים מאוד מבחינה כלכלית, חברתית ותרבותית, ונעמוד על הפערים החברתיים שנוצרים ומשתקפים ביניהם.

במהלך הסיור נתוודע  לחזונם של  מייסדי העיר תל אביב, ונראה כיצד חזונם עיצב את שכונותיה הראשונות – אחוזת בית ונווה שאנן – באופנים שונים. נבחן את ההבדלים בין השכונות אז והיום, ננוע בצירי הזמן בין תל אביב ההיסטורית לתל אביב של היום ונבחן היבטים של חזון, דימוי ומציאות. נשאל: האם המציאות החברתית הנשקפת ייחודית לתל אביב, או שהיא מייצגת תהליכים בחברה הישראלית כולה?  

מסלול הסיור: מגדל שלום, רחוב אחד העם, מדרחוב נווה שאנן וגינת לוינסקי.

משך הסיור: שעתיים.

במקום הכי נמוך בתל אביב | סיור בנווה שאנן והתחנה המרכזית הישנה

נרחיב את שדה הראייה החברתי של המשתתפים באמצעות חשיפה לפערים הכלכליים, חברתיים ותרבותיים הקיימים במציאות הישראלית ומיוצגים בדרום תל אביב סביב שתי התחנות המרכזיות, החדשה והישנה.

במהלך המסע נפגוש את התופעות החברתיות המורכבות שמזמנים האזורים היותר קשים של העיר, ונדון בשאלות העולות מהשטח: מה בין תל אביב הלבנה לתל אביב השחורה? מהם התהליכים אשר הפכו חלקים שלמים מתל אביב, העיר העברית הראשונה, למרכזים של פשיעה, עוני ואלימות? כיצד כל זה קשור לחיינו, ומה אנחנו יכולים לעשות כדי להשפיע על הסובב אותנו? נסיים את הסיור במפגש עם תושבים אשר בחרו להתמודד עם המציאות באמצעות יוזמות חברתיות שונות.

מסלול הסיור: גינת לוינסקי, התחנה המרכזית הישנה, מדרחוב נווה שאנן, תחנה מרכזית חדשה ונסיים בגינת לוינסקי.

משך הסיור: שעתיים.

פנים רבות | זהויות ותרבויות בחברה הישראלית

החברה הישראלית עומדת בצומת מכריע, כאשר כוחות רבים ושונים נאבקים על זהותה הדתית, הלאומית והחברתית. נצא לסיורים בעקבות ריבוי הזהויות החיות בכפיפה אחת במציאות הישראלית העכשווית.

על גבולות ונקודות מפגש | סיור בירושלים

נצא בעקבות הקטבים השונים בעיר, הגרים במרחב משותף. מהכנסייה האתיופית, דרך שכונת מוסררה ועד מאה שערים. הסיור חושף את עומק המתחים בחברה הישראלית ומציע ניסיון לחפש ולמצוא שפה משותפת.

הנאים השכנים בעיניך? | סיור זהויות בתל אביב

הסיור בוחן את תל אביב כקרקע פורייה לריבוי זהויות יהודיות. במהלך הסיור ננוע בין הזהויות השונות הנמצאות בעיר, מימיה הראשונים בבית ביאליק, דרך קהילות קונסרבטיביות ועד חסידות גור. הסיור מאפשר התבוננות על המגוון היהודי-תרבותי ומזמן למשתתפים מקום לבחינה עצמית.

* ניתן לשלב במסגרת הסיורים מפגשים עם אוכלוסיה מקומית ויזמים חברתיים.

** ניתן לשלב בתום הסיור סדנת עיבוד או הרצאה, לעיבוד והרחבת הנושא.

*** מתאים לבתי ספר, מסגרות בלתי פורמאליות, ימי גיבוש לעובדים וקבוצות פרטיות.

****הפעילות מתאימה למכירה לקבוצות מאורגנות ולא פתוחה לקהל הרחב.


את הסיורים מעבירים מדריכים ותיקים הטעונים בהרבה ידע ונסיון. המדריכים דנים בתכנים השונים בהתאם למאפייני הקבוצה (גיל, תחום עניין, סקרנות וכו').

ליצירת קשר והזמנת סיור

לתיאום סיורים ולפרטים נוספים:

 schools@bina.org.il

email-5-xxl

או מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם/ן בהקדם!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.