שאלות נפוצות על פעילות בינ”ה בבתי הספר

אני חושש מכניסת תכנים דתיים לבית הספר של בתי. כיצד אני יכול לדעת מהו החומר המועבר בפעילות?

התכנים המועברים בפעילות בינ"ה אינם תכנים דתיים אלא יהודיים. אנו רואים את היהדות כתרבות שיש להכיר, לדעת ולבקר ולא כמקור סמכות דתי. אנו מרבים לעשות שימוש במגוון רחב של טקסטים מארון הספרים היהודי ומהיצירה העברית המתחדשת המהווים עבורנו  מקור השראה לשיח זהותי מעמיק.  

חשוב לי לדעת שהפעילות מותאמת לגיל ולאופי בית הספר, וללא הדתה. כיצד אפשר להבטיח זאת?

לפני כל פעילות מתקיים תיאום ציפיות בין  צוות בית הספר לבין הצוות המקצועי של בינ"ה. תיאום הציפיות כולל  התאמה ודיוק של התכנים המועברים לפי דרישת הצוות החינוכי, רוח הקהילה בה פועל בית הספר והתהליך החינוכי המובל על ידי המורים במהלך השנה. חשוב לנו שהתכנים שמועברים בבתי הספר יהלמו את אופי קהילת בית הספר ויאפשרו הזדהות עם אורח החיים של משפחות התלמידים, ללא חשש מהדתה.  

האם הפעילויות שלכם מועברות על ידי בנות/בני שירות לאומי?

לא. כל המנחים שלנו בוגרי שירות צבאי/לאומי ורובם המוחלט אף נמצאים במהלך או לאחר לימודים גבוהים. כלל המנחים שלנו עוברים הכשרה מקיפה הן בתחום מיומנויות ההנחיה והן בתחומי התוכן בהם עוסקות התכניות החינוכיות שלנו, כולל הכשרה מקצועית מקיפה בעבודה עם ילדים ונוער. מדובר במנחים בוגרים ואחראיים, ובעלי יכולות גבוהות בהתאמת המסר החינוכי לקבוצות גיל שונות.  

למי מתאימה הפעילות?

פעילויות בינ"ה מתאימות  לכל תלמידי מערכת החינוך הממלכתית  מגן ועד כיתה י"ב. פעילויות המוגדרות כבין-דוריות מתאימות לקבוצות משותפות של ילדים והורים.  

האם עולים נושאים פוליטיים בפעילויות שלכם?

לא. אמנם הפעילויות שלנו עוסקות  בין היתר בנושאים שנויים במחלוקת כגון פערים חברתיים, יחסים בין קבוצות ומגזרים שונים, זרמים ביהדות וזהות ישראלית, אולם אנחנו תמיד מציגים זוויות שונות העולות בשיח החברתי בישראל. אנו מעודדים העלאה של דעות שונות במטרה לקיים שיח המוביל לפעולה חברתית,מתוך ידיעה והכרה של המציאות המורכבת בה אנו פועלים.    

האם הפעילות מתאימה לכלל התלמידים?

חד משמעית כן. המטרה המרכזית שלנו היא לעודד את התלמידים לקחת אחריות על זהותם היהודית והישראלית ולעצב אותה תוך השענות על המרקם החברתי-משפחתי אליו הם משתייכים. אנחנו שמים דגש על נושאים כגון מסורת וחידוש, שורשים תרבותיים וחיבור למשפחה ולקהילה. כל זאת מתוך רצון לאפשר לתלמידים מכל המגזרים להרגיש בנוח ולמצוא את מקומם האישי בתוך החברה בה הם פועלים.  

האם בינ"ה הינו ארגון ציוני?

חד משמעי כן, אנו רואים בבנייתה של החברה הישראלית מעשה ציוני מהמעלה הראשונה. בפעולותינו אנו מעודדים שירות משמעותי ותרומה לחברה מתוך מחויבות עמוקה לכינונה של חברה רודפת צדק ודורשת שלום.  

צרו קשר עוד היום ונספר לכם עוד על התכניות שלנו

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.