תרבות יהודית ישראלית

פעילות חווייתית לתכנית הלימודים

במקצוע תרבות יהודית ישראלית

כל הפעילויות באישור משרד החינוך.

מזמינים פעילות מקורית המבוססת על יהדות פתוחה, סובלנית ופלורליסטית שנותנת מקום לכולם!


לפירוט התכניות בחרו שכבת גיל:

פעילות לבתי ספר יסודיים | פעילות לחטיבות הביניים

להורדת חוברת עם כל התכניות המאושרות ופרטיהן לחצו כאן

 צרו קשר ונחזור אליכם עם פרטים:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
תכנית הלימודים החדשה של משרד החינוך תרבות יהודית-ישראלית מעודדת למידה מתוך חוויה אישית והתנסויות עצמאיות. תכניות בינ"ה השונות מתבססות על ערכים אלה ומזמינות את התלמידים, כמו גם את כלל קהילת בית הספר ללמוד מתוך עשייה. הגישה החינוכית של בינ"ה רואה ביהדות תרבות פתוחה ומתחדשת, ובמסורת מקור השראה ולא מקור סמכות.

תכנית החינוכית הסופית מתוכננת מתוך דיאלוג עם ביה"ס ובהתאם לצרכיו

פעילות מקצועית, חווייתית ומותאמת לכל גיל ולכל בי"ס

edit-8-256למידה עם בינ”ה

אנו ב”בינה” מאמינים בתהליך ובעיבוד של החומר הנלמד. לכן אנו שמים דגש על למידה משמעותית המתבטאת בעבודה סדנאית, המאפשרת למשתתפים להפנים, לחשוב ולהביע את דעתם ותחושותיהם לגבי החומר הנלמד,, ו’מתבלים’ את המפגשים בסרטים, תרגילים קבוצתיים, סדנאות יצירה וסיורים.

המנחים של בינ”ה

את הפעילויות מעבירים מנחים בוגרים שמוינו בקפידה ועברו תהליך הכשרה מקיף. קבוצת המנחים בבינה פועלת כקבוצה לומדת במשך כל שנת הלימודים, המקבלת ליווי מקצועי רציף למשך כל השנה.

צרו קשר!

לבירורים ויצירת קשר: schools@bina.org.il |  052-2031719

או מלאו את הטופס וניצור עמכם קשר בהקדם

כתבו לנו:

“שמחנו לארח את המופע לחגי תשרי של חברת בינ”ה אצלנו בבית חינוך ארזים ביקנעם. המופע היה נפלא ושילב בתוכו שירים ישנים וחדשים העוסקים במשאלות הלב לשנה החדשה. המופע היה מאורגן מכל הבחינות. הילדים והצוות, מכל הכיתות א’-ו’ , הביעו שביעות רצון מהמופע והנאה רבה. המופע היה מעניין, קצבי וזורם ושילוב הילדים והצוות בו היה נפלא. נשמח לארח אתכם שוב במופעים נוספים. תודה רבה ושנה נפלאה לכם!” (סיגל אהרון רכזת חברתית בית חינוך ארזים, יקנעם)

“הטקס היה מרגש, לעניין, בגובה העיניים של הילדים, מתאים לכולם (ולא משנה מה ההשקפה הדתית שלהם), מצחיק ועם הרכב מוסיקלי מוכשר במיוחד. הטקס היה שינוי מרענן מכל טקסי קבלת תורה שערכנו עד עכשיו. מקווה שנהפוך זאת למסורת” (יפעת, כפר הנוער בן שמן)

“ברצוני להודות לוורד ולכל הצוות המקסים שהגיע אלינו אתמול לפעילות ט”ו בשבט מוזיקלי. הילדים מאוד נהנו ושיתפו פעולה. השימוש במוזיקה, כלי נגינה, אמצעי המחשה וויזואליים, תרמו רבות להצלחת המופע. הפעילות הייתה מגוונת, מעניינת, מלמדת, הוגשה באופן מקצועי מאוד ובעיקר הייתה מאוד מהנה. יישר כוח לכל הצוות בתקווה לעוד מפגשים בעתיד” (פיניקה מאיה, ביה”ס אלון חיפה)