בתי ספר יסודיים

פעילות "תרבות יהודית ישראלית" לבתי הספר היסודיים


מופעים

// חז״ל בסיפור ובשיר | מופע לכיתות ג’-ד’ // מספר תכנית 153

מופע המשלב סיפור, שיר ואינטראקציה עם קהל, בהובלת מנחה-זמרת המלווה בנגן במסגרת המופע ייפגשו התלמידים עם ילדה המשתפת אותם בחוויות שונות מהיום-יום שלה, כאלה שכל ילד יכול להזדהות עמן ומתוך כל חוויה היא נזכרת בשיר או בסיפור חז”לי המאיר את החוויה שלה באור שונה. 

// סדר ט”ו בשבט מוזיקלי | אירוע בית-ספרי לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 163

נפגוש את החג מזוית חדשה, במופע שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נצפה בהצגה מרתקת על האיש שישן 70 שנה, נגלה מה קרה כשהתעורר וכיצד כל זה קשור למפגש היומיומי בינינו ובין הטבע.

// ליל סדר מוזיקלי | אירוע בית ספרי לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 166

מופע מרגש, משמח ומעשיר המשלב שירה בציבור, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל. נפגיש את התלמידים עם תכני החג  מזווית חדשה ומרעננת. נספר את הסיפור שעומד מאחורי ארבע הכוסות, נגלה מהו הסוד שעזר לבני ישראל לחצות את ים סוף, ועוד.

// התבגרות | בית מדרש מוזיקלי לכיתות ו’ // מספר תכנית 155

ערב שיא משותף להורים ותלמידים המסכם את שנת המצווה. במסגרת מופע אינטראקטיבי ושמח המורכב משירים אהובים, קטעי לימוד והפעלת הקהל, נעסוק בהיבטים של התבגרות ובקשר המשתנה של ילדים והורים.

// מופע מוזיקלי לחגי תשרי | אירוע בית-ספרי לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 165

במופע משמח וקהילתי שמשלב שירה, קטעי הנחיה, סיפור, הפעלות ושיתוף הקהל, ניפרד מהשנה החולפת ונפנה מקום לשנה חדשה, נדבר על משמעות הסליחה, התחדשות והתחלות חדשות ונסיים בשמחה גדולה והרבה מוזיקה.

// קבלת שבת ישראלית | קבלת שבת מוזיקלית-אינטראקטיבית לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 164

מופע המעניק משמעות רעננה ורלוונטית, המפגישה בין מסורות שונות, מנהגים, עבר והווה באירוע שחוגג את בית הספר כקהילה.

נשיר שירים מהמסורת ומהתרבות הישראלית העכשווית. נספר את סיפורו של הילל שטיפס על גג בית המדרש כדי ללמוד פרשת השבוע וניצל ברגע האחרון מקיפאון, נשלח שלל איחולים וברכות לעצמנו, למשפחותינו ולכל תושבי ארצנו ועוד.

הפעילות מותאמת למועדים השונים בלוח השנה היהודי-ישראלי שבסמוך אליהם היא מתקיימת כדוגמת: קבלת שבת משפחתית לרגל יום המשפחה ו”קבלת שבת בכחול לבן” לרגל יום העצמאות, בשילוב הרקדה משותפת.

// קבלת ספר תורה מוזיקלית | מופע חווייתי לכיתות א’-ב’ // מספר תכנית 167

סוף סוף אפשר לקיים טקס קבלת ספר תורה לשכבות א׳ ב’ באופן חווייתי, חילוני ופתוח שמתאים לכלל קהילת בית הספר!

הורים וילדים מוזמנים לאירוע משמח, מרגש ומשמעותי! נספר למה בני ישראל התקשו כל כך לקבל את התורה ואילו כוחות אפשרו להם להצליח, ונבדוק – מהי בדיוק אותה תורה שאנו בוחרים לקבל על עצמנו היום? המופע מורכב משירה בציבור לצד קטעי הנחיה, סיפור, ומופעים של התלמידים.

סדנאות

// ואהבת לרעך כמוך | סדנת ניגונים מוזיקלית לכיתות א’-ב’ // מספר תכנית 168

נשלב בין סיפורים מהמסורת היהודית לניגונים ופיוטים. נלמד מהו ה”ניגון” ומהו “פיוט” ונחווה את כוחם דרך שירה ונגינה. דרך ניגונים על היחסים בין אדם לחברו ושיתוף בסיפורים אישיים על חברות, נחפש את הדרך להוריד מחיצות, לפתוח את הלב ולהתחבר האחד לשני.

תכנים עיקריים: “בין אדם לחברו”, אגדות חז”ל, שירה ופיוט עבריים, “ואהבת לרעך כמוך”, “מתחילים ללמוד” מנהגים ומורשת קהילות, חברות, ערבות הדדית.

// ארבעת האחים | בית מדרש לחג הפסח לכיתות ד’-ו’ // מספר תכנית 156

נפגוש מחדש את סיפורם של ארבעת האחים. נבדוק למי מהם אני מתחבר באופן אישי? מה הקשר בין שמות האחים לסטיגמות ודעות קדומות? כיצד הם היו נראים כיום ומה היה מאפיין אותם? מה ניתן ללמוד מהם על סובלנות וקבלת האחר? נחבר את ההגדה לחיינו באמצעות משחק ויצירה. הסדנה עוסקת במהירות שבה אנו נוטים לשפוט אחרים ולייחס להם תכונות מסוימות ועל היותנו מורכבים ובנויים משלל תכונות ומאפיינים.

// ODT | מנהיגות יהודית ישראלית לכיתות ג’-ד’ // מספר תכנית 162

כיצד התמודדו מנהיגות/ים לאורך ההיסטוריה העברית התמודדו מול דילמות שונות? כיצד אתם הייתם פועלים לו הייתם במקומם? כיצד האתגרים שלהם נמצאים בחיינו כיום, ומה השתנה? נתמודד ככיתה עם אתגרים פיזיים שונים, נגלה יוזמה ומנהיגות ונקבל השראה לסוגי מנהיגות שונים דרך חוויה מהנה ומגבשת.

// סדנת פיוטים- סדנה מוזיקלית לכיתות ה’-ו’ // מספר תכנית 151

סדנה מוזיקלית המועברת על ידי מוזיקאי-מנחה המנגן בעוד ושר. במסגרת הסדנה ייפגשו התלמידים עם עולם הפיוט, יתוודעו לחיבור שבין פיוט ותפילה ויראו אילו השראות מעניק עולם הפיוט למוזיקה הפופולארית.

// מתחברים-מתחברות | – אירוע שיא בנושא התבגרות // מספר תכנית 160

יש לבחור סדנה אחת מבין ארבע האפשרויות:

א.    מה שהיה ומה שכבר- מסורת והתחדשות: סדנה בין-דורית לשנת המצוות, בה הורים וילדים נפגשים יחד ומבררים את חשיבות שימור המסורת במשפחה מול החשיבות לחדש ולשנות, כל אחד ואחת לפי זהותו הייחודית.

ב.    יוצרות שפה ודרך: סדנה בה נלמד לדייק את החוזקות שלנו ואת היכולת שלנו לייצר אמירה משמעותית לטובה במציאות שלנו, דרך היכרותנו עם דמויות נשיות וסיפוריהם.

ג.     ביחד ולחוד: בסדנה זו נבחן את מושג החברות, נושא מרכזי ביותר בחייו של כל אדם, אך בוודאי בחייו של נער מתבגר המצוי בדיוק בשלב של ערעור ובנייה מחדש של קשרים חברתיים ותחת ההשפעה של לחץ חברתי.

ד. מכאן לשם-מנווטים מילדות לבגרות: סדנה בין-דורית העוסקת במעבר מילדות לבגרות, דרך יצירת מפת אוצר אישית לכל אחד ואחת מהמשתתפות/ים. בתחילה, נברר האם וממה אנו אמורים להיפרד במעבר לשלב הבא ונבדוק האם התהליך דומה או שונה אצל כל אחד ואחת מאתנו.

// משפחה מהתנ״ך ועד היום | סדנה ליום המשפחה לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 157

סדנה חווייתית להורים וילדים העוסקת ביחסים בתוך המשפחה בהשראת סיפורי אחים בתנ”ך. בפעילות שטח המשלבת המחזה, יצירה, דיון ומשחק, נעסוק באתגרים, בהזדמנויות ובערכים החשובים לנו כמשפחה.

// עץ חרוב משפחתי: כשם שנטעו אבותיי לי, כך אטע אני לבניי | פעילות לט”ו בשבט לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 158

דרך סיפורו של חוני המעגל ועץ החרוב נצא למסע מרתק בזמן. מה קרה כשחוני נרדם ל-70 שנה? ומה הוא מצא כשהתעורר? באמצעות משחק, תאטרון ויצירה מחומרים טבעיים נלמד על החלק שלנו בעיצוב הסביבה הטבעית והאנושית בה אנו חיים.

תכנים עיקריים: “ואהבת לרעך כמוך”, שייכות למשפחה וקהילה, חברות ומנהיגות, אגדות חז”ל, ט”ו בשבט.

// בין חושך לאור | סדנא לקראת חנוכה לכיתות א’-ו’ // מספר תכנית 170

דרך לימוד חווייתי, משחק והמחזה נזמין את התלמידים לבדוק יחד מה אפשר לראות דווקא בחושך? מה האור שמאיר לי כשחשוך? והאם יכול להיות אור ללא חושך? נחבר את החושך והאור לחיינו ונגלה את חנוכה מזוית חדשה.

תכנים עיקריים: חנוכה, חברות ומנהיגות, זמן יהודי-ישראלי, ערבות הדדית, “תפילת האדם”- תפילה מודרנית, אחריות ומעורבות, תיקון עולם, אגדות וספרות חז”ל סביב היחס לזולת, מנהגים ומורשת קהילות, בין אדם לחברו, אגדות חז”ל.


צרו קשר עוד היום ונספר לכם עוד על התכניות:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

מה צריך לעשות כדי להזמין פעילות:

  1. מלאו טופס בקשה מקוון לגבי הפעילות הספציפית שתרצו, לקבלת מימון של משרד החינוך – לחצו כאן: bit.ly/Tarbutil
  2. לאחר קבלת האישור, צרו עמנו קשר לתיאום תאריך, התאמת הפעילות וכו’ – לחצו כאן: bit.ly/binaschools
  3. לאחר חתימה על הזמנת עבודה, אנו נסדיר את הסבסוד של קרן פוזן.
  4. בית הספר ישלם עבור הפעילות המסובסדת לבינ״ה ולאחר מכן יקבל החזר ממשרד החינוך.

כתבו לנו:

“הפעילות היום בנושא מנהיגות מקראית היתה מדהימה! צוות המדריכים היה מקסים!! המורות והתלמידים נהנו כאחד! תודה רבה!” [תל”י צפרירים חדרה]
“כל מפגש היה משמעותי מכיוון אחר. הדיונים שהונחו בצורה חכמה נעימה מכבדת. ההזדמנות הייחודית לשוחח עם הבת שלי בנושאים משמעותיים. תכנית מעולה ומומלצת ביותר!!” (בי”ס יחד מודיעין, אמא שהשתתפה בפעילות בין-דורית לשנת המצווה)
“הטקס היה מרגש, לעניין, בגובה העיניים של הילדים, מתאים לכולם (ולא משנה מה ההשקפה הדתית שלהם), מצחיק ועם הרכב מוסיקלי מוכשר במיוחד. הטקס היה שינוי מרענן מכל טקסי קבלת תורה שערכנו עד עכשיו. מקווה שנהפוך זאת למסורת” (יפעת, כפר הנוער בן שמן)