אודות המחלקה

זהות יהודית | צדק חברתי | החברה הישראלית

מחלקת החינוך של בינ״ה - התנועה ליהדות חברתית

מחלקת החינוך של בינה מקיימת סמינרים, ימי עיון, הרצאות, סיורים, בתי מדרש בין דוריים, וסדנאות לתלמידים, מורים והורים בבתי ספר תיכוניים ולחטיבות הביניים בנושאים: זהות יהודית,יהדות חברתית ויהדות כתרבות.

מעגל לומדים בחוץ מרחוק

בנוסף מלווה צוות המחלקה, ומנחים ותיקים בארגון, את פרויקט "שורשי ישראל" בכ-12 בתי ספר של רשת אורט. מנחי בינה מלווים לאורך השנה את הצוותים המובילים בתחום, בבתי הספר השונים, וכן מקיימים סמינרים בפתיחת השנה לצוותים אלו.

מתודת ההנחייה

אנו ב"בינה" מאמינים בתהליך ובעיבוד של החומר הנלמד. לכן אנו שמים דגש על העבודה הסדנאית, המאפשרת למשתתפים להפנים, לחשוב ולהביע את דעתם ותחושותיהם לגבי החומר הנלמד, ו'מתבלים' את המפגשים בסרטים, תרגילים קבוצתיים, סדנאות יצירה, וסיורים.

מי מנחה?

לומדים זום על דףמנחי הסדנאות בבינה הינם קבוצה מגוונת של מנחים בגילאי 25-35 הלומדים בבית המדרש למנחים. במסגרת לימודיהם נפגשים המנחים אחת לשבועיים ליום לימודים מלא הכולל לימודי יהדות בגישה פלורליסטית וכן לימוד מיומנויות הנחיה וליווי ההנחיה בשטח.

טיפול אישי צמוד לכל פעילות

כל פעילות מלווה ע"י רכז האחראי על התוכנית ועל הניהול הלוגיסטי, ומשמש כגיבוי לצוות המנחים וכיועץ ואיש קשר לצוות המורים לפני הפעילות, במהלכה ובסיכומים שבסופה.לבירור פרטים נוספים ולהזמנת פעילות לחצו כאן