בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

קדמה – תוכנית היכרות עם יהדות ישראלית

הצטרפו לקדמה, ולדעת יותר על התרבות והזהות שלנו

אנחנו מזמינים אותך לקחת הפסקה לערב אחד בשבוע מהמרוץ של החיים, ולהצטרף אלינו למסע היכרות עם ארון הספרים היהודי. בדרך נפגוש את ההוגים והרעיונות המרכזיים בתולדות היהדות, וגם כמה שנדחקו הצידה. נבחן טקסטים, ודרכם ננסה להתבונן גם על עצמנו.

מתי ואיפה:

סימסטר א’-

פרטים נוספים בהמשך

 הישיבה החילונית בינ”ה בתל אביב, בקמפוס גני הטבע, הרצל 155

18:30-22:00
אחת לשבוע בימי שני

רוצה עוד פרטים? >>

מה נלמד במהלך התכנית:

גם במשפחות הכי טובות - הכביסה המלוכלכת של המקרא

נויה שגיב

התנ”ך מספר לנו את סיפורן של משפחות המופת, אשר ייסדו את האנושות וכוננו את העם היהודי. אבל, באופן מפתיע, בשונה מסיפורי יסוד של עמים אחרים, המשפחות במקרא אינן מושלמות. ריבים, קנאות, סכסוכים, שקרים, גניבה ורצח – בין אחים, ובין הורים וילדים. 

יסודות האתיקה החילונית

ירין רבן

העולם שאחרי ׳מות האל׳ זועק לקיום מוסרי ולמשמעות. במפגשים נבחן את יסודות החשיבה החילונית, ונבדוק איך אפשר להיות אדם טוב מבלי לפנות לערכאה העליונה ביותר. נברר ביחד מהי ראשיתה של החילוניות הישראלית, וכיצד אפשר לקיים חיים יהודיים חילוניים שיש בהם משמעות.

סודות הגמרא

אילה דקל

בין דפי הגמרא חבויים כל סודות היום יום. קונפליקטים של זוגיות, משפחה ויחסים של האדם עם עצמו. במהלך המפגשים נצלול בין דפי הגמרא ונפגוש סיפורים ודמויות עתיקות. הלימוד יתחיל מן הטקסט ויעבור אל מרחבי הנפש והזהות של כל אחד מאיתנו.

יעל גולן

מבוא לחסידות

יעל גולן

 מה לנו ולרבי נחמן?

מהם החידושים הגדולים של תורת החסידות ומה הופך אותה לכל כך רלוונטית לחיים שלנו כאן ועכשיו? דרך לימוד הסיפורים והתורות של גדולי החסידות, נכיר בקורס את התנועה הרוחנית המהפכנית שחולל רבי ישראל הבעל שם טוב, והמשיך נינו רבי נחמן מברסלב, ונגלה אלו שערים פותחים לנו רעיונותיה לעבודת הנפש ולתיקון חברתי.

הליכה למעשה - טקסים ואורחות חיים

מור שמעוני

במהלך הקורס ננסה להעניק משקפיים חדשות להתבונן דרכן על תרבות החיים היהודית-ישראלית במובנה המעשי תוך שאלות כמו מהו טקס יהודי? מה בין טקסט לטקס? האם יש דבר כזה “חיים יהודיים-ישראליים”? ואם כן, איך חיים אותם?

במהלך הקורס נעמיק במונחי הטקסיות והזמן היהודי, נכיר טקסטים יהודיים ונלדמ על אורחות חיים, מעגל החיים היהודי ומעגל השנה היהודי-ישראלי

ספר שמות - לידת העם היהודי

יעל הירש בידרמן

מה הקשר בין הנשים הכורעות ללדת לבין קריעת ים סוף? קריאה בספר שמות חושפת בפנינו שני סיפורי לידות מרגשים – לידת משה ולידת “עם בני ישראל” – ראשיתו של העם היהודי. בקורס נכיר פרשנויות שונות לסמלי הלידה והבריאה, יציאת מצרים וקריעת ים סוף, וננסה להגיע אל שולחן ליל הסדר עם תובנות חדשות לגבי אחד המיתוסים המרכזיים בתרבות היהודית.

בוגרים ממליצים:

רוצה עוד פרטים?  >>

יכול לעניין אותך גם...

פרשת השבוע

לקרוא את הפרשה בדגש חברתי ואקטואלי

מטיילים ומכירים

הסיורים החברתיים של בינ"ה

תוכנית ימה

מסע לימוד בית מדרשי מבוסס תרבות יהודית
אנא דרגו את המידע