בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

תכנית ימה

הצטרפו בהשראת התרבות היהודית

במהלך התכנית ניפגש פעם בשבוע בישיבה החילונית בתל אביב, נכיר את ארון הספרים היהודי, נצלול למעמקי המחשבה היהודית לאורך הדורות, נעסוק ברעיונות של צדק חברתי וכיצד כל אלו באים לידי ביטוי בחיינו כיום.

מתי ואיפה:

התכנית נפתחת ב-
2.9.20

 הישיבה החילונית בינ"ה בתל אביב, בקמפוס גני הטבע, לבון 6

18:00-22:00
אחת לשבוע בימי רביעי

להרשמה ולפרטים נוספים הירשמו כאן >>

מה נלמד במהלך התכנית:

ניר ברוידא

תלמוד בבלי - סדר בלאגן חילוני

ניר ברוידא

דרך לימוד על הסדר של פרק שלם מהתלמוד הבבלי, ניתן מבט חדש על הטקסט העתיק, נשתמש בו כראי לעולמנו הפנימי וכחלון לקהילה שלנו ולחברה הישראלית.

הכניסיני תחת כנפך

יונה ארזי

לקראת ראש השנה ויום כיפור, נצא למסע רוחני בארון הספרים היהודי בהדרכת רבי חיים נחמן ביאליק ושיר התפילה הנצחי שלו ׳הכניסיני תחת כנפך׳

כרונולוגיה של אהבה נכזבת

ערן ברוך

בסיפור הקצר "עגונות" של ש"י עגנון, מקופלת כמו בניצן רענן כל עשייתו הספרותית הענפה של גדול הסופרים העבריים.  ננסה לפענח כמה מן המסרים המוצפנים ששלח אלינו החלוץ הצעיר. 

נויה שגיב

משחקי הכס - גרסת המקור

נויה שגיב

במפגשים נעקוב אחר שלוש הדמויות הסוערות של ספר שמואל – שמואל, שאול ודוד, נקרא את הטקסט ונחשוף את הסבטקסט הפוליטי, ונכיר מקרוב את משחקי הכס- גרסת המקור.

יסודות האתיקה החילונית

ירין רבן

העולם שאחרי ׳מות האל׳ זועק לקיום מוסרי ולמשמעות. בשיעורים נבחן את יסודותיה של החשיבה החילונית, ונבדוק כיצד אפשר להיות אדם טוב מבלי לפנות לערכאה העליונה ביותר. נברר ביחד מהי ראשיתה של החילוניות הישראלית, וכיצד אפשר לקיים חיים יהודיים חילוניים שיש בהם משמעות.
 

בית מדרש אישי ורב תחומי

איילה דקל

נצלול יחד אל סוגיות שעוסקות ביחסים בין אישיים. נלמד על אהבה, זוגיות, משפחה וחברות. נקרא טקסטים מארון הספרים שלנו. נחבר מקרא, תלמוד ושירה עברית לכדי יצירה אישית ומרגשת.

בוגרים ממליצים:

להרשמה ולפרטים נוספים הירשמו כאן >>

יכול לעניין אותך גם...

המסיכות של בינ"ה

הדרך שלך לתרום בסטייל

קבלת שבת ישראלית

לעצב את השבת בדרך שלך

להיות יהודי חילוני

טור על החירות להאמין בדרכך